GPS - Mate 9 a MediaPad M3

upraveno 28. February v Huawei Mate 9
Mám tablet Huawei Mediapad M3 LTE a telefon Mate 9. U obou jsem super celkově spokojen s GPS . A to jak rychlost sestavení polohy(do pár sekund), tak i přesnost polohy klidně do 1-2 metrů. Když to srovnám s mým před předchozím mobilem ZOPO ZP998 (před Mate 9 jsem měl ještě Honor 7 a taky spokojenost), který mě sestavoval polohu (ZOPO ZP998) klidně 10. minut s hroznou přesností a to i po vlastní interní změně GPS antény v mobilu, tak tyto dvě zařízení jsou super rychlíci. Pak jsem je testoval navzájem v app GPS Test plus, z testu vyšel jako vítěz tablet. Rychlejší sestavení polohy i přesnost a více viditelných satelitů - GPS(USA), Glonass (Rusko) a Beido (Čína). Mate 9 viděl pouze GPS a zbytek byly žluté a červené otazníky(jako neznámé satelity). Skoro určitě mi bylo jasné, že žluté otazníky jsou satelity Glonass a červené Beido (občas se mi červený otazník změnil na červenou hvězdici Beido). Vzhledem k tomu, že tablet Mediapad M3 má pořád android 6, tak app GPS Test plus si asi více rozumí s androidem 6, než 7 u mobilu Mate 9, ale Glonass satelity Mate 9 také vidí, jelikož jsem si poté ještě nainstaloval app GPSTest (barbeauDev ), který mě krásně ukázal satelity s vlaječkami USA i Ruskými Glonass . Vše bude níže v obrázkách . GALILEA jsem bohužel zatím nechytil , ale i tak GPS u obou zařízeních jsou kvalitní .

tablet Mediapad M3(GPS,Glonass,Beido, vše)

imageimageimageimage

telefon Mate 9 ( GPS Test plus kontra GPSTest )

imageimage
GPS.jpg
283 x 453 - 35K
rusko_glonass.jpg
283 x 453 - 34K
beido_china.jpg
283 x 453 - 34K
vse.jpg
283 x 453 - 40K
2.jpg
283 x 503 - 42K
1.jpg
283 x 503 - 41K
Štítky:

Komentáře

• Po upgrade GPS Test plus na 1.5.5 už Glonass zobrazuje a občas i Beido. Pozor, ale musel jsem vyčistit v aplikaci mezipamět a data .

image

image
    I glonass.jpg
    283 x 503 - 44K
    Vse.jpg
    283 x 503 - 43K
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 8. August
    Mate 9 firmware L29C432B193 i Mediapad M3 DL09C233B350 - GPS, Blonass i Beido - OK , Galileo zatím nic
    Poděkovat autorovi 0
  • Jojo musím potvrdit, Mate 9 nic, vedle položený Galaxy S8 krásně 2 nebo 3 satelity, tak nvm zda to není zase jen jeden reklamní tah od Huňatýho...
    Poděkovat autorovi 0
  • Dva tři satelity jsou s prominutím ve výsledku totéž jako nic... Galileo obecně stále jede velmi pomalu
    Poděkovat autorovi 0
  • Sorry Jožko, ale dovolím si nesouhlasit, já měl fix 5m a S8 1.5m to je sakra rozdíl v přesnosti...
    Poděkovat autorovi 0
  • Za nesouhlas jsem rád :smile: . Přesnost co největší je fajn, sice jsem nikdy nezkoumal s Mate 9 jak na tom jsem, ale vždy mě ukazoval přesně tam, kde jsem byl. Doba nepřesných GPS s velkou chybou je dávno pryč a nejen u Huawei, ale všude...
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.