Huawei Nova - fotky

Ahoj všem,
přecházím ze Sony Xperia Z1 compact a rozmýšlím se nad Honorem 8, P9 nebo zde zmiňovanou Novou. První dva mobily jsou fakt hezké, ale ta velikost mne děsí, na Novu však píší chvály ohledně velikosti a jak pěkně drží v ruce, chtěl bych se zeptat kdo měl možnost již zkoušet, jak fotí Nova?
«1

Komentáře

• Honor 8 jsem neměl. Porovnával jsem P9 a P9 lite ve zhoršených světelných podmínkách a rozdíl 5tkč tam není. Nova fotí tak nějak mezi něma. Při dobrých světelných podmínkách v exteriéru rozdíly v podstatě nepoznáš, pokud nebudeš všema telefonama fotit ve stejném okamžiku stejnou věc a pak to porovnávat na počítači. Rozdíly se projeví až se snižujícím se světlem, tam už P9 lite více šumí a přidává více jasu oproti P9. P9 jsem se zbavil kvůli velikosti, kterou jsem nebyl schopný zpracovat. Telefon ale šlapal skvěle, všechny reakce bez čekání. Nova je na tom velikostně o něco líp, ale dle mého je to pořád velký telefon a osobně bych uvítal od Huaweie něco ještě menšího. Nemá tak bleskurychlé reakce jako P9, ale dohání to výdrží na jedno nabití. Mám nonstop zapnuté data + WiFi, stále aktivní duál sim, denně několik hovorů, sms a mailů, online viber a messenger, prohlížení webů + časté používání svítilny,..naopak žádná hudba, hry, ani filmy a nabíjím po 2,5-3 dnech. Ke 4 se dá přiblížit, pokud bude displej stále na minimu, nebo člověk nebude pročítat ty zbytečné zprávy na idnesu a novinkách :). Honor 8 jsem zavrhnul, jelikož je větší, těžší než P9, sklo klouže v ruce a je náchylné na rozbití. Dle mého názoru je Nova dobrou volbou. Zvažoval jsem ještě Xperii Compact X, ale krom rozmerů nemá co nabídnout a je téměř ve všem horší, než Nova.
    Poděkovat autorovi 0
  • Moc děkuji, dnes jsem v electroworldu měl možnost konečně vzít do ruky a je to opravdu krásný kousek. Fotky mi připadaly proti mému sony mnohem lepší a ta zlatá fakt sluší. Ještě se rozmýšlím na xiaomi redmi 3s LTE, ale nejsem si jist.
    :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Podpora Huawei Nova bude výborná, s Androidem 7.0 a EMUI 5.0 to bude ještě lepší telefon :)
    Poděkovat autorovi 3
  • Nevíte někdo jestli se dá nastavit automatické odesíláni fotek např.na gdisk ?
    Poděkovat autorovi 0
  • Standartní cloudové funkce jako všude jinde.
    Poděkovat autorovi 0
  • No standardně tam nic pravé není. U sansungu to bylo automatické jen jsem si zvolil jestli chci zálohovat nebo ne.
    Poděkovat autorovi 0
  • Standartní funkce cloudů. Ne systému.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 5. March
    Na cloud na Google používám Quickpick, lze rozdělit ukládání i do složek atd.
    Poděkovat autorovi 0
  • Zdravím všechny a mám jen jeden dotaz:
    Při prohlížení fotografií ve formátu 16/9, tedy na ležato stále zůstává na pravé straně černý pruh s ovládacími tlacítky a nemohu najít, kde se to dá nastavit, aby zmizely. Tak je ten obrázek částečně schován. V poloze svislé jsou sice vidět jen tlačítka, ale jsou průsvitné, tedy moc nezavazí. Mám telefon 2 dny a toto je jediné na kráse, co mi vadí.
    Díky za info...
    Poděkovat autorovi 0
  • co skusit vnastaveni fotoaparatu nebo v nastavani trlefonu se podivat a slusit to tam.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tento dotaz jsem poslal rovněž přímo Huawei a dostal jsem odpověď typu, že to v dané verzi FW a telefonu nejde odstranit. Nemám první smartphon, ale ještě jsem se s tím nesetkal. Nevím jak ostatní majitelé Novy, ale při prohlídce obrázků ve WhatsAppu to zobrazuje náhodně celou šířku. Prošel jsem všechny nastavení, ale ne. Divné....
    Má s tím někdo jiné zkušenosti?
    Poděkovat autorovi 0
  • Obávám se, že je to opravdu vlastnost daného software. To samé jsem měl u P8, vím, že u některých modelu Huawei byla možnost schovat či skrýt lištu s virtuálními klávesami. Nutno uznat, že to není chytře vyřešené.
    Poděkovat autorovi 2
  • Mám to také tak, nicméně pokud zmáčknu tu šipku vlevo dole, tak tlačítka zmizí. Tel mám P7. U Novy toto nelze nastavit?
    IMG_20170407_151921.png
    1080 x 1920 - 233K
    Poděkovat autorovi 0
  • Já mám v nově android 7, verzi 340 a v galerii mám při prohlížení naležato tlačítka průhledná.
    Poděkovat autorovi 1
  • radek1402: Zatím mám u Novy jen Android 6 a čekám na nový An-7. Nemám nabídku na nahrání této verze a ani nevím, kde a jak to provést. Čekám na automatickou aktualizaci přímo v telefonu.
    wittmann: u Novy nic takového není a je to ivné, protože na obrázku na stojato stačí kliknout na obrázek a tlačítka zmizí. Na ležato ale ne. Snad jen nový FW to vyřeší, doufám.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak to je škoda, že to Nova nemá. Tato blbůstka je velmi šikovná.
    Poděkovat autorovi 0
  • Myslím, že som na foťák dosť náročná a som fakt spokojná. Možno nemá všetky top vymoženosti ale ja musím foťák len pochváliť a fotím veľa ozaj
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 18. April
    Tak jsem se dočkal už nového FW Android 7 ve verzi 340, ale tlačítka nezmizela ve svislé a vodorovné poloze, tedy 16:9/9:16, ale aspoň už tam není ve vodorovné poloze na pravé straně černý pruh.
    Nyní zde zůstávají v průhledném zobrazení jen bílé znaky, které už neruší prohlížení obrázků a jsou viditelné celé fotky. Hurá...
    Co se týče kamery, tak jsou fotky za denního světla celkem ostré bez velké hloubky ostrosti a makro má problém s ostrostí na okrajích. V celkovém výsledku lepší střed, jinak spokojen, a to hlavně s výdrží telefonu.
    Přešel jsem s IP7, kde výdrž bez velkého využítí vydržel s bídou 1 den. Nova 3 dny.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nechcem sa im stále motať do debaty na P10 tak nejakú tú fotku dám občas sem. Ved´o foťáku najviac povie práve fotka ním urobená ;)
    image
    IMG_20170617_181632.jpg
    3016 x 4032 - 4M
    Poděkovat autorovi 1
  • fujinek napsal(a):

Honor 8 jsem neměl. Porovnával jsem P9 a P9 lite ve zhoršených světelných podmínkách a rozdíl 5tkč tam není. Nova fotí tak nějak mezi něma. Při dobrých světelných podmínkách v exteriéru rozdíly v podstatě nepoznáš, pokud nebudeš všema telefonama fotit ve stejném okamžiku stejnou věc a pak to porovnávat na počítači. Rozdíly se projeví až se snižujícím se světlem, tam už P9 lite více šumí a přidává více jasu oproti P9. P9 jsem se zbavil kvůli velikosti, kterou jsem nebyl schopný zpracovat. Telefon ale šlapal skvěle, všechny reakce bez čekání. Nova je na tom velikostně o něco líp, ale dle mého je to pořád velký telefon a osobně bych uvítal od Huaweie něco ještě menšího. Nemá tak bleskurychlé reakce jako P9, ale dohání to výdrží na jedno nabití. Mám nonstop zapnuté data + WiFi, stále aktivní duál sim, denně několik hovorů, sms a mailů, online viber a messenger, prohlížení webů + časté používání svítilny,..naopak žádná hudba, hry, ani filmy a nabíjím po 2,5-3 dnech. Ke 4 se dá přiblížit, pokud bude displej stále na minimu, nebo člověk nebude pročítat ty zbytečné zprávy na idnesu a novinkách :). Honor 8 jsem zavrhnul, jelikož je větší, těžší než P9, sklo klouže v ruce a je náchylné na rozbití. Dle mého názoru je Nova dobrou volbou. Zvažoval jsem ještě Xperii Compact X, ale krom rozmerů nemá co nabídnout a je téměř ve všem horší, než Nova.

A co třeba Samsung J5 2017
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.