Huawei P8 Lite dostává skvělý firmware B574

1356729

Komentáře

• Jak se bootloader odemyká? :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Odemknutí bootloaderu rozhodně nedoporučuji méně zkušeným uživatelům, respektive jej nedoporučuji vůbec.
    Poděkovat autorovi 1
  • Mě by spíš zajímalo, jak se dá uzamknout? Vím, že na 5.0.1 se uzamkl stejně, jako se odemkl, ale u 6.0 to stejně nejde.. Víte někdo?
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 13. July 2016
    Tak vcera jsem zkousel instalovat z B199 telefon se restartoval a pak to hodilo chybu tak jsem pres hicare nainstaloval B565 a zkousel to pres tuto verzy ale opet to hodilo chybu. Tak nevim kde je chyba asi mezi zidli a mobilem :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 13. July 2016
    Tomáš1: pokud se budeme držet hesla, že single sim mají poslední číslo liché, tak tady to by mělo být pro single: Huawei P8 Lite ALE-L21 V100R001C432B575 (Android 6.0, EMUI 4.0)

Jak odemknout bootloader
    Prvně bych chtěl podotknout, že vše děláte na vlastní nebezpečí a před pokračováním si to dobře rozmyslete (viz. níže uvedená rizika).

Co budeme potřebovat:
    1. Unlocking password, který získáme z oficiálních stránek huawei.
    2. Minimal adb fastboot

Postup:
    1. Zjistíme Unlocking password
    2. Stáhneme, rozbalíme a nainstalujeme Minimal adb fastboot
    3. Připojíme telefon k PC přes data cabel
    4. Vypneme telefon a zapneme ho pomocí tlačítek, které stiskneme zároveň: Volume - (Down), Power ON
    teď jsme se dostali do fastboot mode, dole bychom měli vidět zeleným písmem "Phone Locked"
    5. Spustíme nainstalovanou aplikaci "Minimal ADB and Fastboot"
    6. Do příkazového řádku napíšeme "fastboot devices" (bez uvozovek)
    7. Pokud se Vám zobrazí sériové číslo zařízení, tak jste postupovali správně!
    8. Do příkazového řádku napíšeme “fastboot oem unlock /unlock password/”, místo /unlock password/ zadáme náš 16-ti místní unlock password, např.: "fastboot oem unlock 1234567812345678” (bez uvozovek)
    9. Nyní jsme otevřeli bootloader a v telefonu dole by se měl zobrazit červeným písmem "Phone Unlocked"

*Bootloader by měl jít opět uzamknout příkazem "fastboot oem relock /unlock password/", ale již se nám nezobrazí "Phone Locked", ale "Phone Re-locked"

Jozef_HuaFan: mohu se zeptat proč nedoporučuješ odemknutí bootloaderu?
    Poděkovat autorovi 0
  • Jednak je to nevratný proces (servis snadno zjistí, že bootloder byl odemknut). Jednak méně zkušený uživatel může zaměnit třeba při flešování součásti firmware a tím umrtvit telefon. Při rootu zařízení nefungují korektně OTA aktualizace... A dalo by se pokračovat.
    Poděkovat autorovi 1
  • Tak jsem taky nahodil B574 a všiml jsem si jednoho detailu, co se mi u B564 líbil, ale tu není. Když mi příjde zpráva, např přes Messenger, na B564 se mi ukazalo nahore vlevo kolečko a v něm byla i ikonka toho kontaktu, který mi píše. Teď je tam jen ikonka aplikace, ze které notifikace pochází...
    Poděkovat autorovi 0
  • Mam problem u verze B565 se sparovanim sporttestru od polaru m400 a mobilu jakoby nejaka chyba bluetooth nema nekdo otestovano u B575?
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 13. July 2016
    ani mne to nedalo a musel som vyskusat tuto aktualizaciu
    instalacia prebehla svizne a bez problemov
    ikony su konecne take, ake maju byt a co sa tyka vydrze baterie, tak nepostrehol som nejake velke zmeny, telefon mi vydrzi cca rovnako ako aj predtym
    objavil som ale niekolko bugov:
    1. v Messengeri, konkretne pri chatovych hlavickach sa obcas stane, ze pri pisani sa jednoducho hlavicka sama zatvori a cela aplikacia spadne
    na druhu stranu som postrehol, ze tento bug nie je specificky len pre P8 Lite, ale pravdepodobne pre cely EMUI, kedze to iste sa dialo aj na kamaratovej P9 Lite
    2. ak si otvorim fotoaparat cez skratku na zamknutej obrazovke, odfotim nieco (to je jedno v akej polohe), otocim telefon na sirku a chcem si pozriet nahlad fotky, tak sa galeria otvori a ihned zatvori, pricom ma vrati naspat do prostredia fotoaparatu
    na vysku to ale funguje normalne a vtedy sa da otocit fotka aj na sirku
    tento bug uz bol aj v B564 a myslel som si, ze v tejto verzii bude opraveny, no mylil som sa :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Mish0 napsal(a):

ani mne to nedalo a musel som vyskusat tuto aktualizaciu
    instalacia prebehla svizne a bez problemov
    ikony su konecne take, ake maju byt a co sa tyka vydrze baterie, tak nepostrehol som nejake velke zmeny, telefon mi vydrzi cca rovnako ako aj predtym
    objavil som ale niekolko bugov:
    1. v Messengeri, konkretne pri chatovych hlavickach sa obcas stane, ze pri pisani sa jednoducho hlavicka sama zatvori a cela aplikacia spadne
    na druhu stranu som postrehol, ze tento bug nie je specificky len pre P8 Lite, ale pravdepodobne pre cely EMUI, kedze to iste sa dialo aj na kamaratovej P9 Lite
    2. ak si otvorim fotoaparat cez skratku na zamknutej obrazovke, odfotim nieco (to je jedno v akej polohe), otocim telefon na sirku a chcem si pozriet nahlad fotky, tak sa galeria otvori a ihned zatvori, pricom ma vrati naspat do prostredia fotoaparatu
    na vysku to ale funguje normalne a vtedy sa da otocit fotka aj na sirku
    tento bug uz bol aj v B564 a myslel som si, ze v tejto verzii bude opraveny, no mylil som sa :smiley:

Mohli byste někdo udělat screenshot obrazovky s tím novým designem ikon v B574?
    K tomu messengeru myslím, že se nejedná o chybu EMUI, protože to padání a zavírání messengeru mi dělá i na tabletu samsung kromě huawei telefonu a to mnohem mnohem častěji.
    Poděkovat autorovi 0
  • A ještě dotaz není už náhodou zpět v B574 ten zámek obrazovky?(tak jako v té custom verzi B574)..
    Poděkovat autorovi 0
  • AlesU  
    upraveno 13. July 2016
    Mish0:
    Musíš nejdříve zapnout galerii a pak otočit. Ne naopak :-D To není chyba, ale vlastnost :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Potešil som sa novej aktualizácii 574 a pevne dúfal , že v nej bude odstránená chyba s GPS...no nebola !!... ŠKODA...stále je čas spustenia gps konkrétne napr. na počasí viac ako minúta ...Dám tomu ešte šancu pár dní ..
    Keď nie asi skúsim nejakú custom rom ... s custom verziou som nemal nikdy žiadny problém. Vždy sa to prejavuje iba na oficial aktualizáciách. Alebo to bude návrat k BlackBerry...
    Poděkovat autorovi 1
  • Takže stále i v B574 mají někteří problém s GPS nebo bluetooth..
    Milosssko napsal(a):

Potešil som sa novej aktualizácii 574 a pevne dúfal , že v nej bude odstránená chyba s GPS...no nebola !!... ŠKODA...stále je čas spustenia gps konkrétne napr. na počasí viac ako minúta ...Dám tomu ešte šancu pár dní ..
    Keď nie asi skúsim nejakú custom rom ... s custom verziou som nemal nikdy žiadny problém. Vždy sa to prejavuje iba na oficial aktualizáciách. Alebo to bude návrat k BlackBerry...

Poděkovat autorovi 1
  • GPS už mi funguje normálně, když neberu to počasí, tam jak je tu psáno to opět nefunguje. Když ale přidám na domovskou obrazovku widget s počasím, dělá se to samo a rychle, bez widgetu ne...
    Poděkovat autorovi 0
  • TomKej23 napsal(a):

GPS už mi funguje normálně, když neberu to počasí, tam jak je tu psáno to opět nefunguje. Když ale přidám na domovskou obrazovku widget s počasím, dělá se to samo a rychle, bez widgetu ne...

To áno po pridaní na domovskú obrazovku nájde polohu , no neskoršia ďalšia aktualizácia sa už nestíha... lepšie povedané GPS nestíha kvôli predĺženému času spustenia GPS najsť aktuálne miesto a vyhľadávanie skončí .. jediné čo sa upraví je čas ďalšej aktualizácie..

Poděkovat autorovi 0
  • Tak se povedlo nainstalovat B575 ale bohužel pořád nejde spárovat sporttester od polaru m400 s mobilem. Zajímavé je že hrudní pás od polaru h7 funguje s mobilem ale hodinky ani boha.
    Poděkovat autorovi 0
  • davevo napsal(a):

Tak se povedlo nainstalovat B575 ale bohužel pořád nejde spárovat sporttester od polaru m400 s mobilem. Zajímavé je že hrudní pás od polaru h7 funguje s mobilem ale hodinky ani boha.

A jak přesně mám aktualizovat na verzi B575? Přes výše uvedený odkaz?
    Poděkovat autorovi 0
  • Tomaš1: stahni si ten soubor do pc rozbal ho a nakopíruj rozbalený soubor update.app do telefonu na sd kartu do vytvořené složky dload. Pak vypni mobil a pak zmáčkni dohromady všechny tři tlačítka na pravé straně a drž je dokud se neobjeví logo pak už to dělá vše samo. Pochopil?

Poděkovat autorovi 0
  • davevo napsal(a):

Tomaš1: stahni si ten soubor do pc rozbal ho a nakopíruj rozbalený soubor update.app do telefonu na sd kartu do vytvořené složky dload. Pak vypni mobil a pak zmáčkni dohromady všechny tři tlačítka na pravé straně a drž je dokud se neobjeví logo pak už to dělá vše samo. Pochopil?

Jo, díky. Vše proběhlo v pořádku? Žádný problém, ani během instalace?
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.