Poškození fotek a videí

Ahoj, už jsem to tu řešila v sekci k P8, protože jedině tam jsem něco málo k mému problému našla a vypadalo to, že se mi to povedlo vyřešit ale v poslední době je to čím dál horší a jsem bezradna.. :-( po zakoupení telefonu loni v létě jsem zjistila, že mi to telefon jednou za čas poškozuje fotky, ktere se mi ukládaly na pametovku Kingston 64gb.. A to nečekaně, kdy v jednu chvíli fotka byla v pořádku a klidně za pár hodin nebo i pár dni už byla poškozená.. Problém jsem vyřešila výměnou za kartu Samsung.. Ovšem po aktualizaci na A7, už je čím dál častějsi a hojnejsi a přidaly se k tomu i videa.. Přitom z miniatury to není absolutně poznat. Přikládám i fotky pro představu.. Nevím co s tím, proto se obracím na vás jestli jste se s tím taky nahodu nesetkali a popřípadě prosím o radu a nebo jestli bude nutné telefon dát na reklamaci? Predem moc děkuji za reakce
Screenshot_20170401-094821.png
1080 x 1920 - 990K
Screenshot_20170401-094754.png
1080 x 1920 - 391K
Screenshot_20170401-094743.png
1080 x 1920 - 2M
«1

Komentáře

• Presne tento problém som mal s kartou ADATA teraz už kupujem len Sandisk a nemám žiadny problém iné karty už nekúpim.
    Poděkovat autorovi 0
  • null
    A myslíte, že to vážně pomůže? A mohl byste mi prosím poslat odkaz na přesný typ karty co máte? Moc děkuji
    Poděkovat autorovi 0
  • bambisbambis  
    upraveno 1. April
    No či to pomôže na 100% tak to vám nepoviem, len som písal že som mal ten istý problém a bolo to kartou. Dokonca keď som sa pozrel na kartu tak z ničoho nič boli napríklad prepisane názvy súborov na hocjake hakybaky. Od kedy som kartu vymenil už som ani jeden z problémov nezaznamenal.
    Môžete ešte vyskúšať ukladať fotky do pamäte mobilu či vám to bude robiť aj potom alebo nie.
    No a kartu mám teraz konkrétne túto:
    https://www.alza.sk/sandisk-microsdxc-64gb-extreme-uhs-i-u3-sd-adapter-gopro-edition-d4440087.htm?catid=18855055

A priateľka v P9 lite túto:
    https://www.alza.sk/sandisk-micro-sdhc-32gb-ultra-android-class-10-uhs-i-d2918993.htm
    Poděkovat autorovi 0
  • V drtivej väčšine prípadov býva v tomto prípade na vine SD karta. Treba skúsiť inú kartu alebo na nejaký čas ukladať do internej pamäti.
    Poděkovat autorovi 0
  • Moc děkuju za reakce, kartu už jsem tedy potřetí vyměnila za Vámi zmíněný SanDisk ultra a budu doufat, že to bude do třetice všeho dobrého :-) a když ne, tak se holt budu muset telefonu na nějaký čas vzdát a dát ho na reklamaci..
    Poděkovat autorovi 0
  • Nieje začo. Ja pevne verím s Vami že bude po probléme.
    Poděkovat autorovi 1
  • V podstatě s každou značkou výrobce jsou menší či větší problémy. Větší problémy jsem měl za poslední dobu s kartami značky Kingston, přestaly fungovat nebo se výrazně zpomalil zápis. Naopak na Samsung jsem zatím neslyšel ani jeden negativní komentář či stížnost. Plus potěší 10 let záruka.
    Poděkovat autorovi 0
  • Aj karty SanDisk majú záruku 10rokov
    Poděkovat autorovi 0
  • Sandisk je podle mých zkušeností 100% ní.
    Pozor na čínské padělky (SanDisk, Samsung......) v různých inzerátech, nebo pochybných obchodech , všichni to kupují z čínských obchodů na Ebay nebo Aliexpress za 10x nižší ceny.
    Ani když budete mít karty položené vedle sebe, a nebudete vědět, která je originál, tak to nepoznáte.
    Rozdíl poznáte pouze při otestovaní v PC různými programy na rychlost a chybovost zápisu.
    Při dnešních cenách originálů kdy jsou cca všechny stejně drahé radím zavedený solidní eshop a karty SanDisk. Za 10 let ve všech zařízeních vždy bez problému.
    Poděkovat autorovi 0
  • Děkuji za další informace ke kartám.. Bohužel to netrvalo ani tři dny a dnes jsem po focení většího množství fotek a poté prohlížení si v galerii přišla na to, že mam opět některé fotky poškozené a některé dokonce už i jako nečitelny soubor :-( takze mi opravdu nezbývá nic jiného než reklamovat telefon :-/
    Poděkovat autorovi 0
  • Vlezl bych do aplikaci a smazal data fotoaparatu a galerii. Me se stavalo to , ze jsem mel nektere fotky vzhuru nohama a toto to vyresilo. Ktomu dat fotky do interni pameti a uvidi se.
    Poděkovat autorovi 0
  • V interní paměti už jsem fotky měla několikrát když jsem to presouvala při výměně těch karet a nějakou dobu jsem ukladala pouze do telefonu a to bylo vše v pořádku.. Ještě mi bylo řečeno že to může být tím slotem přes který se to ukládá na kartu.. Ale nevím, nejsem v tomhle žádný odborník..
    Poděkovat autorovi 0
  • Máte možnost zkusit i jinou paměťovou kartu? Samotná karta může mít vadné sektory a to se pak může projevovat svévolnou ztrátou dat.
    Poděkovat autorovi 0
  • Já už ale, jak jsem psala hned v dotazu nahoře, mám v telefonu po třetí jinou značku karty.. První jsem mela Kingston, pak Samsung a ted jsem si pořídila SanDisk a můj problém stále setrvává :-( a jelikoz jsem obyčejný uživatel tak se v tom až tak nevyznám a vidím to pravděpodobně jen na tu reklamaci telefonu.. Ale upřímně nějak nevím a i když jsem s telefonem jinak nad míru spokojená tak uz mu asi ani tak nebudu v tomhle důvěřovat :-/
    Poděkovat autorovi 0
  • Pokud všechny karty byly kupovány v zavedených eshopech , tak je to vážně divné.
    Poděkovat autorovi 0
  • Osobne používam túto https://online.asbis.sk/64-gb-microsdhc-sdxc-karta-kingston-uhs-i-u3-adapter-90r-80w-_d277482.html
    Zatiaľ žiadny problém ... akurát čo viem a mám teda aj overené je kopírovanie resp. záloha z PC. Vtedy sa mi stalo že som mal niektorý fotky poškodené, aj keď kopírovanie prebehlo v pohode ... výchadzalo to tak na cca každú 12 fotku čo nepoteší keď ich máte 1000 v mobile. Od vtedy som vymenil kartu za túto (vyššie link) a funguje bez problémov
    Poděkovat autorovi 0
  • Právě že všechny karty mám z TSbohemia což si myslím, že je ověřený eshop.. A zajímavé je, že to dělá pouze u fotek, které jsou nově porizovane foťákem a nebo příchozí buď přes Bluetooth nebo messenger atd.. Ostatní fotky co jsem na kartu uložila z pc jsou v pořádku..
    Poděkovat autorovi 0
  • bambisbambis  
    upraveno 11. April
    tak to ma mrzy ze s tim mas stale problem, ale v tom pripade uz pomoze ozaj zrejme len reklamacia aj ked to bude zrejme zlozite....
    Poděkovat autorovi 0
  • Karty jsou kapitola sama pro sebe. X let jsem používal několik karet Kingston a nikdy žádný problém. Letos jsem kupoval novou, tak jsem se rozhodl zainvestovat, koupil kartu vyšší řady Samsung a po půl roce se odporoučela do věcných lovišť a s ní i asi 900 fotek, plno videí a dokumentů. Nic nepomohlo, vždy chtěla formát. Což jsem nakonec udělal. Naštěstí pracuji s programy na záchranu dat a po formátu karty jsem dokázal smazané data zachránit. Takže ani Samsung není záruka, že karta neklekne.
    Poděkovat autorovi 0
  • MichyNovak napsal(a):

Právě že všechny karty mám z TSbohemia což si myslím, že je ověřený eshop.. A zajímavé je, že to dělá pouze u fotek, které jsou nově porizovane foťákem a nebo příchozí buď přes Bluetooth nebo messenger atd.. Ostatní fotky co jsem na kartu uložila z pc jsou v pořádku..

Tam bude zjavne nejaký problém s telefónom, 3 karty určite špatné nebudú, hlavne keď sú kvalitné značkové. Odnes telefón reklamovať, nech sa trápia technici. :smile:

Poděkovat autorovi 1
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.