Huawei Mate 9 & Pokémon Go test výdrže

Huawei Mate 9 nabízí baterii s kapacitou 4000 mAh a tomu odpovídá nadstandardní výdrž. Opět jsem tedy nainstaloval jednu z nejpopulárnějších her současnosti, kterou je Pokémon Go. Tentokráte jsem ale nehrál na svém hlavním účtu, založil jsem ale nový profil (HuaFanCZ) a rozhodl jsem se vyzkoušet, do jakého levelu se od úplného začátku dokážu dostat na jedno nabití. Huawei Mate 9 mě nezklamal, dostal jsem se až na úroveň 22, což je na jedno nabití skvělé číslo. Pomohl mi ale přirozeně právě probíhající akce, v rámci které byly trvale udělovány dvojnásobné počty XP. A pokud vás zajímají konkrétnější čísla - na jedno nabití jsem hrál přes 6 hodin a 30 minut, což je jedna z nejlepších hodnot na trhu. Při běžném používání tak bude stačit nabíjet tento telefon pouze každé dva dny a za to výrobce chválím. Jaké jsou zatím vaše dojmy s výdrží modelu Mate 9?

image
image
image
image
«1

Komentáře

• Tak bohužel se k chvále nepřipojím, protože výdrž M9 je snad jediná věc, která mě doopravdy zklamala. Předchozí M8 opravdu vydržel celé dva dny náročného používání, ale M9 má po prvním dnu 30-40% a druhý den celý nezvládne. U mě výdrž horší tak o 20%. A bohužel několik zahraničních recenzí moji zkušenost potvrzuje. Např. gsmarena.
    Poděkovat autorovi 0
  • Zvláštní, jaký firmware máte v telefonu? Co zmiňoval kolega, tak bude velká aktualizace. Jaký máte SOT?
    Poděkovat autorovi 0
  • Mám B109SP02, telefon z alzy. SOT cca 7-8hod. S M8 jsem míval cca 9-10hod..celý aktivní den telefon zvládne, ale po výborném M8 se na to špatně zvyká..
    Poděkovat autorovi 0
  • Přitom za noc si vezme jen jedno nebo dve procenta, většina notifikací vypnutá, synchronizace jen jeden email a jen přes den.
    Poděkovat autorovi 0
  • Těch 9-10 hodin SOT mi přijde až moc, sice Mate 8 má výdrž obrovskou, ale že by až tolik...
    Poděkovat autorovi 0
  • Mám čínskou verzi Dl00, standardní optimalizacr, zakázaný běh aplikací, které nevyužívám.. když bude chvilka, přidám screenshot. Různé typy standardizovaných testů na gsmarena, techradar a další bohužel moje dojmy potvrzují. M8 je plnohodnotný dvou denní telefon, což o M9 neplatí.
    Poděkovat autorovi 0
  • Čínskou verzi vůbec neznám, to nemohu posoudit.
    Poděkovat autorovi 0
  • Mám s telefony Huawei určitou zkušenost (vlastnil jsem P6, G7 a teď Mate 8, syn měl Honor 3C, 4C a teď P9 lite) a zjistil jsem jednu důležitou věc - baterie si, stejně jako EMUI systém určitou dobu "sedá", tj. prvních pár dní po vybalení podle mne nemá smysl vůbec provádět testy a srovnání, hodnoty jsou všelijaké. To je věc, které celkem rozumím, čemu nerozumím je fakt, že to "usazování" platí i pro EMUI ... příkladem jsou notifikace: počínaje G7 (která měla snad KK, pak LP) a hlavně teď u Mate 8 (testováno na EMUI 4.0 i 4.1) se notifikace jakoby rozjíždějí pozvolna. Něco (maily, sms) chodí hned, něco (Twitter) po pár hodinách, něco (Tapatalk) po pár dnech a něco (gReader) vůbec :) Takže bych po dvou- třech dnech pozorování a testování rozhodně u Huawei telefonu nedělal závěry ve stylu "baterka je lepší/ horší, resp. silnější/slabší" než předchozí telefin ... svou roli jistě hraje i fakt, že člověk nový telefon používá intenzivněji než předchozí - alespoň u mne to funguje na 100% :)
    Poděkovat autorovi 1
  • Navíc - u Mate 8 byly poměrně velké rozdíly v použitém firmwaru (třeba B320 - EMUI 4.1 - měla baterku dost mizernou, naopak B190 - EMUI 4.0 - šlape jak hodiny). V úvahu je taky potřeba vzít fakt, že Mate 9 jede na firmwaru "z výroby", kdežto Mate 9 už prodělal pár aktualizací. Čili znovu tvrdím - na nějaké striktní soudy je imo ještě brzy, dal bych tomu čas.
    Poděkovat autorovi 0
  • V zásadě souhlasím a rozhodně M9 nezavrhuju, jen jsem si zatím nechal i M8..
    Poděkovat autorovi 0
  • Mozem sa spytat. Mam L09C432B138 a vyzera vsetko ok len spotreba baterie procesom android system a v nom android system bere najviac energie (mam 1h SOT 88% baterie a 24 mAh si zoberie prace system android) Vie mi niekto povedat co to moze byt resp ci je to normálne ze prave tato sluzba si cucne najviac energie? . Samozrejme pomer hardware softver je vacsinu pre hardware kde si podstatnu cast energie berie samozrejme obrazovka. Dakujem
    Poděkovat autorovi 0
  • PRIKLADAM AJ screen obrazovky
    tmp_2015-Screenshot_20170114-190417537570377.png
    1080 x 1920 - 169K
    tmp_2015-Screenshot_20170114-19042579632267.png
    1080 x 1920 - 136K
    Poděkovat autorovi 0
  • Pro me je to telefon na jeden den prace. Pouzivam ho uplne stejne jako jsem pouzival svuj one plus two a zadny obrovsky rozdil nepozoruju zustava mi tak o 10-15% vic nez na one plusu (rozdil v kapicite baterky je cca presne takovej).

Denne tak 6h telefonuju pres bluetooth handset a v aute bezi cca 30minut denne aj waze. Displej pres den az tak intenzivne nepouzivam(1-2h)

Kazdopadne to rychle nabijeni pro me je velke velke plus. Za 30minut si dobiju baterku o 60% a to bohate staci.
    Poděkovat autorovi 0
  • Taky jsem zjistil, že to rychlé doplnění energie je prostě super.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 21. February
    Neviem ci je to firmverom C900B135, ale vydrz baterie sa mi zda teraz horsia ako v pripade B108. Skusal som Pokemona + nejaky Waze a takto narocne appky vybiju v mojom pripade telefon za 3 - 4 hodiny aktivneho pouzivania danej appky.

Takisto mam v poslednej dobe problemy so standby drain pocas noci. Cca 1% za hodinu dole. Skusal som factory reset, chvilu bolo dobre, ale po par dnoch sa to opat vratilo.

image
    image
    image
    image
    Poděkovat autorovi 0
  • Doplnim este aktualnu spotrebu pocas hrania Pokemon GO podla AccuBattery, ak by to chcel niekto porovnat
    image
    Poděkovat autorovi 0
  • Na xda foru jsem nasel ze B138 je na baterku trosku horsi a to muzu potvrdit ze to zere trosku vic nez s tim firmwarem se kterym jsem to koupil.

B158 zatim vischni chvalej ze vyrazne zlepsila spotrebu. Uvidime az to prijde i na muj telefon. Mam dost rutinni pouzivani telefonu takze bych to mel poznat.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ano poznas zhruba o 1hod mam SOT viac. Cize spoko B158 chvalim.
    Poděkovat autorovi 0
  • Určitě to pak vyzkouším a vydám postřehy.
    Poděkovat autorovi 0
  • Zdravim. Taka otazocka. Ked vyuzivam dany telefon ako dualsim ako sa to odrazana spotrebe?
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.