[NÁVOD] (Android 6) Zmena Huawei P9 Lite Single SIM na Dual SIM

hannihanni  
upraveno 28. September v Huawei P9 lite
V tomto návode si ukážeme postup, ako zmeniť Single SIM model Huawei P9 Lite na Dual SIM. Výrobca vyrába štandartne všetky P9 Lite ako Dual SIM, u Single SIM modelu je zmena iba softwarová, kde druhá SIM je vo FW zakázaná. Tento návod môžete použiť v prípade, že máte telefón od akéhokoľvek operátora, alebo ste zakúpili Single SIM verziu vo voľnom predaji, nezávisle na tom, akú customizáciu (Cxxx) v telefóne máte.

!!!Súbory v návode sú určené výhradne pre telefón Huawei P9 Lite model VNS-L21, neskúšajte ich inštalovať do iného telefónu, lebo si ho znefunkčníte!!!

!!!Podmienkou je mať odomknutý bootloader a nahratú TWRP recovery konzolu!!!

http://www.huafan.cz/discussion/1754/navod-odblokovanie-bootloaderu-a-root-huawei-p9-lite

!!! Upozorňujem, že všetko robíte na vlastnú zodpovednosť !!!

!!! Urobte si zálohu všetkého potrebného z internej pamäte telefónu, lebo prídete o všetky dáta a nastavenia !!!

!!! Tento návod je určený IBA PRE TELEFÓNY S OPERAČNÝM SYSTÉMOM ANDROID 6. Ak máte v telefóne systém Android 7, vráťte sa na Android 6 .

Skontrolujte, či máte v menu Nastavenia - Možnosti pre vývojárov zaškrtnuté položky USB ladenie a Povolenie odomknutia OEM.

A. INŠTALÁCIA OEMINFO

1. Najprv si stiahnite full FW určený pre Dual SIM verziu. Full FW nájdete v tejto diskusii:
http://www.huafan.cz/discussion/1737/rom-plne-verzie-fw-pre-huawei-p9-lite-na-stiahnutie-a-postup-nahratia-fw
Sťahujte FW s customizáciou C432, odporúčam najnovší VNS-L21C432B160:
http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G1164/g104/v66034/f1/full/update.zip

2. Rozbaľte súbor update.zip do adresára dload, ktorý si vytvoríte na SD karte, ale zatiaľ ho neinštalujte!!!

3. Stiahnite si tento súbor:
https://uloz.to/!SQgYO6CmPxyD/c432oeminfo-dualsim-p9lite-zip

4. Skopírujte súbor C432OemInfo-DUALSIM-P9LITE.zip na SD kartu. Nerozbaľujte ho!!!

5. Vypnite telefón. Stlačte tlačidlo hlasitosti hore a vypínacie tlačidlo telefónu súčasne, telefón sa naštartuje do Metilicus TWRP recovery konzoly.

6. Zvoľte možnosť Install, Select Storage zvoľte MicroSD Card, nájdite v telefóne súbor C432OemInfo-DUALSIM-P9LITE.zip, zvoľte Install Image a potiahnutím prsta potvrďte inštaláciu. Za pár sekúnd sa vám oeminfo nainštaluje do telefónu.

image
7. Šípkou naspäť sa vráťte na úvodnú obrazovku TWRP, zvoľte Reboot a Power Off. Telefón sa vypne.

B. INŠTALÁCIA FULL FW

Ďalším krokom je inštalácia Dual SIM firmware, ktorý ste si na začiatku skopírovali do adresára dload.

1. Súčasne držte stlačené vypínacie tlačidlo a tlačidlá pre zvýšenie a zníženie hlasitosti, až kým telefón zavibruje a objaví sa logo Huawei. Vzápätí začne inštalácia FW. Vtedy môžete tlačidlá pustiť. Ak by inštalácia FW nezačala, prejdite na bod C.

image
2. Po nahratí FW sa telefón reštartuje a prebehne optimalizácia FW.

image

3. Teraz máte v telefóne Dual SIM firmware, funkčné obe SIM karty a v menu Nastavenia vám nad položkou Wi-Fi pribudla nová položka Správa dvoch kariet, cez ktoré môžete obe SIM karty spravovať.

image

C. INŠTALÁCIA STOCK RECOVERY

Tento bod návodu vykonajte iba vtedy, ak by sa vám z nejakej príčiny nespustila inštalácia FW. V opačnom prípade ho môžete úplne vynechať.

1. Stiahnite si tento balíček:
https://uloz.to/!r49DEgES5hXB/install-stock-recovery-p9-lite-zip

2. Rozbaľte ho do PC. Pripojte telefón k PC pomocou kábla. Súčasným stlačením tlačidla hlasitosti dole a vypínacieho tlačidla telefónu naštartujte telefón do Fastboot režimu.

3. Kliknite na Install Stock recovery.bat, stlačte Enter a Stock recovery sa nainštaluje do telefónu. Telefón sa hneď reštartuje.

image
4. Pri štarte sa vám namiesto oranžovej obrazovky upozornenia zobrazí červená a onedlho pravdepodobne aj požiadavka na zadanie hesla k dešifrovaniu ukladacieho priestoru. Nerobte nič, iba vypnite telefón. Pokračujte bodom B.

image

Upozorňujem, že nainštalovaním full FW sa vám zablokuje bootloader a stratíte root práva. Ak chcete telefón rootnuť, musíte celý proces odblokovania bootloaderu a rootnutia telefónu vykonať znovu.
«134567

Komentáře

• Doplnil som návod aj o možnosť nahratia oeminfo prostredníctvom TWRP, nakoľko sa mi ho podarilo zohnať. Ak by boli nejaké problémy alebo niečo nejasné, pýtajte sa.
    Poděkovat autorovi 4
  • návod vyzerá byť v pohode, nie som ale až tak zdatný, vie mi s tým pomôcť niekto v BA?
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 27. December 2016
    Rastike:
    Ničeho se neboj, vydejchej se a s chutí se do to pusť.Včera jsem podle tohoto návodu upravil telefon švagrovi. Nepatřím též mezi zdatné, ale i já jsem vše zvládnul a to kolem mně lítalo vyplašenek, že jsem je musel odhánět metlou. Pokud se budeš držet pevně návodu tak do telefonu nahraješ klidně celý cirkus i se zvířátky a bude ti to běhat jak švýcarky. Tak hlavu vzhůru, nádech a hodně štěstí!
    Poděkovat autorovi 0
  • tak som sa v celku dosť vytrápil ale dal som to. zatial iba jeden malý problem že som musel prehodiť karty lebo bol slabý signál na slote 1 pre O2. Inak ho manželka bude testovať či je všetko OK.
    Poděkovat autorovi 0
  • Zdravim, spravil som pri tomto návode chybu a na začiatku som si neuložil do adresára dload FM s customizaciou, co teraz?
    Pamatový priestor je blokovaný neviem už flashnut ani TWRP ako to tam dostat, prosím pomoc.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 28. December 2016
    nič sa nedeje, to isté som urobil aj ja v druhom pokuse, nahraj to na sd kartu a pokračuj, je to posledný krok a budeš to mať hotové
    Poděkovat autorovi 0
  • hannihanni  
    upraveno 28. December 2016
    Presne tak,stačí nahrať FW na SD kartu. Len také malé info. Keby bolo najhoršie, dá sa to poriešiť aj takto: keď sa zobrazí tá červená úvodná obrazovka a výzva k dešifrovaniu internej pamäte,stačí vypnúť telefón,naštartovať do fastboot režimu a opätovne odblokovať bootloader. Úvodná obrazovka bude opäť oranžová a interná pamäť prístupná. :wink:
    Poděkovat autorovi 1
  • OT: Hanni, já stále žasnu :)
    Poděkovat autorovi 0
  • To vieš, vlastné skúsenosti sú na nezaplatenie. Tiež som po zmene oeminfo chytil paniku, keď na mna vykukla červená obrazovka a výzva k zadaniu hesla k dešifrovaniu interného ukladacieho priestoru :smiley: A to som nemal k dispozícii žiaden návod, ktorý by ma pred tým varoval a nasmeroval ma, čo robiť.
    Prvé čo ma vtedy napadlo bolo nahrať TWRP, čo samozrejme nešlo...no a potom ma napadlo ešte raz odblokovať bootloader a zrazu sa to rozbehlo.A keďže bola v tej dobe v telefóne TWRP, zaobišlo sa to bez factory resetu :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Zdravím, tak nakoniec som spravil v erecovery factory reset a aj bez nahrania noveho FM sa všetko rozbehlo same a dual funguje, vďaka za návod. Skúsal som to aj cez návod z XDA a ten toolkit, bohužiaľ však ani na svätého sa ten toolkit nedokázal spojiť s telefonom cez adb.
    Poděkovat autorovi 0
  • No vidíš, ďalší poznatok. Netreba nahrávať žiaden FW, stačí oeminfo a factory reset. Zase sa len potvrdilo, čo som písal v tomto článku:

http://www.huafan.cz/discussion/1593/manual-od-coho-zavisi-aky-fw-sa-nahra-do-telefonu

Každý FW v P9 lite je vlastne single SIM aj dual SIM, záleží len od oeminfo, ako sa telefón bude správať.

Poděkovat autorovi 0
  • tak toto vedieť tak počkám dva dni a mám ro urobené bez námahy. :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • hannihanni  
    upraveno 29. December 2016
    Ale no,bez akej namahy?? V podstate sa usetri iba ten posledny krok s nahratim FW, co je uz po tom vsetkom iba taka banalitka. Vsetkym ostatnym si v navode musite prejst. A takto mate v telefone aspon nahraty najnovsi FW :wink:
    Poděkovat autorovi 1
  • To je pravda, aj tak ďakujem že vôbec takýto návod niekto urobil, ešte raz ĎAKUJEM
    Poděkovat autorovi 0
  • Včera se mi taky povedlo přehrát firmvware C002B123 od Vodafone na nový C432B160 a udělat s telefonu Dual SIM. Jen osobně při změně oeminfo doporučuji provést přes TWRP. Příjde mi to osobně nejsnažší a nejrychlejší a ušetříte si nervy při změně atributů custum.bin. Skvělý návod a ještě jednou děkuji Hannimu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak som si dnes overil funkčnosť svojho návodu v praxi konečne aj ja, robil som jednému chlapíkovi Dual SIM z brandovaného Single SIM. Schválne som si overil, či to funguje ako na P9 aj bez nahratia Stock recovery..a funguje. :smiley:
    Takže časť, kde sa nahráva Stock recovery je možné preskočiť. Celý návod som prekopal, zjednodušil, vložil nové obrázky. Už ho mám otestovaný, takže ručím zaň hlavou :smile:

Enjoy.
    Poděkovat autorovi 1
  • Hanni pocuj, a ked si to mal cele hotove, chalanovi ostali 2 IMEI alebo len jedno ?
    Poděkovat autorovi 0
  • Jedno. Pri tejto prerábke je viditeľné iba jedno IMEI, to hlavné, ktoré tam bolo predtým. Iba dual SIM od výroby majú viditeľné ibe IMEI.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ale ničemu to nebrání. Telefon funguje v pohodě s oběma SIM. To druhé tam je určitě taky, jenom není vidět no. Bez toho by ten duál SIM nejel.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.