Android 7.0 - Dojmy

Ahoj všichni.

Před pár dny jsem přešel na betu Androidu 7.0, a zde je můj feedback. Prvně bych chtěl říct, že si plně uvědomuji, že se jedná o betu, a proto velmi intenzivně doufám, že se dané problémy stihnou opravit včas. Nicméně zatím bych to hodnotil jako dost výrazné zklamání.

V prvé řadě... jaké jsou vlastně klady?

- UI = Rozhodně zlepšení, nejvíce se mi asi líbí "šuplík" na aplikace, tudíž už vše nemusím mít na ploše.

Bohužel... zápory už opravdu znatelně převažují.

- Systém je obecně poměrně dost zasekaný. Zvlášť při práci s Messengerem, nebo Facebookem. Je to rozhodně něco, na co z 6.0 a EMUI 4.1 rozhodně nejsem zvyklý. Byl jsem vždy zvyklý na příjemnou plynulost. Je to jeden z důvodů, proč jsem taky na Huawei přešel.

- Výdrž baterie si taky dost pohoršila. Paradoxně tohle by právě měl být jeden z dalších kladů Androidu 7. Zvlášť, když to srovnám s Androidem 6.0, se kterým mi ta baterka vydržela o docela slušný kus víc.

- Co mě ale naprosto rozčiluje, jsou nefunkční zvuky notifikací v Google kalendáři. S tímto kalendářem poměrně často pracuji. Nicméně s upgradem se stává velmi nepříjemná věc, kdy kalendář nepřehrává zvuky notifikací na události. Naprosto stejná konfigurace na předchozí verzi fungovala přesně tak, jak jsem potřeboval (a nastavil). Bohužel nyní.. přestože mám nastavený notifikační zvuk, a kalendář má zadáno, že mě má upozorňovat, tak sice vyskočí okno notifikace, ale žádný zvuk se nepřehraje. Což je dost velký problém, když mám telefon třeba v kapse... Žádný tichý režim nemám zapnutý, a hlasitost je na maximum.

Bohužel zatím tomu musím dát spíš velký palec dolů. Upřímně doufám, že se dané věci opraví, protože jinak rozhodně provedu downgrade, a na další verzi rozhodně ani nepáchnu.

Komentáře

Tato diskuze je zavřená.