MediaPad M2 8.0 LTE - Jde T-Mobile verze debrandovat? - ANO - Android 6 a EMUI4. OFIKO

Giacomo  
upraveno 25. December 2016 v Tablety
Ahoj..Jak už jsem psal v nadpise, jde T-Mobile verze debrandovat? Něčím ofiko vydaným, co funguje? Já přes ni nainstaloval verzi B007 pro západní evropu (http://consumer.huawei.com/nl-en/support/downloads/detail/index.htm?id=80272) , vše šlo v poho až do konce, tablet jel, aplikace se neztratily, používal jsem ho v pohodě tak 2 dny, jediný bug byl v ikonách v liště na šířku, stejně jako u malajsijské verze, jinak cajk, dokonce byla v tabletu položka vytáčení ale nezkoušel jsem to, nepotřebuji to. Pak jsem se rozhodl, že ho pročistím factory resetem. Ten nebyl úspěšný a tablet se zhruba v polovině FR , zastavil, vyhodil error a nabídl reset, pak naběhl, ale EMUI je neúplné, části rozhraní jsou jakoby čistý android bez EMUI grafiky, včetně ikon, zámku obrazovky a pod. Nedaří se mi znova přeinstalovat ROM B007, musím se vrátit na B005 od T-Mobile, což mě dost štve, nemám rád brandovaný FW.

MOJE OTÁZKA:
Je tady nějaká alternativa funkčního FW, kterým to jde přehrát?

(Tady seznam ROMek, co by měly být dostupné, jde něco z toho použít?? --> http://ir-file.com/?p=Firmware/huawei/m_series/huawei_m2-801l)

Ano, je zde i otázka, proč ho mám od T-Mobilu a ne odjinud --> já ho dostal ke smlouvě a chtěl jsem ho jako náhradu za T1, který mám už dva roky a ten šel přehrát v pohodě na jinou ROM. Stejně jako můj brandovaný Huawei GX8.

Dík za zpětnou vazbu.
«1

Komentáře

• upraveno 24. December 2016
    Ano jde.

Já jsem jel doteď na svém M2-801L s T-Mobile ROM, nyní jsem konečně našel evropskou ROM s Android 6 a je bez brandu. Na začátku poblikává logo Huawei namísto loga T-Mobile.

http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p4/s10/G506/g0/v57899/f2/full/M2-801LC100B205.zip

nebo

https://mega.nz/#!WFNRAITD!hrEJrbXaXPEFw2u3QC8RSG2OrfJngQeSqRgT3fFPCiA

A zatím dobrýýýýý :-)

Update: snad jen ... zabezpečení androidu z 1. července 2016 ... Že se pan Huawei nestydí. Dofám že nové verze přinesou bezpečnost ...
    Poděkovat autorovi 2
  • Pajosek: má tvá verze položku Vytáčení, lze z ní telefonovat? Jestli ano, lze volat i z 4G, přepíná se to automaticky na 2G nebo 3G při volání?
    Poděkovat autorovi 0
  • Ahoj. Díky za tip, je to super mít Android 6, který ani vyjít neměl pro verzi LTE...., EMUI 4 a motivy online...Skvělé, děkuji za Vánoční dárek. Kde se to vůbec vzalo? Pro jaký trh to je? A mám dotaz..vše šlape, akorát nefunguje zobrazení domovské obrazovky na šířku...tobě? Vše se otčí, ale dom. obrazovka ne....:-( plus je menší nedostatek také to, že se umí zobrazit jen v režimech 4x4 a 4x5, starší verze uměla 5x5...ale jinak šlape svižně a a dokonce se mi to zdá rychlejší než na A5. A k vytáčení..nabízí to aplikaci jak vytáčení, tak sms, ale nezkoušel jsem, jestli funguje, mám tam datovou SIM. Když zkusím něco vytočit, tak naskočí dialer, ale pak se hovor ukončí, protože to simka nepodporuje...ale s největší pravděpodobností bude umět volat.
    Poděkovat autorovi 1
  • Mohl bys prosím zkusit vložit simku a zavolat ze 4G? Pokud by volání že 4G nefungovalo, nemá pro mě smysl přeinstalovat na novou verzi. A kterou z uvedených verzí jsi instaloval?
    Poděkovat autorovi 0
  • Giacomo  
    upraveno 25. December 2016
    Tak jsem vložil normální sim, volá jen, pokud je 4G vypnuté, automaticky bohužel nepřeladí a v položce nastavení preferovaného typu sítě není možnost automatického přepnutí.
    Poděkovat autorovi 1
  • Dík za ochotu a informací.
    Poděkovat autorovi 0
  • Otočení domovské obrazovky se musí povolit v nastavení.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 26. December 2016
    Děkuji velice členovi fóra Pajosek za odkaz na mega, android 6.0 funguje perfektně dokonce i zobrazení 5 x 5 ikon a po nahraní nového systemu doporučuji udělat tovární nastavení. Tablet konečně funguje i jako telefon a nyní mám 8 palcový tablet/telefon. Mám z toho velkou radost.
    Ahoj všem jfk_jfk
    Poděkovat autorovi 0
  • jfk_jfk: lze volat ze 4G?
    Poděkovat autorovi 0
  • Už výš někdo psal, že volat jde když je 4G vypnuté...
    Poděkovat autorovi 0
  • Giacomo  
    upraveno 26. December 2016
    pajosek napsal(a):

Otočení domovské obrazovky se musí povolit v nastavení.

Ahoj. Muzes mi popsat, kde to najdu? Automaticke otoceni mam zapnute v nastaveni obrazovky, ale domovska obrazovka se netoci, ostatni appky ano. 5x5 slo, dokud jsem neudelal hr a nesmazalo se nastaveni z puvodni verze launcheru...
    Poděkovat autorovi 0
  • 2 Giacomo: Prolétl jsem nastavení a nikde jsem nenašel tlačítko otáčení domovské obrazovky, ale vím, že jsem to někde nastavoval. Mne však otáčení domovské obrazovky funguje bez problémů, ale zase nemůžu najít témata online :disappointed: :(.
    Poděkovat autorovi 0
  • No nastaveni jsem prosel asi 100x, ale neobjevil jsem nic. Akorat jsem zjistil, ze otaceni obrazovky by melo byt i v polozkach pro usnadneni, tam ho ale nemam. Kdyz z google play stahnu aplikaci, ktera to vynuti, tak se to otoci, ale nepresklada a ikony mam nahodile prehazene pres sebe. A 5x5 taky nejde. Uz jsem to 3x cele preinstaloval, verze z obou odkazu, nic....factory reset neresi taky nic, aspon u me...ale motivy online jedou...hned jak zapnu aplikaci motivy, zepta se me to na potvrzeni imei a nejake dalsi blboviny a pak mi naskoci online vyber. Ale moc jich tam neni... Mozna 10, max 15, takze neni o co stat. Snad poradi pajosek s tim nastavenim, kdyz psal, ze se to da nastavit.
    Poděkovat autorovi 0
  • 2 Giacomo: Koukám, že se to chová u tebe jinak než u mne. Já jsem nejdříve než jsem nainstaloval 6.0. dal tablet do továrního nastavení a poté jsem nahrál android 6.0. Jak už jsem psal 5x5 mne funguje, ale zase se mne to neptalo na Imei před spuštěním motivů a online motivy nejdou. Tak držím palce, ať ti to vyřešíš, protože mne už nic nenapadá kde je problém u tebe.
    Poděkovat autorovi 0
  • Omlouvám se, chová se to nějak divně.
    Původně jsem pouze aktualizoval stock verzi na android 6. Tam šlo otočit domovskou stránku - při úpravách plochy, v nastavení - byla volba otáčet domovskou stránku. Taky tam bylo 5x5.
    Nyní jsem zkusil "Tovární nastavení", a nefunguje nic z toho :-(
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 27. December 2016
    2 Pajosek: v pohodě o nic nejde, když tak se vrátíme pokud to bude zlobit na 5.1.1. Na xda jsem o tom nic nenašel jedině, zde něco píšou http://ministryofsolutions.com/2016/12/huawei-mediapad-m2-801l-marshmallow-b205-full-firmware-europe-emui4-0.html
    P.S. Jinak jsem našel velmi dobrou databázi firmwarů pro M2-801L a podle tohoto odkazu http://hwmt.ru/hwmtsite/база-найденных-прошивок/?model=M2-801LC100B205 je náš nainstalovaný firmware z 9/2016.
    Poděkovat autorovi 0
  • Jozef_HuaFan napsal(a):

Už výš někdo psal, že volat jde když je 4G vypnuté...

Ano, psal, ale každý mohl použít jinou verzi FW.
    Poděkovat autorovi 0
  • Giacomo  
    upraveno 27. December 2016
    Vyresil jsem to Apex launcherem, bohuzel, jinak to asi neni mozne...ted se to otaci v poho...snad to do budoucna poresi nejaka aktualizace, byt bych na to nesazel...
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 28. December 2016
    Giacomo napsal(a):

No nastaveni jsem prosel asi 100x, ale neobjevil jsem nic. Akorat jsem zjistil, ze otaceni obrazovky by melo byt i v polozkach pro usnadneni, tam ho ale nemam. Kdyz z google play stahnu aplikaci, ktera to vynuti, tak se to otoci, ale nepresklada a ikony mam nahodile prehazene pres sebe. A 5x5 taky nejde. Uz jsem to 3x cele preinstaloval, verze z obou odkazu, nic....factory reset neresi taky nic, aspon u me...ale motivy online jedou...hned jak zapnu aplikaci motivy, zepta se me to na potvrzeni imei a nejake dalsi blboviny a pak mi naskoci online vyber. Ale moc jich tam neni... Mozna 10, max 15, takze neni o co stat. Snad poradi pajosek s tim nastavenim, kdyz psal, ze se to da nastavit.

není to v nastavení stačí podržet chvíli prst na displayi a vyskočí ti dole 4 okna TAPETY-WIDGETY-PŘECHODY-DALŠÍ NASTAVENÍ. A V TOM TO JE.
    Poděkovat autorovi 0
  • Jak se vám povedlo upgrade spustit? Normálně přes EMUI update? Stáhnul jsem si ten balíček, co na něj odkazoval pajosek (děkuji mu). Když ho ale nahraji do kořene SD karty nebo do adresáře Upload na vnitřním úložišti, tak ani po restartu místní aktualizace nic nenajde. Co dělám špatně? Díky.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.