Telefony Huawei a umístění čtečky otisků prstů

Velké diskuze nás nepochybně čekají kolem umístění čtečky otisků prstů u nových telefonů Huawei. Rozhodli jsme se totiž nově čtečku umístit pod displej a jsme velmi zvědavi, jak se vám toto řešení bude líbit. Dříve nebo později se jistě tento prvek stane přímo součástí displeje, zatím ale jsme odkázáni na samostatný ovládací prvek. Kde vám jeho umístění vyhovuje více?

Sám jsem si už dávno zvykl na umístění na zadní straně přístroje, telefon jsem tedy odemkl už během vytahování z kapsy a měl jej okamžitě připraven. Na druhou stranu ale chápu, že kdo má telefon třeba na stole nebo v držáku v autě, pro toho je čtečka na zadní straně prakticky nepoužitelná. Co tím tedy chci říci? Podle mého prostě neexistuje ideální umístění, každý totiž telefon používáme jinak. Ačkoliv jsem čtečku na zadní stran používal více než rok, na nové umístění jsem si zvykl během necelého týdne. Hodně mi v tomto směru pomohl fakt, že EMUI 5.1 v modelu Huawei P10 umožňuje skrytí softwarových tlačítek, k dispozici tak máte celou plochu displeje (a to je jednoznačné plus). Jak to vidíte vy?

image
image
image

Komentáře

• Keznikl  
    upraveno 4. April
    Já určitě upřednostňuji umístění na zadní straně. Ve chvíli kdy vyndávám telefon z kapsy, je odemčený aniž bych se na cokoliv musel soustředit. Jedinou nevýhodou je odemčený při ležícím telefonu na stole.
    Při umístění vepředu dle mého postrádá smysl funkce listování fotkami, to už můžu rovnou týkat na display, to samé při spoušti fotoaparátu.
    Chápu ale, že někteří uživatelé preferují umístění vepředu.
    Trošku zajímavé pro mě ale je, že Huawei letos poprvé umístil čtečku dozadu a Samsung poprvé dozadu. Je to nějaká hra? Hra na co, na zákazníky/uživatele :wink:
    U příštích vlakových lodi si to zase prohodí :smile:
    Ne vážně, jsem rád, že Mate 9 má čtečku vzadu, ostatně jinak bych si ho asi nekoupil.
    Edit: použití místo klasických tlačítek - návrat atp. je ale fajn, a věřím, že je to chytlavé.
    Poděkovat autorovi 0
  • Mne je úplne jedno či je čítačka vzadu alebo vpredu. Ale bude fajn kedˇ bude súčasťou displeja lebo nebude rušiť dizajn telefonu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ta doba jistě přijde, otázkou je, jak rychle...
    Poděkovat autorovi 0
  • Myslím, že nový iPhone to mal už mať, ale nejako im to nevyšlo.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tlačítko na zadní straně mám u svého nouzového Aceru,nějak mi nepřirodstlo k srdci, umístění čtečky vpředu, nebo vzadu je věcí osobních preferencí(mi pasuje v předu), ale záleží hlavně na výrobci kam s ním...
    Poděkovat autorovi 0
  • Mě vyhovují obě řešení, ale intuitivně jsem dost často automaticky pokud byla čtečka vzadu rovněž odemknul i přístroj. Ale nynější řešení, např u P10 je dovedeno k dokonalosti. Jak rychlostí odemknutí i tak podporou gest.
    Poděkovat autorovi 0
  • Přezbrojil jsem ze samsungu na P10, takže já jsem pro čtečku vpředu:-) a musím říct že je u P10 úžasně rychlá:-)
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.