Huawei GX8 s Androidem 7.1.1 Nougat Lineage OS

Dlouho jsem váhal, jestli tady podobné téma vůbec zakládat, ale nakonec jsem se rozhodl, že si jej zasloužíte. Z pozice výrobce samozřejmě obecně nedoporučujeme instalaci neoficiálních ROM, nemá smysl se al tvářit, že takové ROM neexistují. A někdy mohou být skutečně zajímavou alternativou k oficiální ROM, jako je tomu v případě modelu Huawei GX8. Do něj jsem před pár dny nainstaloval neoficiální Android 7.1.1 Nougat Lineage OS a musím říci, že dohromady to funguje hodně dobře. Pokračuji v testování...

Zároveň ale důrazně varuji před instalací neoficiální ROM, pokud se v dané problematice dostatečně neorientujete. Nechtějte po mně ani návody na instalaci, pokud se zde objeví, bude je muset z logických důvodů vytvořit někdo jiný. Přidám alespoň odkaz na tuto ROM, ať víte, kterou přesně verzi jsem instaloval. Zatím chci ROM dále používat, vylepšil jsem si ji o aplikace z telefonů Sony XPERIA a dohromady to vypadá skutečně velmi zajímavě. Budu rád za zpětnou vazbu na podobné úpravy a pokud třeba ROM nakonec nainstalujete také, přidejte svoje dojmy a zkušenosti. Já osobně jsem nakonec spokojen, ROM nabízí široké možnosti dodatečných úprav, nainstaloval jsem jen minimum povinných Google aplikací. Stabilita je nadstandardní, s výdrží na jedno nabití zatím stoprocentně spokojený nejsem, ale ještě musím telefon lépe nastavit.

image
image
image
image
image
image
image
image

Komentáře

• A pak jsou tu ty hlášky od výrobce, že by A7 na tomto telefonu nefungoval a z toho důvodu jej vydávat nebude :smile:
    Krásný příklad toho, že když se chce, všechno jde :wink:
    Nic ve zlém :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak hlavne ze aspon ta komunita nejak funguje,kdyz uz vyrobce na to kasle.I kdyz ono to asi neni jednoduche,tolik modelu v portfoliu a o vsechny se starat asi neni jen tak.Jozef tohle jednoznacne chvalim a bylo by perfektni,vyzkouset vic ROM a podelit se o zkusenosti :wink: treba jak funguje fotak,ctecka otisku prstu,rychlost prostredi a test vydrze baterie.Vim ze to je asi casove narocne,ale urcite by to tu uvitalo vic majitelu GX8.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ghost0 napsal(a):

A pak jsou tu ty hlášky od výrobce, že by A7 na tomto telefonu nefungoval a z toho důvodu jej vydávat nebude :smile:
    Krásný příklad toho, že když se chce, všechno jde :wink:
    Nic ve zlém :wink:

No a to je právě typický hloupý komentář ale... Protože vývojář té ROM nemusí řešit stabilitu, komplexní funkčnost a už vůbec neřeší certifikaci ze strany společnosti Google (taky ta ROM v sobě normálně nemá žádné Google aplikace).
    Poděkovat autorovi 0
  • Musím říct že pravda je asi taková že když vývojář nevydá oficiální aktualizaci na GX8 tak to opravdu nemá smysl. Já mám nejraději to co mám oficiální... je pravda ta ze když se budu vrtat v mobilu mimo záruku tak uz záruku přijdu jediné pak dát bez záruční prehrati softwaru. Asi tak bych to viděl!
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak s tim bych az tak nesouhlasil.Kolikrat ty ROM jsou vyladenejsi nez original od vyrobce.Jenze ono taky zalezi na zpetne vazbe od uzivatelu,aby se ta ROM vyladila a byla bez chyb.Treba priklad Samsung S3,na nej bylo tolik kvalitnich ROM a mnohem lepsich nez od vyrobce,protoze ten telefon vlastnila spousta lidi a testovalo se jak o zivot,bohuzel GX8 zas tak rozsireny model neni a je to skoda.Ale treba se Jozef rozjede a otestuje vice tech ROM a vzejde z toho nejaka kvalitni,ktera by se dala denne pouzivat.
    Poděkovat autorovi 0
  • Mne by zajímala odpověď na již položené otázky. Zda funguje čtečka otisků a fotoaparát.

Díky.
    Poděkovat autorovi 0
  • Fotoaparát funguje, čtečku vyzkouším
    Poděkovat autorovi 0
  • Zdravím. Také testuji LineageOS. Čtečka otisků funguje, ale řekl bych, že nepatrně pomaleji. Celkový výkon systému je skvělý. V Antutu jsem se dostal na 42000 bodů. Velkým zklamáním je však baterie. Ve srovnání s oficiální ROM je spotřeba znatelně vyšší. Pokusím se více si pohrát s nastavením a uvidíme. Zázraky ale nečekám. Zlepšení doufám přijde v následujících aktualizacích. Prozatím u Lineage zůstanu a s dalšími zkušenostmi se podělím.
    V tuto chvíli mi vadí, že při rozdělení displeje do dvou oken nejde měnit jejich velikost. Je to půl na půl. Dál mi chybí gesto přejetí po čtečce otisků pro stažení lišty, ale na to myslím existuje aplikace.
    Jinak čistý Android je pro mě pohádka. Doufám, že tahle alternativní ROM bude dále dospívat :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Bohuzial podla vyjadrenia vyvojara na xda bol Lineage OS pre GX8 pre maly zaujem ukonceny, uvidime aky to bude mat vplyv na ostatne rom. Ja som predvcerom presiel na AOSP Extended s Android 7.1.2, na to ze je to Beta tak je prekvapivo stabilna, problem so sekavym audiom znamym aj z LA je tiez prec a vydrz baterie zatial daleko lepsia ako na Lineage.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak to vyzkouším, vývoj sleduji minimálně, nemám na to čas, tak je to dobrý postřeh
    Poděkovat autorovi 0
  • Už sa z toho stala aj oficiálna ROM a je final http://downloads.aospextended.com/rio/
    Poděkovat autorovi 2
  • Asi blbá otázka ale tahle rom jde naistalovat jen přes twrp a je nutný root?
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak se raději do ničeho nepouštěj...
    Poděkovat autorovi 0
  • Proč ne? Na pár tel už sem root měl,jen na huawei sem ho ještě nedělal.
    Poděkovat autorovi 0
  • Root u Huawei je trošku složitější než třeba u Samsungu (tam stačí nahrát jeden soubor a je to a do minuty hotovo). Tady je to trošku složitější, návod určitě někde najdeš.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 7. May
    Nemáte prosím návod jak udělat
    root na gx8?
    Poděkovat autorovi 0
  • Mikysedliste napsal(a):

Proč ne? Na pár tel už sem root měl,jen na huawei sem ho ještě nedělal.

podařilo se Vám udělat root?

Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.