firmware MHA-L29(09)C432B175 a B176

upraveno 17. March v Huawei Mate 9
na XDA jsem našel, že je aktualizace OTA na tento firmware MHA-l29c432b175. Nabízí ho i FF, ale klasicky nenainstaluje kvůli nepodepsanému firmware, tak jsem si ho nainstaloval přes Funky Huawei . Ve změnách nepíší nic nového spíše staré věci (zoom 10x, optimalizace baterie atd.), bezpečnostní záplata systému 1.2.2017 . Zatím ho zkouším, ale pokrok dopředu či dozadu jsem nezjistil, zatím :-)
«13456

Komentáře

• Kdyby Funky Huawei nepotřeboval unlock BL, tak bych tu službu klidně vyzkoušel :)
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 9. March
    Kdes to vzal, já jsem unlock BL nedělal vůbec. Jenom si musíš přenastavit na chvíli wifi router s jiným DNS a aktualizuješ přes eRecovery nebo Hisuite a je to placené.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 9. March
    Pokud chci změnit customizaci, musím mít také unlock BL. Pro nahrátí aktualizace to potřeba není :). Ale jo, vyzkouším to, aspoň zjistím, jak jim to funguje :)

PS: tak mám 8 kreditů :)
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 9. March
    a vesele do toho :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak zmáknuté to mají skvěle, debrand + aktualizace na B175 a do hodinky bylo hotovo (většinu času trvá čekání na stažení firmware, jinak to je reálně doslova pár minut). Celkem koukám, ještě aktualizuji M3 tablet...
    Poděkovat autorovi 0
  • Je to ale stejne hnus, ze Huawei obstrukcemi vytvoril byznys nekomu jinemu. Jeste by mohli zakazat v systemu zmenu vyzvaneni a tapety a nekdo by na to vytvoril placenou apku, ktera by to jedina umoznila. Jozef by nam to pak zrecenzoval a na svete by bylo hned krasneji.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak určitě bych to nenazval tak, že jsme vytvořili byznys. Zkrátka někdo umí technicky částečně obejít zabezpečení těch telefonů, lidi jsou šikovní. Navíc ty telefony a tablety fungují i bez Funky Huawei, použít něco takového je možnost, nikoliv nutnost...
    Poděkovat autorovi 0
  • Ja bych to tak nazval. Neprimo, ale vytvorili. Navic vam to ani trochu nevadi, jinak by jste to zabezpeceni opravili, kdyz vas tak strasne irituje, ze si zakaznici chteji sami rucne nahravat novy firmware.
    Poděkovat autorovi 1
  • Můj osobní pohled je, že mi služba takového typu nevadí. Zpracované to mají pěkně, navíc ceny vysoké, takže lidi naštěstí odradí :). Vždycky budou napřed ti co prolamují než ti co zabezpečují, zrovna změna DNS a přesměrování na neznámý Pc je věc, co jde zabezpečit docela těžko...
    Poděkovat autorovi 1
  • Je dobre, ze to s prolamovanim a tim, kdo je vzadu a kdo napred rikas, protoze je to jedna z mala uprimnych informaci tady. Vzhledem k rychlosti uvolnovani bezpecnostnich aktualizaci na Huawei telefony se akorat divim, ze se tomu smejes;-) To, ze jste totiz pozadu a pomali neznamena nutne, ze ti pred vama (ti co prolamuji) jsou lepsi. Jen jim proste davate moc prostoru, kdyz neaktualizujete objevene chyby.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 9. March
    Tak Android z podstaty věci nebude nikdy úplně bezpečný, nejprve někdo musí díru najít a až pak se dá řešit její oprava. V rychlosti bezpečnostních aktualizací patříme k nejlepším na světě, konkuruje nám jedině Sony Mobile. Takže klid, o žádném pozadu tady nemže být řeč (a ano, máme v portfoliu zařízení, kde bezpečnostní aktualizace nejsou nejčastější a není to ideál, ale kdo je nemá).

PS: v každém příspěvku mi do úst dáváš něco, co jsem neřekl, ale kreativitu ti nelze upřít...
    Poděkovat autorovi 0
  • Dnes se na Funky objevila MHA-L29C432B176.
    Nevydrzel jsem a prave stahuju.

Changelog:
    Tato aktualizace přidává 6násobné přiblížení pro jasnější fotografie z větší vzdálenosti, optimalizuje zobrazení oznámení v oznamovacím panelu a zlepšuje výkonnost systému a stabilitu. [Co je nového] Bylo přidáno 6násobné přiblížení, což vám umožňuje pořizovat jasnější fotografie z větší vzdálenosti. Byla přidána oznámení ve stavovém řádku v případě, že je nezbytné ověření pro veřejnou síť Wi-Fi. [Optimalizace] Optimalizováno zobrazení stavového řádku, který nyní srozumitelněji zobrazuje oznámení. Byly odstraněny nepotřebné výzvy. Byly přidány nejnovější parametry operátorů pro lepší uživatelský zážitek s připojením k síti. Vylepšené zabezpečení zařízení pomocí oprav zabezpečení Google. [Poznámky k aktualizaci] 1. Tato aktualizace nevymaže žádné vaše osobní údaje, ale přesto doporučujeme před aktualizací provést zálohu důležitých dat. 2. Systém se po aktualizaci restartuje. Bude to trvat přibližně 5 minut. 3. Pokud během aktualizace dojde k problémům, kontaktujte zákaznickou linku společnosti Huawei nebo navštivte místní autorizované servisní středisko společnosti Huawei.
    Zdroj: http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G1366/g104/v78643/f1/full/changelog.xml
    Poděkovat autorovi 0
  • A původně jste měl B175? Ale chápu, že jestli máte kredity, tak nečekáte. Asi to taky nahodím :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Puvodne jsem mel MHA-L29C432B156.
    MHA-L29C432B175 (pouze OTA) jsem vynechal. A MHA-L29C432B176 je FULL, takze stahuji a instaluji pres eRecovery.
    Poděkovat autorovi 0
  • A kdy se dočkáme klasický OTA?? Moje M9 šlape stále na 138 :neutral:
    Poděkovat autorovi 0
  • Katy84 napsal(a):

A kdy se dočkáme klasický OTA?? Moje M9 šlape stále na 138 :neutral:

Pote co jsem rozflakal displej, koupil jsem jinou M9 (nevim uz s jakym FW). Ale po vlozeni SIM jsem hned obdrzel aktualizaci na 156.
    Telefon je z volneho prodeje - Alza.
    Tak netusim co se u vas pokazilo.
    Poděkovat autorovi 0
  • Já mám taky z Alzy, předprodej. Taky by mě zajímalo co se potento? To jsem poslední kdo nemá 156 néé? :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Vim ze to asi nechcete slyset, ale pokud trvate na nejnovejsim FW a cekani vas uz nebavi, stale je zde placena moznost - Funky Huawei. Je mi jasne ze platit za neco co mate mit od vyrobce automaticky zdarma je ponekud "pochybne", ale jen pisu, ze existuje moznost.
    (neberte to jako reklamu na Funky - taky jsem platici uzivatel)
    Poděkovat autorovi 0
  • Což to já neberu, ale já jsem na tyhle věci lampl :smiley: Zkoušela jsem přes FF a natáhla se mi tam něco co nemělo či co, takže se mi nechce pouštět do věcí, do kterých moc nevidím.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.