Motivy pro telefony Huawei aneb jak to celé funguje

upraveno 5. August 2016 v Galerie Motivů
Pravidelně každý týden vám přinášíme nové zajímavé motivy pro telefony a tablety Huawei. Nabídka motivů je velmi rozmanitá, některé vám jen změní ikony, jiné také výrazně oživí vzhled systémových aplikací. Bonusem bývají atraktivní tapety nebo dobře čitelná zamykací obrazovka. Protože je ale mezi vámi spousta zkušenějších uživatelů, rozhodl jsem se začít seriál, v rámci kterého nebudu jen přidávat nové motivy, ale podíváme se na jejich strukturu. To nám pomůže lépe pochopit jejich funkci a na konci se tady třeba objeví tvůrci pěkných motivů. Než se ale vrhneme na jednotlivé úpravy, pojďme se projít strukturu jednoho motivu. Na ukázku jsem zvolil motiv Spectre, protože obsahuje množství zajímavých prvků.

Ke stažení zde - Spectre.

Co je to vlastně motiv? Jedná se o archiv s příponou hwt, který otevřete prakticky v jakémkoliv programu typu WinZip nebo WinRar. Já budu používat druhý zmíněný program, který používám pro komprimaci souborů v počítači už mnoho let a jsem s ním velmi spokojený. Pokud otevíráte soubor s příponou hwt poprvé, budete muset počítači poradit, že jej chcete otevřít jako archiv. Co všechno se tedy nachází uvnitř motivu, který následně kompletně změní vzhled uživatelského rozhraní EMUI v telefonech a tabletech Huawei?

image

- složka wallpaper obsahuje dvě tapety, jednu pro zamykací obrazovku a jednu coby klasickou tapetu, přičemž může být použitý stejný obrázek, ale mohou být také rozdílné
- složka unlock obsahuje grafiku pro zamykací obrazovku, mám tím na mysli vzhled ukazatele času a také zde najdeme pozici, kde se hodiny zobrazují
- složka preview obsahuje náhledy motivu tak, jak se zobrazí ve vašem telefonu přímo v aplikaci motivy, pokud se tedy rozhodnete vytvářet nebo upravovat vlastní motiv, sem v posledním kroku umístíte snímky displeje vašeho výtvoru
- archiv icons (bez přípony) je velmi důležitý, obsahuje totiž ikony aplikací, přičemž tyto mohou být buď specifikovány konkrétně (je zde konkrétní ikona pro konkrétní aplikaci) nebo zde může být jenom maska, pomocí které je upraven vzhled původní ikony dané aplikace
- několik xml souborů
- grafiku pro systémové aplikace, díky čemuž pak má motiv třeba kompletně upravený dialer nebo mají systémové aplikace novou tapetu, za všech okolností je třeba si ale pohlídat, aby váš motiv nabízel dobrou čitelnost, kombinace černého písma a tmavé tapety není zrovna ideální

Tolik tedy základní pohled na motivy pro telefony Huawei. Jedná se o archivy s příponou HWT a je to vlastně jakási skládačka, kde si můžete sami zkombinovat grafiku třeba z několika různých motivů a pokud vám ani toto nestačí, můžete si vytvořit grafiku vlastní a tu následně použít. V následujících dnech se postupně budeme věnovat úpravám motivů, přičemž jako základ opět použijeme motiv Spectre, naše pokroky tak budou pěkně vidět. Máte radost z nového seriálu?

«13

Komentáře

• Já už to tady psala, že by mne to zajímalo. Vezmu několik motivů a konečně z nich snad udělám jeden dokonalý.
    Poděkovat autorovi 1
  • Uz se tesim, zkousel jsem jen delete-copy-paste, ale mobil takto nove zabaleny soubor zip/hwt nevidi, nekdo psal, ze je potreba znovu podepsat ci co...
    Poděkovat autorovi 0
  • Tiež som robil zmeny cez WinRar a fungovalo bez problémov.
    Poděkovat autorovi 0
  • Takze jednoduse poskladat, co se mi libi a zazipovat RARem a jen prepsat zip na hwt?
    Poděkovat autorovi 0
  • Ideálně do motivu, který máte jako základ, přes winrar přetáhněte soubory, které změníte :). Nemusíte řešit žádné podpisy atd...
    Poděkovat autorovi 1
  • A jeste mi neni jasne, proc zadne tema nemeni vestaveny kalendar, poznamky ci email (krome fontu ci jinak obarveneho stavoveho radku). Je to obtizne ci nejaky copyright?
    Poděkovat autorovi 0
  • A co tam přesně měnit? :)
    Poděkovat autorovi 0
  • No jen sjednotit s motivem. Treba kdyz je tmavy dialer ci tmave pozadi sms, neprectene zpravy sms zvyraznene barevne, tak k tomu kalendar, poznamky ci mail vubec neladi, zustavaji se svetlym pozadim, bez zvyrazneni ala sms atd.
    Poděkovat autorovi 0
  • Možná by bylo dobré u těch motivů v galerii psát,pro jakou verzi EMUI jsou určeny,pokud je to možné. Já jsem například zkoušel ve svém Y6Pro, EMUI 3.1 několik motivů a i když fungovaly všechny, žádný mi úplně nezměnil prostředí (dialer,rolovací lišta...) právě z důvodu že nejsou určeny pro tuto verzi,jak mi na jiném místě psal Jozef
    Poděkovat autorovi 0
  • Postřeh dobrý, ale časově to pak bude na déle celkem...
    Poděkovat autorovi 0
  • Taky se připojuji,aby tento článek pokračoval a mohl si udělat svůj motiv.
    Poděkovat autorovi 1
  • Můžu mít laický dotaz ? Můžu si stáhnout na Mate8 Novu Launcher , nezmění mi to pismena a nijak nepoškodí prostředí ? Bude to plynulé ? Máte někdo ?
    Poděkovat autorovi 0
  • Nie, nič to nezmení ani nepoškodí...používam Nova Launcher bez akýchkoľvek problémov.
    Poděkovat autorovi 1
  • Jednoduchá úprava Huawei Themat.

1.) K otevření témat požívám WinRAR a pro zjednodušení jsem si téma označil tak, aby se mi vždy otevřelo v aplikaci WinRARu. ( Kliknete pravým tlačítkem myši na téma – Nabídka – Otevřít v programu – Zvolit jinou aplikaci a označit WinRAR – Zatržítkem jako výchozí aplikaci. Jak vidíte na obrázku, na ploše jsou pak témata vidět jako RAR soubour.

2.) Druhá možnost je pokaždé když kliknete na téma dát WinRAR jako aplikaci k otevření.
    Co zvolíte je na Vás.

Pro ukázku jsem si stáhl dvě témata. Lifestyle a Golden.

image

Řekněme, že téma Golden bude základní téma, které chci používat, ale které si budu ještě upravovat k obrazu svému. Řekněme, že téma Lifestyle má ale zajímavější widget na počasí a chtěl bych ho dát do svého základního tématu ( Golden ). Prostě ho vyměnit.
    Otevřu si tedy téma Lifestyle a soubor com.huawei.android.totemweather normálně přetáhnu na plochu. Téma Lifestyle můžu zavřít či smazat.

image

Otevřu si svoje základní téma Golden a defaultní soubor com.huawei.android.totemweather v tomto tématu smažu.

image

Následně soubor com.huawei.android.totemweather z téma Lifestyle, který mám na ploše přetáhnu zpět do Golden tématu.

image

Další možností je tento soubor nemazat, ale rovnou přetáhnout a dát Přepsat a Nahradit.
    Takže teď mám základní téma Golden s weather widgetem z Lifestyle

image

Mohu zavřít, přetáhnout do telefonu a používat.

- Složka Wallpaper obsahuje dvě tapety.
    home_wallpaper_0 s rozměry 2160 x 1920
    unlock_wallpaper_1 s rozměry 1080 x 1920
    Pokud vezmete tapety z jiného Huawei tématu název a velikost tapety řešit nemusíte.
    V případě, že by jste chtěly původní tapety nahradit svými dejte u Unlocku větší rozměr - 2160 x 1920. Nebude vám tak onen menší rozměr deformovat vaši novou tapetu. Název u obou tapet ale musíte zachovat.
    - soubor Icons ( obsahuje ikony systémových aplikací – u kvalitnějších témat i masku ikon )
    - Soubor com.huawei.android.totemweather (weather widget – počasí widget )
    - Soubor com.android.mediacenter je ( widget na přehrávání hudby )
    - soubor com.android.gallery3d je ( widget na prezentaci fotografií, nebo obrázků )
    Všechny tyto složky a soubory můžete libovolně kombinovat a vytvořit si tak svoje osobité téma. Postup je stejný jako u výměny widgetu počasí, které jsem popisoval.

Ať už se jedná o widget na počasí, media či galerii, dá se již výše uvedeným způsobem ještě kombinovat jak font, tak samotné ikony uvnitř widgetů. Ale to už je na další téma, pokud bude zájem. Co se týká změny fontu, prostředí telefonu či kalendáře, zatím jsem netestoval.. Pokud by vám nebylo něco jasné, klidně se zeptejte. Když budu vědět, poradím.
    1.jpg
    1366 x 768 - 320K
    2.jpg
    1366 x 768 - 381K
    3.jpg
    1366 x 768 - 336K
    4.jpg
    1366 x 768 - 373K
    5.jpg
    1366 x 768 - 385K
    Poděkovat autorovi 3
  • Voky66 síce ja to takto robím už takmer rok.. resp. od čias ako mám p8 lite , ale budú ti vďačný všetci ostatný...Pripomeniem ešte že takýmto spôsobom môžete meniť všetko.. aj telefón/ vytáčanie/ aj vizuál nastavenia.. hornú lištu.. upozornenia ,kalkulačku.. atď .. atď. no proste viete zmeniť všetko..
    Poděkovat autorovi 1
  • Tohle by si jistě zasloužilo také samostatné téma :). Parádní návod
    Poděkovat autorovi 1
  • Jozef_HuaFan napsal(a):

Tohle by si jistě zasloužilo také samostatné téma :). Parádní návod

Jak bude chvilka, založím nové téma, Všem fajn den.
    Poděkovat autorovi 1
  • Jinak určitě mám zájem o pokračování, v tom určitě nebudu sám :)
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.