Android 6 a GoogleServices vybíjení baterie

Ahoj všichni. Nemáte někdo zkušenost s velmi častým probouzením systému součástí Google play services, případně Správce účtu google?
Vždy když mám zapnuté zjišťování polohy pomocí služeb Google a zapnu wifi, tak některá systémová součást začne hooodně často budit systém. Graf baterie potom vypadá dost škaredě, stejně tak i výdrž. Když wifi vypnu, tak ok. Kdy zapnu wifi a vypnu polohu Google a nechám jenom samotnou GPS, tak taky v pohodě. Na Androidu 5 to nedělalo.
Tovární reset prosím ani nepište. :-)
Díky za každý nápad
«1

Komentáře

• viz položka: Zapnout systém v...image
    Screenshot_2017-03-14-18-44-29.png
    1080 x 1920 - 109K
    Poděkovat autorovi 0
  • Ake pouzivas aplikacie pd googlu, moze to sposobovat niektora s nich.
    Poděkovat autorovi 0
  • Od Googlu všechny tovární plus několik málo ručně instalovaných. Tj.
    Gmail, Mapy, Překladač, Disk, Hudba Play, Keep, Chrome, Fotky, Hangouts, Google search(now), YouTube, Kalendář

Z Googlích app to je všechno.
    Jelikož jsem telefon už hodněkrát resetoval a i přehrával FW, tak mám vyzkoušeno, že to dělalo pokaždé, pokud jsem měl A6. :neutral:
    Aplikace na vypsání wakelock mi taky nepomohly určit přesně viníka. Vždycky skončím u Play Services a tím skončím.
    Poděkovat autorovi 0
  • Postupme vypinaj google aplikacie po jednom, google aplikacie vyuzivaju play services.
    Poděkovat autorovi 0
  • Před časem jsem zkoušel Google+ a Hangout, tak zkusím ještě ostatní.
    Díky za tip.
    Poděkovat autorovi 0
  • Daj fon do nudzovehi rezimu, tak sa ti automaticky vylucia doinstalovane aplikacie, ak bude problem pretrvavat i v tomto rezime, tak zbytocne odinstalujes ostatne, problem bude v vstavanych aplikaciach, navod na nudzovy rezim je vo FAQ
    Poděkovat autorovi 0
  • Nouzový režim nic nevyřešil. Nic se nezměnilo. :neutral:
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak aspom vies, ze to nema na svedomi ziadna aplikacia tretich stran, o to vlastne slo.
    Doporucil by som v Aplikaciach nastavit Zobrazit systemove procesy , nasledne v Google services framework vymazat vyrov.pamat aj udaje, takisto postupovat u sluzieb Google play , restartovat tel.
    Poděkovat autorovi 0
  • Vymazání dat nikdy nepomohlo. Ani když vybalím nový telefon z krabice a je čistý, tak to zlobí. Stejně tak po továrním resetu. Bude to nějaká divná vlastnost Huawei. Protože co mám tablet taky na A6 od jiného výrobce, tak na něm to nedělá.
    Stejně tak pokud na telefon vrátím A5, tak je po problému a najednou se mi protáhne výdrž na nabití o cca 1,5 dne.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 21. March
    Zkouším postupně googli aplikace. Snad se povede najít.
    Poděkovat autorovi 0
  • Vím, že je to drastické, ale factory reset většinou vyřeší vše, hlavně i časově.
    Poděkovat autorovi 0
  • Osobně jsem měl také pocit že po přechodu na A6 byla výdrž baterie nižší. Občas se vybíjel i sám a to klidně i o 40% z ničeho nic. Ale vypnul jsem většinu googlích služeb, které stejně nepoužívám (až na Google Play a Mapy) a je od toho zatím pokoj a telefon má snad větší výdrž něž před tím na A5. Ale neřekl bych že to bude problém jen u tohoto modelu :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Postupně ty Google služby taky vypínám a zkouším, která to bude. Zatím bez úspěchu :neutral:
    Poděkovat autorovi 0
  • V prvom prispevku si to dost definoval, spominas sluzby polohy, a to je vacsinou problemom. Aj v klude aplikacie na pozadi neustale vyhladavaju a kontroluju polohu, hlavne mapy, FB ... A nenechat u wifi nastavenie "neustale zapnute kvoli polohe", neviem, ci aj tento model to ma. A wakelock detector ti toto presne nezisti. Pripadne sa pohraj s nastavenim dat aplikacii na pozadi.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nic :neutral: pokusy bez výsledku. Koukal jsem na kamarádův telefon. Má stejný model od stejného operátora se stejnou verzí FW a taky po návštěvě "servisu" Britex.
    Nemohl jsem tomu uvěřit, ale jemu to nedělá a dokonce mu telefon vydržel nabitý 4dny ! :neutral: nechápu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Daval som v inom vlakne postup , ak myslis, skus, nic za to nedas, nic nepokazis
    - stiahni si sluzby google play , treba vybrat spravnu variantu , ked v aplikaciach kliknes na sluzby atd., v zatvorke su identifikacne cisla, tie prve tri si opis a podla nich si stiahni napr. tu

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services/

Raz som si takto poriesil nejaky problem na inom fone, potom, co budes mat apku stiahnutu, das jednoducho nainstalovat aktualizaciu a basta.
    P.S.: ked budes likvidovat Google, tak nechaj zit One Tíme Ini

Poděkovat autorovi 0
  • Když jsem vypnul následující aplikace, tak problémy přestaly:
    Hudba Play
    Gmail
    Disk Google
    Mapy
    Aplikace Google

Bohužel se mi nepovedlo už přesněji zjistit, která ze zmíněných to způsobuje. Při postupném zapínání aplikací se to už zjistit nedalo.
    Tak snad se jednou povede.
    Poděkovat autorovi 0
  • Bohužel jsem omylem spustil appku Hudba play a zdá se, že se telefon začal častěji budit i když jsem ji už ukončil. :neutral: budu sledovat.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 26. May
    Přátelé, kamarádi.... :smile:
    Tak po dlooooouhém zkoumání a analyzování jsem nakonec našel, co a kde způsobuje problém.
    Je to absolutně nečekané a překvapivé. Jde o krásnou chybu přímo v systému bez ohledu na aplikace Googlu.

Problém, kdy při dané kombinaci začne telefon něco probouzet a jindy ne způsobuje položka nastavení:
    Nastavení - Rozšířené nastavení - Správce baterie - Plán spotřeby !
    Jakmile volbu nastavím na INTELIGENTNÍ, začne se telefon probouzet a žrát baterku.
    Pokud nastavím VÝKON - probouzení ustane a výdrž baterky se začne zvyšovat.

Je to hloupá a zbytečná chyba :smile:
    Zajímavostí je, že toto chování pozoruji jak u verze C02B351 od Vodafone i T-Mobile, tak dokonce i na sestaveních C432. Tedy na všech verzích s Androidem 6

Třeba to někomu pomůže. Prima víkend.
    Poděkovat autorovi 1
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.