Výpadek signálu

Ahoj mám takový problém když je mobil ve spánkové režimu dojde k výpadku signálu poté pomůže až restart telefonu a signál hned najede prosím o radu co s tím výměnu telefonu beru až jako poslední možnost.

Komentáře

• Tak dnes se mi to stalo také. Po měsíčním používání poprvé. Výpadek signálu na primární kartě, sekundární karta v pohodě. Restart vše vyřešil. Dvakrát radost z toho nemám. Něco v softwaru není asi úplně v pořádku.
    Poděkovat autorovi 0
  • Taky už se mi to stalo. Vytáhl jsem mobil z kapsy a signál nikde. Tak jsem si myslel, že v tom místě signál není. Ale když jsem se po cca půlhodině podíval na úplně jiným místě, stále žádnej signál. Tak jsem restartoval a hle - plnej signál...
    Co s tím???
    Poděkovat autorovi 0
  • Dělal mi to i samsung. Stává se to v místech, kde se telefon často přepíná mezi 3G a LTE. Pak zůstane viset bez signálu. Jediná obrana je vypnout v nastavení možnost 4G.
    Poděkovat autorovi 0
  • Něco podobného občas pozoruji i na Mate 7, ale tam mi vždy stačí telefon "probudit", tedy jen stisknout tlačítko na zapnutí a signál hned naskočí - vyzkoušejte to. Jinak je to obecně problém operátorů a "překrývání" - předávání signálu mezi vysílači v místech, kde je a není 4G LTE. Po mých zkušenostech s operátory je na tom z mého pohledu v tomto nejhůře O2.
    Poděkovat autorovi 0
  • No to je teda pěkný. Takže mi nezbejvá, než pořád kontrolovat, jestli mi nevypadl signál, jinak se mi nikdo nedovolá... Super... Nehledě na to, že operátoři tohle nikdy řešit nebudou, protože když někde není 4G, tak místo slevy na tarifu (což je logický, když nemůžeš kloudně využít data), mi dávaj 10 GB dat jako omluvu. To je výsměch...
    Poděkovat autorovi 0
  • Bohužel v některých místech to takto je, operátor se mi vždy snažil namluvit, že je to telefonem a abych přepnul z 4G na 3G a bude to bez problémů, což popírá to, jak se všichni ohánějí pokrytím 4G rychlého internetu. Telefonem to určitě není - problém bude na straně operátora, který si to ale nikdy nepřizná...
    Poděkovat autorovi 0
  • U Mate 7 se mi stávalo, že se na slabém signálu telefon dokonce sám zrestartoval. Myslím, že to tenkrát vyřešil některý z updatů systému. Vyzkoušel bych zálohu dat a tovární nastavení telefonu. Teď používám Mate 9 ve stejných místech kde M7 blbnul a nemám nejmenší problém. Nestalo se mi to ani nikde jinde ani s jednou vezdí systému B132, B156 ani teď B182.
    Poděkovat autorovi 1
  • Mě se to nestává a to mám mobil v místnosti, která je skoro "faradayova klec" a signál mě dost často vypadne úplně, ale ihned znovu naběhne, pouze se mi nyní stalo, když jsem byl na dovče v Orlických horách, že jsem měl i zapnuté data a byl jsem v dobré 4G síti T-mobile, projížděl jsem kousek od polských hranic, operátor se mě snažil přepnout na polského T-mobile i data vypadla,protože já mě vypnutý datový rooming, poté jsem vyjel z polského vlivu, telefonování se vrátilo k T-mobile CZ, ale data se nevrátila k T-mobile, tvářily se, že jsou vypnuté ikdyž byly zapnuté a pomohl až restart telefonu .
    Poděkovat autorovi 0
  • indy1369 napsal(a):

Mě se to nestává a to mám mobil v místnosti, která je skoro "faradayova klec" a signál mě dost často vypadne úplně, ale ihned znovu naběhne, pouze se mi nyní stalo, když jsem byl na dovče v Orlických horách, že jsem měl i zapnuté data a byl jsem v dobré 4G síti T-mobile, projížděl jsem kousek od polských hranic, operátor se mě snažil přepnout na polského T-mobile i data vypadla,protože já mě vypnutý datový rooming, poté jsem vyjel z polského vlivu, telefonování se vrátilo k T-mobile CZ, ale data se nevrátila k T-mobile, tvářily se, že jsou vypnuté ikdyž byly zapnuté a pomohl až restart telefonu .

Toto se bohuzel obcas v prihranicnich oblastech stava (on je obcas takovy mezinarodni handover docela technologicky orisek a telefon se s tim nemusi poprat). Po 11.06.2017 (https://www.t-mobile.cz/roaming-eu) se situace nastesti zlepsi.
    Nekdy neni treba restart telefonu, ale staci hodit na chvili rezim Letadlo.
    Poděkovat autorovi 1
  • upraveno 8. June
    Bydlím u polských hranic a jediný Huawei upřednostňuje polské sítě před českými. Mám na to jednoduché řešení, stačí vypnout automatickou volbu sítě a dát rucni. Vše ok jede OK, mám to tak už dva měsíce a žádné trapné přeskakování na roaming se nekoná. :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak bohužel musím říct, že jsem začal mít problém s výpadkem signálu, resp asi s přechody ze 4G atp. Telefon se sám od sebe restartuje a čeká na zadání PIN. Když ho mám v kapse, ani o tom nevím. Je to nepříjemné, takhle můžu být nedostupný i hodinu.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.