[NÁVOD] Odstránenie problému s GPS po prechode na Android 7

hannihanni  
upraveno 25. March v Huawei P9
Tento malý a jednoduchý návod môže pomôcť tým z vás, ktorí používate rôzne navigácie alebo športové trackovacie aplikácie a po prechode na Android 7 ste zaregistrovali problém s GPS, rovnako ako ja. Na služobnej ceste som si zapol navigáciu Here We Go, aby som dorazil do miesta určenia a k môjmu zdeseniu som si iba prečítal "Waiting for GPS". Navigácia sa chytila až takmer po 10 minútach a miestami GPS signál vypadával. Stiahol som si teda doma aplikáciu GPS Test a začal testovať. Niekedy GPS fungovalo a fix nastal rýchlo do pár sekúnd, niekedy vôbec. Tak som začal pátrať a vyskúšal tento návod, ktorý aspoň mne pomohol. Vyskúšajte ak máte podobný problém.

1. Choďte do menu Nastavenia - Rozšírené nastavenia - Služby na zisťovanie polohy.

2. Hore v pravom rohu máte také 3 bodky, stlačte a zvoľte Nastavenie vyhľadávania.

image
3. Vypnite obe položky Vyhľadávanie sietí WiFi a Vyhľadávanie zariadení Bluetooth.

image
Po vypnutí týchto položiek mám v aplikácii GPS Test 3D Fix vo vnútri miestnosti, kde predtým nevidel ani jeden satelit.
Autorom návodu je užívateľ maerck z XDA fóra.

Komentáře

• Opravdu to teď funguje parádně. Díky.
    Poděkovat autorovi 1
  • soucasne se zapnutym "Pouzivani GPS, wifi a mobilních siti - vysoka presnost"?

jinak mi prijde ze to taky nejde, např. počasí se mi podle polohy aktualizuje téměř okamzite pokud se pripojim k nejake wifi, pokud jsem na datech tak se mu nechce
    Poděkovat autorovi 0
  • Taky mám po aktualizaci problém s GPS. Vyhledávání jsem měl vypnuté už v android 6, počasí se v místnosti nechce aktualizovat, pokud nemám zapnuté wifi. Co s tím?
    Poděkovat autorovi 0
  • Paradni navod, pomohl hodne. Ta navigace po 10min nebo vypadaky mi tolik nevadilo jak spatna poloha u pokemonu.
    Poděkovat autorovi 0
  • ToMiR napsal(a):

Taky mám po aktualizaci problém s GPS. Vyhledávání jsem měl vypnuté už v android 6, počasí se v místnosti nechce aktualizovat, pokud nemám zapnuté wifi. Co s tím?

Mne pomohla kompletná reinštalácia FW, spolu s factory resetom.

Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 21. July
    Mně pomohla až výměna desky ...L09
    Poděkovat autorovi 0
  • U každého je to individuálne. Pokiaľ je chyba v GPS module, tak je jasné, že žiadne SW nastavenie nepomôže.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.