Mediapad M3 LTE

upraveno 3. February v Tablety
Zdravím všechny. Jmenuji se RiderX a rád bych se Vám pochlubil zařízením Huawei Mediatab M3 v lte verzi. Asi v hodně popisech se budu překrývat s kolegou, který má stejný tablet bez lte.

Tato verze tabletu je v balení malinko chudší, nalezneme zde tablet, kabel na nabíjení s koncovkou do zásuvky, ochrannou folii, ale po sluchátkách ani vidu. Mě osobně absence sluchátek vůbec nevadí, jelikož nejsem příznivcem pecek.

Tablet lehce překonal částku jedenácti tisíc, ale za tuhle cenu jde o opravdové dělo.

Po zapnutí tabletu probíhá klasické nastavení, to jest výběr země, přihlášení pod google apodobně.
Můžeme také využít aplikaci PhoneClone pro přenos nastavení z jiného telefonu, čímž si můžeme ukrátit i desítky minut v podobě nastavování našich aplikací, přístupů atd.

Tablet běží na šestkovém androidu s nadstavbou EMUI 4.1. , pokud jsem správně koukal, v první polovině roku dostane upgrade na sedmičkovej android. Je svižný, nic se neseká a je vidět, že na železu se nešetřilo a tablet bude vybavenější i po pár letech.
image

Baterie 5 100mAh v celku slušně drží tablet při životě, díky chytrému režimu vydrží dlouho, zatím se mi během týdne nedostalo toho, že by mi nečekaně padnul na nulu. Papírově 11 hodin při přehrávání fullhd videa, 6 hodin při grafických hrách. Je možné ušetřit na výkonu v podobě nižšího rozlišení 1920x1200 místo plného 2560 × 1600, navíc můžeme upravit plán spotřeby ze zaměření na výkon na inteligentní, čímž dostanete něco více než hodinku výdrže navíc .
image
image
image

Co ovšem musím vychválit je využití li-pol baterie. Která bohužel dosud není často ani v prémiových zařízeních a je to dosti škoda. Zde samozřejmě je.

Jelikož LTE verze není u nás v distribuci, několik málo prodejců u nás nedokázalo potvrdit, zda se u nás dá využívat tabletu naplno i s voláním a sms. Nyní mohu potvrdit, že není problém, ve vodafonu vše jede jak má, nepochybuji , že i u zbylých operátorů u nás to bude stejné.
image
image
image

Displey je nádherný, v plném rozlišení 2560 × 1600, k pozorovacím úhlům nemám co vytknout. Nastavení jasu je plynulé a takové, že viditelnost na přímém slunci je výborná. Líbí se mi minimalistické rámečky po stranách, což vypadá celkově pěkně. Displej nabízí i funkci ochrana zraku, které potlačí modré světlo

Pod displejem najdeme středové tlačítko se čtečkou otisků, čtečka funguje opravdu rychle. Tohoto senzoru se využívá i při pohybu po tabletu menu aplikací, zpět, domů apodobně, vše ukrývá tento senzor.

Oba fotoaparáty v telefonu mají 8megapixelů, výsledek se mi líbí, i když osobně nejsem náročný na fotografie, stačí mi že na facebooku a obdobných službách budou vypadat dobře, což tablet rozhodně splňuje.
image

To co mě hodně překvapilo, je zvuk, dva repráčky po stranách jsou dosti hlasité, zvuk je kvalitou více než slušný.

Jedno z mála, co mě mrzí, je nepřítomnost menu, ale to se dá jistě nastavit launcherem, nebo možná je i něco v nastavení, ale zatím jsem možnost aktivace menu neobjevil.

Pokud budu recenzovat zařízení jako mrzák, nemám co vytknout. Odezva rychlá, různé usnadnění není problém, tablet jede na androidu. Jediná čtečka, kde jsem doufal v toto umístění dole, pro mne se zkrácenýma prstama, není pro mě ideál, rychlejší mám vyťukání pinu.

Takovou malou tečkou na závěr je aplikace Pokemon GO. Na tabletu běží svižně, žádné kousání nebo delší načítání, gps je přesná a zkrátka všechny funkce jedou tak, jak mají.
image

Doufám, že moje recenze se líbila a není moc vidět, že je to první, co jsem vytvářel. Pokud Vás něco zajímá, jsem k dispozici a uvidíme se v diskuzi,
«1

Komentáře

• Tazz1  
    upraveno 3. February
    Ahoj, recenze dobrá, palec nahoru. Sám jsem majitelem staršího bratříčka M2. Do M3 výhledově, ale zatím spokojenost. Na absenci menu kašli. Také jsem myslel, že s tím budu mít problém, na telefonu LGG4 menu mám, na předchozím tabletu Google Nexus jsem ho měl také. Ale zvykl jsem si rychle a to i přesto, že na telefonu mám, na tabletu ne. Ale měl bych ma Tebe nějaké dotazy. Nevím, jakou mám baterii v M2, ale proč jsi si tak chválil Li-Pol ? Přímo nějaká poznatelná výhoda? A další dotaz, je velký rozdíl v primárním QHD rozlišení oproti sníženému FHD? Na telefonu mám QHD, ale to kvůli VR. Na M2 je FHD a vše je krásně vykreslené, tak v čem je případně u tabletu přínos v takhle velkém rozlišení. Určitě ho nebudu cpát do VR brýlí. Díky
    Poděkovat autorovi 0
  • To Tazz1: Ono menu bude asi v sedmičkovém droidu, takže se zvyknu na absenci a za chvíli bude zpět :smiley:

To proč chválím li-pol je proto, že jsou proti li-on dál. Je u ní delší skladovatelnost, lépe snáší mráz, menší rozměry, udává se až 2000 cyklů. Koukal jsem, že huawei je tlačí všude, takže jí máš i Ty :wink:

Zatím jsem nenašel nic, v čem by mi překáželo nižší rozlišení, které mám teď nastavené, obraz je všude čistý a krásný. Přínos snad u her a videí, ale to zatím nevyužiju :smile:
    Poděkovat autorovi 2
  • Chybějící menu beru jako výhodu, ovládání je přehlednější (subjektivní).
    Fotoaparát fotí mizerně (i přiložená fotografie to potvrzruje).

Překvapuje mě, že jsi si nestěžoval na umístění vypínače. Pro mě by bylo vhodnější jej mít nad volume.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 4. February
    PetrM3: Nefotí nejlíp, ale ani nejhůř Navíc tohle je jedna z rychlovek, zatím jsem nic moc nefotil.
    Možná jsem si nestěžoval na umístění, jelikož jsem před pořízením mediapadu měl dočasně telefon, kde jsem ho měl také tak, ale trvalo pár týdnů si zvyknout :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak focení s tabletem je spíše do počtu. Osobně ho používám max na skenování. Na focení mám telefon. I díky velikosti tabletu mi focení s ním přijde komické :-) . Takže foťák bych až tak neřešil
    Poděkovat autorovi 0
  • OT: jsem s tabletem snad nikdy nefotil... Kdyby fotoaparát neměl, asi bych si toho nevšiml :). Vyměnil bych oba fotoaparáty za USB typu C :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Vzhledem k "chatrnosti" microUSB jsem k M3 koupil WSKEN a naši jsou spokojeni, doporučuji. Už nehrozí vylomení a neznalej nemusí řešit správné nasazení (nepoužíváme žádné jiné microUSB zařízení)
    Poděkovat autorovi 0
  • PetrM3 také ho budu asi znovu kupovat, ale spíše jen pro jistotu. Každopádně mi nepřijde, že by u M3 bylo usb jakkoliv hůře udělané...
    Poděkovat autorovi 0
  • Jak jsem zmínil, nemáme s microUSB zkušenosti a např. mně chvilku trvalo, než jsem našel správný způsob nasazení konektoru (jako by lehce pod úhlem - při nasazení přímo to šlo dost ztuha a bál jsem se, že zlomím ten plošňák).
    (možná je to pro ostatní kravina, ale USB-C a nebo Lightning jsou fakt uživatelsky jinde)
    Poděkovat autorovi 0
  • Proto vnímám absenci USB C jako mínus a mrzí mě :(. Sice je to detail, ale když to má člověk i u telefonu...
    Poděkovat autorovi 0
  • Mne micro USB nikdy nerobil žiadne problémy. Som rád, že môj M3 nemá USB C. Pri neopatrnom alebo nešetrnom zaobchádzaní sa dá každý konektor z plošáku vylomiť.
    Poděkovat autorovi 0
  • Pavol52: Lightning nemáš šanci vylomit a USB-C bude myslím velice podobné.
    Poděkovat autorovi 0
  • Neviem prečo by som mal niečo vylamovať. Ja neviem vylamovať, ty asi áno. Všetky micro USB mám v pôvodnom stave a kondícii. Vylamovanie nechám mlaďasom, ktorí s elektronikou nevedia riadne zaobchádzať. Takým nepomôže ani céčko.
    Poděkovat autorovi 0
  • No těm mlaďasům je přes 60 let a microUSB nikdy nepoužívali. To, že ty si nedokážeš poškození představit ještě neznamená, že si to nedokáže představit někdo jinej ;-).
    Poděkovat autorovi 0
  • Taky nevidím problém s microUSB, kdo s jakýmkoli zařízením s tímto konektorem zachází normálně, tak ho nevylomí, vyjma nějaké nehody nebo neopatrnosti, jinak ty magnetické microUSB, jak o nich píše PetrM3 tzv. WSKEN jsou super, mám jich několik z Číny. Jinak jsem taky majitelem MediapadM3 (Global) , koupeného v Aliexpressu s LTE a dokonalá spokojenost.
    Poděkovat autorovi 0
  • null
    Mám dotaz na Jozefa, bude pro tento tablet s verzi LTE v budoucnu aktualizace nebo budou aktualizace jen na verzi WI-FI jak je tomu u jeho brasky m2 8 LTE kde se na aktualizace úplně vykašlali? Děkuji za odpověď
    Poděkovat autorovi 0
  • LTE verze bude normálně aktualizována, u M2 to úplně nedopadlo skrz branding...
    Poděkovat autorovi 0
  • Já mám od října z Aliexpressu LTE verzi firmware C233(global) a bylo pár OTA aktualizací. Nyní mám (B035)
    Poděkovat autorovi 0
  • Nyní Android 7 B338
    Poděkovat autorovi 0
  • indy1369 napsal(a):

Nyní Android 7 B338

Z ofiko zdroje?

Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.