Nemá Gorilla glass?

upraveno 12. December 2016 v Huawei Nova
Ahojte to opravdu nemá Huawei Nova Gorilla Glass? To by byla obrovská škoda. Jinak je to velice krásný telefon. A ochranné sklo se mi ani trochu nelíbí, protože k vůli 2d zakřivení nezakryje celý displej.
Máte někdo zkušenosti kolik toho to sklo vydrží, jesli jsou škrábance hned viditelné, nebo to není taková hrůza? Chtěl bych jej pro přítelkyni, která by ho měla v koženém "zasouvacím" pouzdře.
«1

Komentáře

• Tak jsem našel, že už se to tu řešilo. Ale zatím bez odpovědi. Já jsem už četl ve dvou recenzích, že má naprosto obyčejné sklo a bez folie se takřka okamžitě poškrábe..
    Poděkovat autorovi 0
  • Na stránkách gorilla glass není nova v seznamu, ale nevěřím že by ochrana nebyla. Myslím že GG není jediná technologie na ochranu. Mám telefon již dva týdny a telefon nechráním, nosím jej v kabátu v náprsní kapse na zip a v práci pak v zadní kapse kalhot, na displeji nejsou ani vlásenky, je nádherně lesklý a tmavý a pocitově i tvrdý, myslím že ta technologie 2,5D není jen na efekt. Nebál bych se toho. :smile:
    Poděkovat autorovi 2
  • Je to tak, GG nemá, ale to skutečně není jediný technologie. Manželka Novu nešetří a displej je ve stoprocentní kondici
    Poděkovat autorovi 2
  • Diky za info, prave jsem objednal stříbrnou verzi :-).
    Poděkovat autorovi 0
  • Je to tvrdé dost. Nosím jen tak a po 3. týdnech jak nové.
    Poděkovat autorovi 0
  • Hned druhy den se me postrádal v dolní černé části displeje.
    Trochu Škoda u telefonu a desítku. Koupil jsem Flip pouzdro které vypadá sice pěkné ale tím je z fonu obyčejná briketa.
    Poděkovat autorovi 0
  • Já ho nosím v kapse vždy sólo. Maximálně se stravenkama.
    Poděkovat autorovi 0
  • Také jej nosím cca týden po kapsách a v pohodě nikde nic.
    Poděkovat autorovi 0
  • Souhlas nosil jsem jej a nešetřil a naprosto v pohodě, ted mám to flip origoš poudro a taky pohoda
    Poděkovat autorovi 0
  • Jozef_HuaFan napsal(a):

Je to tak, GG nemá, ale to skutečně není jediný technologie. Manželka Novu nešetří a displej je ve stoprocentní kondici

To byste měli přeškolit prodávající. Mně se dušovali, že GG má. V obalu a se sklem už postrádá kus ze své elegance. :(
    Poděkovat autorovi 0
  • GG nemá, ale krycí sklo je naprosto zbytečné, mám ji dva měsíce a displej ani vláseček, a to ji nosím v kapse kabátu a přes den pak v zadní kapse kalhot. :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • doktordee napsal(a):

Jozef_HuaFan napsal(a):

Je to tak, GG nemá, ale to skutečně není jediný technologie. Manželka Novu nešetří a displej je ve stoprocentní kondici

To byste měli přeškolit prodávající. Mně se dušovali, že GG má. V obalu a se sklem už postrádá kus ze své elegance. :(
    No mít pod kontrolou všechny prodávající, to by bylo umění... :)

Poděkovat autorovi 0
  • Dobrý den, koupil si někdo ochranné sklo na Novu? já mám koupené z aliexpressu rovné sklo, funkci asi splní, ale nesedí až k okrajím, které jsou zahnuté, proto se ptám, jestli existuje zahnuté ochranné sklo na tento mobil? Díky za odpověď.
    Poděkovat autorovi 0
  • Gorilla Glass je jen ochraná známka tvrzeného skla společnosti Corning. Dnešní výrobci používají stejná tvrzená skla, ne-li kvalitnější, jen nesmí používat toto označení, neboť by tím porušili autorská práva. Jinými slovy.Podle označení to není Gorilla Glass, ale ve skutečnosti je to tvrzené sklo stejné kvality a tvrdosti..
    Poděkovat autorovi 1
  • upraveno 16. September
    Jozef_HuaFan napsal(a):

Já mám na mobilu už od koupě originální zavírací kryt. Proto mě hodně mrzí, že se i přesto na displeji miniaturní poškození objevují, takové jemné vrypy ve skle, viditelné při leštění. Na mém předchozím mobilu, Lumii 640, se za celou dobu používání neobjevilo nikdy nic.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 17. September
    Já na nově už žádnou fólii nebo tvrzené sklo nemám, telefon nosím v kapse a po tři čtvrtě roce je displej bez škrábanců. Sklo jsem kdysi sundal po týdnu a displej pořád jako nový. Takže nějaká ochrana tam je, i když se to nejmenuje gorilla glass.
    Poděkovat autorovi 0
  • No nevim,mam stejnou zkusenost mel sem original smart case flip a sel dolu po par mesicich, taky sem si vsiml vecer pod svetlem pri cisteni ze sou tam takove vydrene tecky..ted mam screenshield pro jistotu a nillkin ktyt na zada
    Poděkovat autorovi 0
  • Ren79 napsal(a):

takove vydrene tecky

Jo jo, to je přesně ono, bohužel nějaký kaz toho krytu. Mobil mám měsíc a pečuju o něho dobře, dost mě to zamrzelo.
    Poděkovat autorovi 0
  • Udajne to je problem vsech takovych typu pouzder ze se tam usazuji necistoty a drive nebo pozdeji se skrabance tak ci tak objevi at to clovek cisti treba denne jako ja.Takze sel dolu a ted mam folii+kryt na zada
    Poděkovat autorovi 0
  • smart pouzdro používám asi tak 2 měsíce také, ale oněch teček jsem si nevšiml... je pravda že jsem to zatím nezkoumal uplně detailně
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.