Oleofobní vrstva, display pod folií, tvrzené sklo...

Máte někdo zkušenost s tím, jak moc zlá je situace po odlepení tovární fólie?
Nedávno tu psal Josef že tesuje tvrzené sklo, výsledek testování však ještě nezveřejnil.
Tuším ve dvou diskusích jsem se ptal či komentoval problém s chybějící oleof. vrstvou, či zda už fólii sundal. Odpověděl "ano, sundal", ale beze slova dalšího komentáře.
Je kolem toho ze strany Huawei ticho po pěšině, na dotazy samozřejmě nikdo adekvátně nereaguje.
Tak si dovolím přímou otázku na Josefa. Jak to tedy vypadá po pár dnech provozu bez fólie a jak dopadlo Tvé testování tvrzeného skla?

Díky za přímou odpověď, event. ostatním za postřehy.
«13456721

Komentáře

• Totéž by mě zajímalo i u P10 lite. Protože dle zahraničních webů ty telefony tohle dost potápí...
    Poděkovat autorovi 0
  • xBennyxBenny  
    upraveno 12. April
    No za mne asi takhle. Nebudu rikat ze ne, ale taky mi to stve ze na P10+ neni. Preci jen ten telefon nestoji malo penez a takovouhle zakladni vec tam nedaji. Daji tam nejnovejsi trvzene sklo a pak to timhle degraduji. Zajimalo by mi, co je k tomu opravdu vedlo. Na druhou stranu kazdy hned na telefon lepi folie nebo skla, takze je cela oleofobni vrstva na original skle na telefonu vlastne k nicemu. Alespon timhle se utesuju ja :)
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 12. April
    Zdravím já si pořídil P10 v sobotu a nechal jsem si tam dát fólii kterou mi na to nabídli v EW.

A bohužel v mém případě jsem ji musel reklamovat. Hlavní problém byl že pokud se používá primárně na ovládání telefonu čtečka otisků tak fólie ji těsně kopíruje a o její hranu jsem si řezal bříška palců. Tak to chce počkat na lepší verzi nebo ji předem upravit aby se to nestalo.

Teď telefon používám druhý den bez čehokoliv na něm a celkem se displej pátrá od prstů či od kapsy kalhot. Jde to vidět jen při vypnutém displeji, na aktivním to jde vidět v závislosti na vzdálenosti a osvětlení a pak hlavně na černém rámečku pod a nad displejem.

Snad jsem vám to dostatečně popsal a případné dotazy budu moc odpověďet.
    Poděkovat autorovi 0
  • Já se rozhodl, že počkám až bude k mání Nillkin H+ Pro.
    Pokud nebude vyhovovat, jde P10 pryč a tato generace Huawei pro mne nemá cenu.
    Poděkovat autorovi 0
  • No pokud to tak je u celé řady,tak tím pro mě končí....
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 12. April
    Ještě doplním svůj příspěvek o malý porovnávací test.

Porovnával jsem jak moc se patlá P10 oproti Samsungu Galaxy A3 (2016) který jsem používal jako firemní a je taktéž bez fólie.

Test jsem prováděl následovně a při vypnutém displayi:
    1) Oba displaye jsem pořádně vyčistil pomocí vlhkých ubrousků na brýle a následně vysušil a dočistil utěrkou na brýle z mikrovlákna
    2) Umyl jsem si ruce a hlavně palce
    3) Nejprve jsem opalcoval P10 a následně A3 a to oběma palcema najednou na displeji dole, uprostřed a na hoře
    - na první pohled bylo jasné, že jsem na P10 zanechal čitelný otisk obou palců na obou krajích a na A3 jsem našel 4
    z 6 otisků a to rozmazaných
    4) Očistil jsem opět displeye tentokrát jen mikrovláknem
    - zde musím říct že se daleko lépe čistil A3 oproti P10 která potřebovala více péče a delší čištění
    5) Po očištění obou telefonů jsem je opět opalcoval tentokráte v pořadí A5 a potom P10 stejným způsobem jako v bodě 3
    - výsledek byl tentokrát všech 6 otisků a to rozmazaných na A3 a na P10 opět všechny otisky jasně čitelné

Závěrem tedy můj osobní dojem je, že na P10 zůstávají čitelnější otisky, které se hůře čiští

Doufám že tento porovnávací testík vám dá nějakou představu jaká je situace.
    Poděkovat autorovi 0
  • Máte poniektorí naozaj zaujímavé kritériá hodnotenia telefónu...podľa toho, či mi bude sedieť sklo...zaujímavé odpísať telefón alebo dokonca celú značku na základe takéhoto niečoho... :smile:
    Poděkovat autorovi 1
  • xBennyxBenny  
    upraveno 12. April
    Tak ono co si myslet o znacce, ktera setri na takovehle veci u svych vlajkovych lodi, kdyz to ostatni davaji na na stredni, i nizsi stredni tridu?

Uz vubec pak nechapu vyznam gorila glass 5, kdyz doporucuji nesundavat folii. K cemu mi to sklo pak je? To tam mohli dat rovnou plast jak u P8.

Ja mam casto problem se cteckou kvuli tomu, ze je mastna a otisk mi to vezme az treba na treti pokus. To nejsem zadne prace a snazim se mit ruce porad ciste. U P9 slapala ctecka jako hodinky a zadny bordel na ctecce z prstu nezustaval.

Zajimave video -
    Poděkovat autorovi 1
  • Tak já tam tu původní fólii pořád mám a nemůžu si stěžovat, necítím potřebu ji zatím sundávat. A nebudu ji mít do chvíle, než najdu kvalitní dobře padnoucí tvrzené sklo. Se čtečkou teda problém nemám, že by byla nějak mastná nepociťuji. V létě to bude asi horší, ale to bude umaštěný klasicky celý telefon. :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak to,že téměř to jediné,čím se smartphone ovládá,nemá krycí vrstvu mě přijde jako zásadní nedostatek,nikoliv prkotina. A pokud oproti bývalé řadě napalim cenu a ještě si dovolím toto,je spíše k pláči než k údivu
    Poděkovat autorovi 1
  • kalimero77 napsal(a):

Tak to,že téměř to jediné,čím se smartphone ovládá,nemá krycí vrstvu mě přijde jako zásadní nedostatek,nikoliv prkotina. A pokud oproti bývalé řadě napalim cenu a ještě si dovolím toto,je spíše k pláči než k údivu

Ma pravdu, predsedo :) jsem naprosto stejneho nazoru. Jak jsem psal, utesuji se jen tim, ze na nem stejne budu mit nejake sklo nebo folii nalepenou. Koukal jsem, ze nilkin uz je pro P10+ k dispozici tak asi objednam.

Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 12. April
    Koukám že se dá koupit už Nilkin i pro klasickou P10
    https://www.mironet.cz/nillkin-tvrzene-sklo-033mm-h-pro-huawei-p10+dp317149/

Bylo by i Celly
    https://www.mironet.cz/celly-glass-ochranne-tvrzene-sklo-antiblueray-pro-huawei-p10-s-antiblueray-vrstvou+dp316932/

případně panzerglass
    https://www.czc.cz/panzerglass-huawei-p10-cira/210181/produkt

Kdyby někdo koupil dejte vědět jak sedí hlavně okolo čtečky otisků prstů a zda nebude podobný problém jaký nastal s fólií kdy je hrana ostrá a řeže.

Díky
    Poděkovat autorovi 0
  • Jak jsem zmínil dříve, osobně jsem na toto dostal odpověď, že to si to dost dobře nepovídá s GG5 respektive to tam technicky nedává smysl. Ale faktem je, že to není můj obor. U P10 mě to neomezovalo. U P10 Plus se mi úplně nedaří sundat fólie, drží až moc, tak ji tam možná nechám a pak to porovnám...
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 12. April
    Oleofobni vrstva je nenáročná na výrobu a vyrobce displejů téměř nic nestojí, tak proč by neměla být u P10 lite, to je nesmysl. Je i na dolarových krycích sklech dodatečné ochrany, takže je doporučuji těm, kdo mají pochybnosti. :smile:

Kdo přišel na to, že chybí oleofobni u P 10 a P10 lite a kde ti Lidé berou tu jistotu že ten nesmysl popisují jako fakt ?
    Poděkovat autorovi 0
  • Jozefe a jaky je tedy důvod doporučení folii nesudnavat? Popravdě jsem se s tím ještě nesetkal aby tohle nějaký z výrobců uváděl jako doporučení.
    Poděkovat autorovi 0
  • Fólie funguje částečně jako ochrana LCD proti narazu
    Poděkovat autorovi 0
  • Ano,toto geniální řešení svého času využívalo Sony na řadě Z1. Od té doby mám na toto řešení tak trochu alergii. Akorát tato nebude tak napevno,jako byla na Sony. No letos dostane mé peníze asi někdo jiný,odmítám si na lcd dávat nějaké skla a folie,protože to není v základu ošetřeno.
    Poděkovat autorovi 0
  • xBenny napsal(a):

Jozefe a jaky je tedy důvod doporučení folii nesudnavat? Popravdě jsem se s tím ještě nesetkal aby tohle nějaký z výrobců uváděl jako doporučení.

Nevšiml jsem si, že bychom to někde uváděli my jako Huawei (neříkám že ne, ale nečtu celý internet, kdyžtak mě opravte). Pokud bychom v tom problém viděli, pak by se podle mého taková drobnost neobjevila.

Poděkovat autorovi 0
  • xBennyxBenny  
    upraveno 13. April
    Je to v guick start Guide. První číslovaná stránka až dole.

• Do not remove your device's pre-fitted screen protector, which guards against scratches and abrasion.
    Poděkovat autorovi 1
  • upraveno 13. April
    kalimero77
    "odmítám si na lcd dávat nějaké skla a folie,protože to není v základu ošetřeno."

P 10 má ošetření.

Používá displeje od vyrobce se sklem GG 5, nejnovější produkt, má automaticky oleofobni vrstvu.

Ale kup si samozřejmě co chceš, tvůj problém :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.