Rozbalujeme Huawei MediaPad M3

Podzim je plný úžasných novinek s nápisem Huawei a já jsem právě začal pro vás intenzivně testovat nový tablet Huawei MediaPad M3. Už déle než rok jsem majitelem předchozí verze (MediaPad M2 8.0) a jsem velmi spokojen, vlastně jsem nikdy s žádným tabletem nebyl spokojenější. Ale vývoj jde kupředu a jsem rád, že se mi do rukou dostal nástupce. Jeho funkce vám podrobněji představím v několika dalších záběrech, dnes se zaměříme na rozbalení a nejdůležitější specifikace.

Přední straně dominuje displej s velmi vysokým rozlišením, obraz je skutečně extrémně kvalitní. Konstrukce je precizní, pochvalu si zaslouží kvalitní reproduktory. Na výborný zvuk jsem si zvykl už u předchozí generace a tady naštěstí nedošlo ke zhoršení. Uvnitř tabletu se nachází procesor Kirin 950 a celé 4 GB operační paměti, došlo tedy k velmi výraznému nárůstu výkonu. Pod displejem najdete čtečku otisků prstů, která je velmi rychlá a můžete pomocí ní také tablet ovládat. Těšit se můžete na Android 6.0 Marshmallow a nové uživatelské rozhraní EMUI 4.1, které přináší spoustu drobných inovací. Na co se mám při testování zaměřit?

«1345

Komentáře

• Dobrý den , tab mediapad M3 mně zaujal a zajímalo by mně jak se bude volat , pokud myslím na LTE verzi . děkuji moc
    Poděkovat autorovi 0
  • Zatím nevím, jestli bude na našem trhu dostupná LTE verze nebo WiFi
    Poděkovat autorovi 1
  • Zaujíma ma kapacita a konštrukcia batérie. Inak aj ja očakávam tento tablet v LTE verzii.
    Poděkovat autorovi 0
  • Kapacita je 5100 mAh, co znamená konstrukce baterie? :)
    Poděkovat autorovi 1
  • upraveno 4. November 2016
    Ďakujem za info. Konštrukciou sa nazýva to, či je článok batérie napr. NiCd, NiMh, Alkaline, Li-Ion, Li-Pol a pod. Ukazuje sa, že že spotrebiteľ nevie, že medzi Li-Pol a Li-Ion konštrukciou je veľký rozdiel. Li-Pol akumulátor má pri rovnakej veľkosti (fyzickej) v porovnaní s Li-Ion väčšiu kapacitu, ale aj dlhšiu životnosť. Ide o novšiu a drahšiu konštrukciu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Už chápu, nemyslíte konstrukci ale technologii... Je to samozřejmě LiPol, ta už dnes dominuje.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tazz1  
    upraveno 7. November 2016
    Poprosil bych o srovnání s M2. Ten jsem si nedávno pořídil, tak jestli se vyplatí nebo nevyplatí přechod na M3. Děkuji:-)
    A trochu offtopic, ale k diskuzi výše...M2 má také Li-Pol baterii ?
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 7. November 2016
    Áno, M2 má Li-Pol bateriu.
    Poděkovat autorovi 1
  • upraveno 7. November 2016
    Jozef_HuaFan napsal(a):

Už chápu, nemyslíte konstrukci ale technologii... Je to samozřejmě LiPol, ta už dnes dominuje.

Mal som na mysli konštrukciu článku. Pojem konštrukcia charakterizuje použité konštrukčné materiály, v našom prípade elektród a elektrolytu, kým technológia charakterizuje spôsob výroby, optimalizáciu radenia jednotlivých výrobných operácií.
    S tým, že konštrukcia Li-Pol dominuje si dovolím polemizovať. U mobilov a tabletov Samsung, alebo Iphone je vzácnou výnimkou. Ani Lenovo si na Li-Pol bat. nepotrpí. U lacnejších tabletov a mobilov je Li-Ion batéria stále samozrejmosťou.
    Okolnosť, že dnes výrobca do zariadenia za 300 a viac Euro inštaluje Li-Ion batériu, považujem za tichý, ale krutý podvod.

Poděkovat autorovi 0
  • Souhlasím. Já se přiznám, že kromě Huawei sleduji také Sony a oba výrobci už používají LiPol skutečně hodně, tak jsem nějak počítal, že to bude už běžné.

Stran srovnání s M2 - opět to není vůbec jednoduché zadání. Je to jako srovnávat Mate 8 a Mate 9. Mně se prostě M2 hrozně líbí a jelikož jsem ho rok nadšeně používal, těžko nyní začnu tvrdit, že mi vlastně nestačil. Pokud by měl MediaPad M3 konektor USB typu C, tak bych jej doporučil už kvůli nabíjení. Takto jej sice také doporučím, ale záleží na konkrétním používání. Třeba při hraní The Room je vyšší výkon tabletu znát, navíc ten displej je skutečně krásný a když někomu tablet půjčím, tak jen kouká... Ale zase při běžném použití ten rozdíl není tak patrný, navíc třeba novinky v EMUI 4.1 taky nevyužije nutně každý. Možná bude lepší srovnání těchto dvou tabletů vyhradit samostatnou diskuzi.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 8. November 2016
    Porovnanie M2 s M3 v samostatnej diskusii je výborný nápad. Vopred za takéto porovnanie ďakujem.
    No a k príspevku nadomnou ešte doplním:
    Sony Xperia XZ Li-Ion< 2900 mAh
    Sony Xperia X Compact Li-Ion 2700 mAh
    Sony Xperia XA Li-Ion 2300 mAh
    XPERIA XA Ultra Li-Ion 2700 mAh
    Sony XPERIA Z3 Compact Li-Ion 2600 mAh
    XPERIA Z3 Li-Ion 3100 mAh
    Sory za OT
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 11. November 2016
    Tak vcera som sa stal majitelom tohto tabletu vyzera celkom fajn. Zatial pozitivne skusenosti uvidime co vydrzi baterka :) aj zvuk je oproti predchadzajucej generacii a triedu lepsi :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Kde si ho kúpil prezradíš?
    Poděkovat autorovi 0
  • No bral som ho na pausal v orange :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Prosím ťa, mám dve otázky:
    - je brandovaný?
    - dá sa telefonovať?
    Dik za odpovede. :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Z Orange umí telefonovat, brand prakticky žádný :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Zvuk o třídu lepší ? To bude asi trochu přehnané :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Navštívil som Orange. Pracovník ma informoval, že zariadenia nebrandujú, ale za plnú cenu v hotovosti tablet predať nemôže, jedine s paušálom. Vždy som telefóny a tablet kupoval voľné, za hotové, takže ani neviem, či je to u operátora naozaj tak, alebo to bol len výmysel obsluhy. Keďže Alza avizuje iba verziu bez LTE, som sklamaný.
    Poděkovat autorovi 0
  • To je zvláštní, situaci na Slovensku nesleduji, ale docela pochybuji, že by vůbec neprodávali telefony mimo smlouvy (to by byl unikát).
    Poděkovat autorovi 0
  • Tablet o Orangu je nebrandovany a ano dá sa s neho volať. Noo a ako som spomínal ten zvuk je fakt o dosť lepsi keď to porovnávam s kamaratovym M2. Len pri vyššej hlasitosti to už skresľuje :) A ešte jedna vec čo som si všimol že sa dá v tablete zmeniť rozlíšenie na full HD zrejme kôli šetreniu batérie :)
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.