Jaký telefon vybrat v cenové relaci do 9 000,- Kč ?

Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o doporučení telefonu do 9 000,- Kč. Nejsem nějak zvláště náročný, ale doposud jsem měl HTC Desire 500, ale uznali mi závadu a vrátili mi peníze. Reklamován byl 4x, takže jsem i rád, že jsem se ho zbavil.
Telefon bude hlavně sloužit na internet, focení a občasné hraní her jako je Hearthstone.

Požadavky jsou tedy následující:
- min. 5" display ve FHD/vyšší
- baterie schopná provozu alespoň 1 den používání.
- dobrý fotoaparát, alespoň obdobný jako je u Samsung S6, otec ho vlastní a fotí opravdu hezky. Bohužel se už nedá sehnat, takže zbývá vybrat jiný. Bohužel teď toho zrovna moc na výběr není.
- android 7.0 ( byl bych rád, kdyby telefon získal update androidu na vyšší než je právě android 7.0 )
- plynulý chod systému, právě u HTC, které jsem doteď používal to bylo dost strašné. Telefon se sekal snad u všeho, nepomohlo ani tovární nastavení, které jsem dělal pomalu každý týden.
- vysoký herní výkon, který by zvládl hrát hry jako Hearthstone, je to v podstatě nejnáročnější hra, která se na tom bude hrát, ale je pravda, že zas tak často nehraji na telefonu, ale byl bych rád, aby to zvládl. :D
- ČR distribuce.

Mnou zatím vybrané:
Huawei Nova: mám nabídku v ČR distribuce za 7 690,- Kč. Líbí se mi, že je kovový, ale není až tak rozsáhlý komunitou oproti třeba Huawei P9 lite.
Huawei P9 lite 2017: za 6 530,- Kč.
Huawei P9 lite: za 5 530,- Kč.
Huawei P10 lite: prý je za cenu 8 990,- Kč drahý a Huawei Nova je lepší volbou mi bylo doporučeno na jiném fóru.

Vím, že toto fórum je čistě Huawei a bude mi tu převážně doporučováno právě zmiňovaná značka, ale kdyby konkurence nabízela lepší telefon, tak se o tom alespoň zmiňte.
Je pravda, že konkurence toho teď nic moc lepšího nenabízí.

Díky za případné rady, prý má i klesat euro, takže bude nejspíše cena klesat i u jiných modelů.

Komentáře

• V této ceně si myslím, že Huawei má prostě nejlepší telefony. K otázce - pokud vám nevadí kompaktní rozměry Huawei Nova, tak za tu cenu bych neváhal... Pokud se porovná P10 Lite a Nova, tak objektivně tam je rozdílů velmi málo, výbava je téměř stejná. Ač to jinde neradím, vzal bych z těch dvou to, co se vám více bude líbit vzhledově (používat jej budete vy :)). Ale stran fotoaparátu bych stejně sáhl po P10 Lite, nechci automaticky radit to nejdražší, ale zapracovali jsme tam na něm...
    Poděkovat autorovi 0
  • A s ohledem obou telefonu Huawei Nova a P10 lite vs zmiňovaný Samsung S6..
    Který z nich lépe fotí ?
    Budou u Vás právě testy telefonů ? Popř. bych si i počkal na Vaše srovnání telefonů, pokud by to bylo možné. P10 lite vs Nova.
    Poděkovat autorovi 0
  • P10 Lite versus Nova chystám, ale bohužel netuším, kdy to zvládnu (novinek je nyní spousta).
    Poděkovat autorovi 0
  • Potřeboval bych ho nakonec koupit nejpozději do konce týdne.
    Co se dívám, tak na Huawei Nova se nedělá moc krytů.
    Mohl by jste mi doporučit nějaký odolný ? Otec má na svém Samsung S6 kryt Spigen, které vypadá dost odolně. Je ale pravda, že telefon zakryje krásu telefonu, ale lepší než mít prasklý telefon. :smiley:
    A také bych chtěl koupit tvrzené sklo na telefon, můžete mi nějaké doporučit ? Moc se v tom neorientuji a radši si nechám poradit.

Popř. mi doporučte i na Huawei P10 lite pokud by jste byl ochoten doporučit. Budu se ještě rozhodovat, ale zatím vede Huawei Nova, jelikož výkon je pro mě přijatelnější a ještě je levnější.

Díky.
    Poděkovat autorovi 0
  • Já bych doporučil buď P9 Lite 2017 a nebo P10 Lite. Tyto telefony jsou novinky a určitě o ně bude velký zájem. Nejen, že dobře vypadají, ale splní požadavky i náročnějšího uživatele. :) Fotoaparát super a rychlost telefonu taky. :) A nebude mít člověk problém na nich ani rozjet náročnější hry. :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Vůbec nevím, zda nejít do něčeho jiného. P9 lite 2017 a P10 lite jsou výkonově dle Antutu skoro stejné.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 12. April
    Doporučil bych P10 Lite, má větší interní paměť, rychlejší (výkonnější čipset), fotoaparát by snad měl mít i optickou stabilizaci (nemám ověřené), z mého pohledu i povedenější design. Případně Honor 8, který je nyní v akci za 9999,-

Nova není špatnou volbou z pohledu pohotovostní výdrže na jedno nabití. Snapdragony typu 625 mají snad nejlépe optimalizovanou výdrž v poměru k výkonu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Na Huawei Nova používám originální flipové pouzdro. Vyloženě na odolnost není ale, něco ala ten zmíněný Spigen by bylo lepší.
    Poděkovat autorovi 0
  • FoGGy  
    upraveno 13. April
    A umí Huawei Nova natáčet v 60FPS ?

Poděkovat autorovi 0
  • Mám za to, že ano, v podstatě všechny telefony v dané střední třídě toto podporují.
    Poděkovat autorovi 0
  • Koupil jsem tedy Huawei Nova a jsem velice spokojen. Jen co se mi moc nevyšlo je zakoupení krytu a tvrzeného skla. :smile: Věděl jsem, že telefon má zahnuté rohy, ale ne, že až tak. Koupil jsem tedy klasické Nillkin tvrzené sklo a nechrání mi vůbec display. Jsem s ním nespokojen.
    Obdobné je tomu i u krytu, který jsem zakoupil nějaký obyč. průsvitný a na telefonu sice drží, ale v případě pádu by to dopadlo nejspíše stejně jako kdybych tam kryt neměl. Jelikož nevystupuje vůbec od displaye, takže v případě pádu na display je K.O.

Můžete mi poradit nějaký jiný ? Mrzí mě ten Spigen, který se neprodává pro tento model. Doufám, že mi vrátí peníze, popř. výměnu za jiný.

Díky.
    Poděkovat autorovi 1
  • Zkuste se zeptat přímo ve vláknu Novy, jinak já jsem spíše než na flipové casy zvyklý na pochvová pouzdra, ze kterých se telefon celý vytáhne a zase zasune..
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.