Zly FW v telefone

Pozdravujem,
vlastnim telefon Huawei P9 plus, ktory nie je rootnuty ani nijak inac upravovany (som standardny pouzivatel). Kedze mi neponukalo klasickym sposobom aktualizaciu OS, rozhodol som sa to urobit cez Firmware Updater, co sa mi aj podarilo. Avsak som si neuvedomil, ze som do telefonu - VIE-L09 natlacil OS verziu EVA (cize Huawei P9). Ako naschval to Huawei osetrene nema a dovolilo to urobit bez akehokolvek trucovania. Samozrejme telefon nie je plne funkcny, neda sa na neho dovolat a ani z neho zavolat. Cislo modelu teraz ukazuje EVA a cislo zostavy (samozrejme blbost) NRDM90M test-keys. Vsetko som robil podla tohto navodu - http://www.huafan.cz/discussion/comment/23688/#Comment_23688, avsak som si neuvedomil a nevsimol, ze to je pre P9 a nie pre P9 plus. :-( Isiel som pomocou navodu cez kabel a dal som tam verziu EVA-L09C432B361.
Teraz vsak neviem dostat spravny OS verziu 7 - nougat do mojho telefonu. Vyskusal som downgrade vselijakymi navodmi a skusal som ho obabrat. Problem je stale ten isty: Nekompatibilny system ak chcem robit napriklad downgrade alebo preinstalovat v nom OS na verziu VIE-L09.... EVA je verzia nizsia na ktoru to dovolilo zrobit, avsak teraz je problem ist na verziu VIE. Viete mi s tym pomoct? Telefon je v zaruke, chcem, aby na nom vsetko fungovalo, nebol rootnuty atd., aby som neprisiel o zaruku. Ak by sa to dalo urobit jedine odblokovanim a rootnutim telefonu, tak mi nic ine neostava. No bolo by mozne ho potom naspat vratit do stavu zablokovaneho a nerootovaneho? (Tak ako je teraz standardne..).

Dakujem velmi pekne, Lukas.

Komentáře

• Nechápem,akým zázrakom sa ti podarilo dostať FW P9 do P9 Plus, lebo Huawei toto práve ošetrené má...

Nerob si nádeje, že sa ti podarí opraviť telefón bez rootu. Takže začni tým, že odblokuješ bootloader, urobíš root, samozrejme v tvojom prípade postupuj ako keby si mal telefón P9. Potom bude potrebné zmeniť názov modelu na VIE-L09 v systémovom súbore product.bin, nainštalovať oeminfo pre model P9 Plus a modliť sa, že sa telefón nechá oklamať a nainštaluje full FW pre P9 Plus.
    Poděkovat autorovi 0
  • No tomu nerozumiem ani ja.. zrejme to osetrene nema. Presne tak ako pises som to chcel obabrat, ze v systemovom subore product.bin zmenim nazov modelu. Avsak tento subor neviem nikde najist v telefone. Samozrejme cez browser, ktory som tiez nasiel na Tvojom odkaze. (Ako funguje instalacia FW alebo tak nejak.) Boli tam aj presne cesty, kde sa ktory subor nachadza, avsak ja som nenasiel ani jeden z nich.
    Poděkovat autorovi 0
  • No ja tvrdím, že to ošetrené má, možno omnoho viac, ako mnoho iných výrobcov. Problém bol asi niekde v tvojom telefóne. Keby to ošetrené nemal, tak by si sa teraz bez problémov vrátil na FW P9 Plus. Ale o to teraz nejde.

Samozrejme, že si súbor product.bin a ostatné systémové súbory v telefóne nenašiel, keď nemáš telefón rootnutý. Nemáš k nim totiž prístup.
    Poděkovat autorovi 0
  • Jasne, rozumiem. Kedze je telefon v zaruke, bude zrejme lepsia volba ho odniest, aby to zrobili v autorizovanom servise.. Myslis, ze sa im to podari, ze maju na to ine, silnejsie paky? Je aj taka moznost, ze telefon budem moct zahodit do kosa? :-(
    Poděkovat autorovi 0
  • Keďže budeš reklamovať SW problém a spôsobil si ho neodborným zásahom do telefónu, záruku ti na 99,9% neuznajú a opravu si budeš hradiť sám. Pokiaľ sa ti nechce robiť root a babrať sa s tým, zakúp si kredity na DC Phoenix a nainštaluj si tam full FW pre P9 Plus cez tento program. Ten dokáže obísť ochrany telefónu.

https://www.dc-unlocker.com/DC-Phoenix-flash-repair-tutorial
    Poděkovat autorovi 0
  • Dakujem moc pekne, uvidim ako sa rozhodnem. Netusim, kolko by mohla stat oprava..
    Poděkovat autorovi 0
  • Servis to pravděpodobně umí vyřešit velmi jednoduše, ale jde o princip, kdy jí neuznají, protože jsi prováděl neodborné zásahy. Když už ses dal na dráhu nestandardního uživatele, měl bys to sám dotáhnout do konce :-) Rad a způsobů k tomu máš dost ;-)
    Poděkovat autorovi 1
  • Ja sa skor obavam toho, ze ak ho odblokujem a rootnem, zmenim info v subore product.bin, potom nainstalovat oeminfo (neviem zatial presne ako), tak aj napriek tomu telefon nenahodi spravny firmware a moze to dopadnut este horsie..
    Poděkovat autorovi 0
  • Aktualizacia FW cez FW updater sa povazuje za nestandardnu cestu? Ak ano, tak moja smola.. Mam este do pondelka cas sa rozhodnut co s tym. Ak to nebudem riesit, dam do servisu.. Verim, ze to zrobia do 50,- euro..
    Poděkovat autorovi 0
  • No cpát do P9 Plus firmware pro P9 je fakt hodně nestandardní cesta...
    Poděkovat autorovi 0
  • No.. keby som si to uvedomil, urcite by som to nerobil. Len stale je pre mna nepochopitelne ako je mozne, ze telefon to nezamietol..
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.