Zjištění původní verze FW

Zdravím, koupil jsem z druhé ruky P8 Lite udajně od Vodafone, tedy single SIM.
Unlock bootloaderu proběhl bez problémů, stejně tak nahrání TWRP.
Vyzkoušel jsem pár ROM (na XDA jich je překvapivě málo), ale žádná mi úplně neoslovila. Chtěl jsem si také zprovoznit dualSIM, ale žádný z návodů mi nefunguje - pokaždé po trojhmatu skončím po 4% kdy skončí kontrola a pak chyba když mělo začít nahrávání. (dload ve vnitřní paměti) Zrovna tak i přes menu vyvolané *#*#2846579#*#* (dload na kartě)
Chtěl jsem zkusit nahrát FW od VF, který jsem dokonce našel v novější verzi EMUI 4.1 ale B896 (dualSIM) a ani B895 (singleSIM) se mi nijak nepodařilo nahrát.
Lze nějakým způsobem buď dekomprimovat UPDATE.APP a vytáhnout z něj jednotlivé image, nebo podle IMEI, výrobního čísla, nebo ID zjistit původní brand telefonu?

Komentáře

• upraveno 6. February
    Dekompilovat (teda dekomprimovat :)) to jde, myslím se to jmenuje HuaweiUpdateExtractor
    Poděkovat autorovi 1
  • ZelychZelych  
    upraveno 6. February
    Díky za rychlou odpověď. Takže pokud z libovolneho APP extrahuji IMG, tak bude možné přes fastboot jednotlivé oddíly nahrát?
    Toto je můj první Huawei se kterým takto experimentuji, tak pro mě jsou některé věci nové, oproti jiným telefonům se kterými jsem si takhle hrál...
    Co způsobuje nemožnost upgradu jakehokoliv FW trojhmatem? Může to být "nekompatibilní" číslo sestavy?

EDIT: Tak Extractor vypadá velmi zajímavě! Dokonce umí z APP vytvořit flashovatelný ZIP, což by mi to mohlo zjednodušit...
    EDIT2: TADY bude odpověď na mé otázky... moje chyba, mám nejdřív víc hledat a pak se ptát :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak jsem si blbec zabil telfon... na tlačítka mi teď reaguje pouze blikáním červené a zelené LEDky a PC ho nevidi! :cold_sweat:
    Poděkovat autorovi 0
  • tak jsi asi oddělal bootování systému, mě se to taky stalo, když jsem si ho chtěl rootnout, bohužel neúspěšně, ale měl jsem ho v záruce, takže šel na reklamaci a kupodivu mi ji uznali a dali novej telefon.... Huwaei má perfektní servis.... zkus třeba zajít do servisu a zeptat se kolik by stála oprava pokud tedy není v záruce
    Poděkovat autorovi 0
  • Taky jsem to uhrál na záruku, nedostal jsem nový telefon, ale jen základní desku. Ale i tak jsem spokojený...
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.