Huawei MediaPad M3 - uživatelské zkušenosti

Zdravím,

stal jsem se majitelem tohoto vydařeného tabletu. Radost se zpracování, displeje i zvuku mě kazí pouze fakt, že vyladěnost přístroje není žádná sláva. Reakce jsou pomalejší a přístroj není kdovíjak svižný. Svoji optimalizací to na mě působí, jako by se uvnitř nacházel čipset ze střední třídy, nikoliv high-endový čipset.

Má otázka zní, chystá se nová aktualizace? Přijde mi, že tablet celkově má velmi slabou podporu.

Komentáře

• Aktualizace se moc neřešily, směřuje to k Androidu 7.0... Nicméně co přesně vám přijde pomalé? Tablet používám několik měsíců každý den a nemohu říci, že by reagoval pomalu.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 30. March
    A jsou nějaké relevantní informace o tom, kdy bychom se měli dočkat vyšší verze? Četl jsem, že v únoru začaly beta testy Androidu 7. Jinak pokud bych měl být konkrétní, tak spuštění, vyvolání aplikací, zejména pohyb mezi spuštěnými aplikacemi, pohyb mezi nimi není konstantně plynulý ale zadrhává se, občas třeba dvě, tři sekundy trvá, než se spustí aplikace. Stažení notifikační lišty má opožděnou reakci.
    Poděkovat autorovi 0
  • Android 7 na Mediapad M3 byl měl přijít na přelomu dubna a května 2017. Spíše v květnu 2017. Jak bude hned ho stahuji, ale se současným Androidem 6 jsem spokojený a tebou popsané problémy nemám.
    Poděkovat autorovi 0
  • No ja spominane problemy s tabletom nemam vsetky reakcie su svizne a aplikacie spusta takmer okamzite. Jednu vec co som si vsimol tablet mi od zakupenia nechcel najst ani jednu aktualizaciu. Nakoniec som telefon pripojil k PC a cez aplikaciu Hi suite som vyvolal aktualizaciu a naslo mi hned 2 aktualizacie posledna je myslim z Decembra. Posledna aktualizacia vyriesila aj problem s dotykovym ovladanim (nie vzdy tablet reagoval presne)
    Poděkovat autorovi 0
  • Zkusím přeinstalovat software přes HiSuite, mám poslední sw B113 a nic novějšího mi to nenabízí. Případně dám tovární nastavení.

Ale tipuji, že leak Androidu 7 by mohl být už v průběhu dubna?
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak nějak, počkej na sedmičku a uvidíš :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Osobně si myslím, že A7 bude až v květnu nejdříve, teď v dubnu je té práce až neuvěřitelně moc
    Poděkovat autorovi 0
  • Ale beta test už dávno probíhá ne? :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Probíhá, nestihl jsem se tam zaregistrovat ? Bylo hned plno
    Poděkovat autorovi 0
  • Koukám, registrace se museli ihned uzavřít. Jen mě překvapuje, že beta test začal v únoru a od té doby ticho po pěšině. Čekal bych někde alespoň leak beta verze.
    Poděkovat autorovi 0
  • Zdravim.
    Najprv som si kupil Honor 7 ktory mam stale.
    Tymto som si vlastne Huawei velmi oblubil.
    A ked som zacal uvazovat o tablete,tak jedine co ma hned ako prve napadlo bol zase Huawei.
    Kupil som si teda tablet Mediapad M3 vo verzii LTE.

Som celkom spokojny,no jedna vec ma maximalne sklamala.
    Nerozumiem preco sa upustilo od moznosti presuvat aplikacie na SD kartu. Ved na to ta podpora SD karty predsa je...
    Uz teraz mam problem z vnutornym uloziskom,ktore mi je jednoducho "male" a hlavne je,ze mam rychlu SD kartu 128GB ktora mi je vlastne nanic,kedze vsetko sa uklada do vnutornej pamete..

V mojom Honor 7 ( EMUI 4,android 6) nemam s tym absolutne ziadny problem,kedze sucastou systemu je moznost presunu aplikacii spolu s datami aplikacie na SD kartu. A ziadne spomalenie aplikacii po presune na SD kartu som nezaznamenal...

Vie mi prosim niekto poradit,ako tu funkciu presunu aplikacii dostanem aj do Mediapad m3 ??

Vopred dakujem.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nedostanete a je to dobře, v moderních strojích nemá co dělat, už mají dostatečnou kapacitu. Opustil to taky Google ví proč... Že pomalejší reakce nebo větší náročnost na energii nezaznamenáte neznamená, že tam nejsou.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 23. April
    Ale dostanem...
    Je ale skoda,ze iba koli tejto funkcii budem musiet urobit root(xposed...,custom rom),ked to mohlo byt pekne sucastou origo systemu ako je to v mojom honor 7... a bolo by len na smotnom uzivatelovi ci tuto funkciu vyuzije alebo nie.

Dik aj tak za tvoj nazor,no uvedom si,ze toto vadi kopec uzivatelom nielen mne a telefony-tablety sa vyrabaju predsa aj pre obycajnych ludi nielen pre vyvojarov ktorym by to mohlo vadit...

To ci to uz je dobre alebo nie je vec druha...

A inak keby bol aj Google striktne proti tomu tak neurobi podporu v android 6 aby sa SD karta mohla chovat ako interna pamet...
    Poděkovat autorovi 0
  • Taky bych to neřešil, má dost velkou interní pamět. Maximálně si nastav SDkartu jako výchozí uložiště a některé věci se ti tam budou defaultně přesunovat a využívat SD kartu jako výchozí .
    Poděkovat autorovi 0
  • drobec.eu napsal(a):

Ale dostanem...

Je ale skoda,ze iba koli tejto funkcii budem musiet urobit root(xposed...,custom rom),ked to mohlo byt pekne sucastou origo systemu ako je to v mojom honor 7... a bolo by len na smotnom uzivatelovi ci tuto funkciu vyuzije alebo nie.

Dik aj tak za tvoj nazor,no uvedom si,ze toto vadi kopec uzivatelom nielen mne a telefony-tablety sa vyrabaju predsa aj pre obycajnych ludi nielen pre vyvojarov ktorym by to mohlo vadit...

To ci to uz je dobre alebo nie je vec druha...

A inak keby bol aj Google striktne proti tomu tak neurobi podporu v android 6 aby sa SD karta mohla chovat ako interna pamet...

Jenže tam je to něco jiné, protože pak paměťová karta nejde použít v jiném zařízení ani ve čtečce v Pc. Sám Google ostatně do svých telefonů paměťové karty nedává vůbec a má to svoje důvody. Instalací na paměťovou kartu se zbavila většina výrobců a fakt je to dobře. Věř mi :)

Poděkovat autorovi 1
  • null
    Tak preco sa aspon nenechala v android 6 podpora,aby sa pametovka mohla sformatovat ako interna pamet ??
    Z radostou by som to vyuzil...

Ale to uz je jedno.
    Root je uz zrobeny a vsetky nepotrebne appky odinstalovane a tie ktore potrebujem su na SD karte...
    Konecne tak ako to ma byt...
    Ved len facebook mal okolo 500mb.naco,ked nepouzivam??
    Poděkovat autorovi 1
  • Prosím o radu.
    1. PC nevidí tablet.
    2. Tablet vidí flašku ale nevidí čtečku karet
    Poděkovat autorovi 0
  • Nasiel som jeden Bug v aplikacii Email. Ten original od Huawei.

1. Pokial hladam v starsich mailoch a mail ma viac priloh,nezobrazia sa vsetky prilohy.
    2. Ak stiahnem nejaku prilohu starsieho emailu (napr. Dokument PDF),tak stiahnuta priloha v PDF sa nezobrazi. Udajne nepodporovany format,poskodeny subor...

Vsetky tieto veci su len v pripade hladania v starsich mailov na servery.
    Pouzivam email cez protokol IMAP.

A teraz akurat pozeram ze ani na Honor 7 to nefunguje.

Cize nejaky vseobecny bug...

Nevie nahodou niekto kde by mohol byt problem??
    Vopred vdaka... :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Přiznám se, že na veškeré emaily používám Gmail, vestavěnou aplikaci jsem ještě nikdy nezapnul.
    Poděkovat autorovi 0
  • No a ja zas nepozivam gmail...

Ale prisiel som na to,ze stiahnuta priloha emailu sa neda zobrazit iba ked je ten mail vo vysledku vyhladavania...
    Cize ked pouzijem funkciu vyhladavania...
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.