Vypínání telefonu v chladných teplotách

Zdravím, dnes jsem šel na túru za teploty kolem nuly a jako vždy jsem fotil krajinu. Nejdřív mě znepokojilo rychlé vybíjení a po nějaké páté fotce najednou spadla baterie na 1% z nějakých cca 50 spolu s hláškou, že se mobil za 30 vteřin vypne. Po zapnutí byl ukazatel v pořádku, ale po další fotce mobil zase umřel. Co to má znamenat? Žádný z mých předchozích telefonů se takto nechoval, máte podobnou zkušenost? Přijde mi to absurdní, ani nebyl mráz.
Štítky:
«1345

Komentáře

• Já tento týden.
    Nevím kolik jsem měl %, ale vyfotil jsem 2 fotky > hláška o vypnutí za 30 vteřin, stihl jsem si všimnout stavu baterie která byla na jednom procentu > tel se vypnul > po opětovném zapnutí byl stav baterie na 26% > po jedné fotce opět vypnutí. Když jsem přišel domů (po cca 30-ti min) jsem připojil tel na nabíječku a vyskočilo mi tam z fleku 49%. Tak nevím co se v tom pokroutilo, ale od té doby je vše v normálu
    Poděkovat autorovi 0
  • Neznám, vyzkouším. Zatím jsem chodil kolem nuly a bez problémů...
    Poděkovat autorovi 0
  • Aha, takže víc než vada je to vlastnost? To teda díky, asi se s takovou vrátím ke Xiaomi, které fungovalo i v minus 15.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ja osobne som zatiaľ žiadny problém nezaznamenal, a to som schválne nechal telefón aj vymrznúť, že bol úplne ľadový a všetko fungovalo.Určite však vypínanie pri nízkej teplote nemôže byť štandartnou vlastnosťou telefónu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Hanni zkus ho nechat "vymrznout" a pak udělej pár fotek pěkně s bleskem ... při tomto se to stalo mně
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 18. December 2016
    Proveden ultimativní test Horsta Fuchse :wink: , chování telefonu za nižších teplot:
    17:09:
    teplota -2°C; stav baterie 39%
    17:33:
    teplota stejná; stav baterie 38%; v rychlém sledu vytvořeno 10 fotek; nastává vypnutí a po opětovném zapnutí je stav baterie 17%
    Poděkovat autorovi 0
  • u me to stejny s tim rozdilem, ze staci pustit narocnejdi app.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak jak jste na tom ?dnes jsem m stačila vyfotit tak 10 fotek baterie přes 40 procent najednou hláška vybití a telefon se vypnul. Venku byla zima něco pod nulou
    Poděkovat autorovi 0
  • Pořád stejný.
    SXZ2 mi v létě vypínala foťák, P9 se mi v zimě pro jistotu vypne úplně ... nějak jsem to přestal řešit. Telefon si teď dávám do vnitřní kapsy a pevně věřím tomu, že se nic nevys.re až budu v mrazivé chvíli telefon nutně potřebovat
    Poděkovat autorovi 0
  • To jste mě moc nepotěšil
    Poděkovat autorovi 0
  • Nejspíš bych podobné vypínání řešil reklamací, protože to určitě není běžné chování telefonu. U mě se nic podobného neděje, v pondělí jsem byl s rodinou v zoo, vyfotil jsem cca 50 fotek, venku bylo kolem -4°, telefon jsem měl celou dobu v zadní kapse a pokles kapacity baterie mě přišel zcela běžný. Po asi dvou a půl hodinách úbytek z 90% na 69%.
    Poděkovat autorovi 0
  • No pokud to telefon zopakuje budu reklamovat zatím to udělal jednou tak uvidíme včera bylo tedy tepleji ale fotila jsem a OK
    Poděkovat autorovi 1
  • Aj ja si myslím, že to nie je bežné. Cez víkend dostane telefón záťažový test, pôjdem sa s deťmi sánkovať a má byť poriadna zima, budem fotiť a točiť video..tak uvidíme.
    Poděkovat autorovi 1
  • Vcera mi to nedalo a zkusil jsem to take... Nemile prekvapeni. Baterie mela 60% udelal jsem rychlych 13 fotek a telefon se vypnul. Po zapnuti stav baterie 50% A to pri teplote kolem nuly ve ktere byl asi 10 minut.
    Poděkovat autorovi 0
  • Takový problém určitě nemám.V mrazu deset stupňů pod nulou normálka fotím,natáčím video a nikdy se ještě nevypnul ani nezamrz,nesekal.
    Poděkovat autorovi 0
  • Takže dnes som zostal zhrozený aj ja. Vyše hodiny telefón vo vrecku zimnej bundy počas stavania snehuliaka,vonku asi 2-3 stupne..bateria cca na 50%..pri fotení tretej..opakujem TRETEJ fotky sa telefón vypol s 0%...WTF :naughty:
    Poděkovat autorovi 0
  • JihusJihus  
    upraveno 4. January 2017
    Tak jsem po internetech hledal, kdo má podobné problémy a našel jsem mnoho informací, že se stejně chovají iPhone, a následně jsem narazil na tento příspěvek (7 dnů starý):
    Why phones are shutting down with 40% battery left, especially in cold weather
    Poděkovat autorovi 0
  • To je síce pekné, ale P9 je môj prvý telefón,kde som sa s týmto stretol.Keď som mal Xperiu Z1C,išiel som som na sánkovačku s deťmi,batéria bola na 60%, vonku tak -5 st., počas. 3 hodín som urobil cca 30-40 fotiek a natočil 40 minút videa...a to som niekedy fotil aj 5 fotiek rýchlo po sebe...ani raz sa mi nestalo,aby sa telefón vypol. Domov som prišiel s 9%.Telefón som už mal tretí rok,takže nový nebol. Tak toto je dobrý bullshit.
    Poděkovat autorovi 1
  • Netuším, já zatím tento problém u P9 (ani plus) nezaznamenal, protože jsem v chladu nefotil. V článku je to vysvětleno jako běžná věc a vlastnost baterií i s ilustracemi. Předpokládám (teoretizuji), že na to budou mít třeba vliv další věci konstrukce telefonu. Napadlo mě, že například telefony, které běžně víc hřejí, by mohly mít v chladném počasí výhodu, protože by baterii udržovaly teplejší. Pokud se telefon sám o sobě příliš nepřehřívá, možná je to v chladném počasí pro baterii handicap.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.