Oleofobní vrstva, display pod folií, tvrzené sklo...

1356722

Komentáře

• A co zkusit napsat přímo výrobci skla jak se věci mají? Třeba odpoví.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 13. April
    Zdravím
    Autorem onoho testu zde na fóru jsem já a tudíž se k němu a ke komentářům vyjádřím.
    Nejsem žádný renomovaný blogger tester nebo cokoliv obnobného. Jsem jen IT pracovník, který si rád i něco prakticky vyzkouší a otestuje.
    Takovýto test, který jsem zároveň detailně popsal někam na fórum jsem dělal poprvé.
    Hlavně z mého čistého zájmu i ostatních, kteří chtěli vědět jaká je situace po odstranění originál fólie.

Možná může test připadat někomu směšný, ale snažil jsem se ho udělat takzvaně KISS (Keep it simple and stupid).
    Můžete se k testu jakoliv vyjádřit to je vaše právo. Já se neurazím a rád se poučím.
    Klidně můžete namítat, že druhý testovaný telefon mělo být něco ze stejné cenové kategorie nebo že jsem měl přidat foto.
    Bohužel jsem v té chvíli neměl k dispozici LG G4, které jsem již musel po třetí reklamovat a byl jsem na ni naštvaný a byl to jeden z dúvodů proč jsem si koupil zrovna P10.

P10 je můj první telefon od Huawei a koupil jsem ho hlavně proto, že jsem velice spokojen s tabletem Huawei MediaPad 2 8.0 Gold 32GB a po P10 jsem sáhl podle parametrů, vzhledu a dalších věcí a nakonec mě nadchla jeho modrá varianta.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 13. April
    Koper1 napsal(a):

rajs napsal(a):

Fakt debata na urovni kdo nechce nekoupí kdo chce je mu to jedno,a ukončete ty dementní názory..........

ještě dodej "a kdo už koupil má smůlu".

OK, počtvrté už se ptát nebudu, odpovím si sám, otázkou:

To neumíš, Jozefe, (odhlédnu teď od coatingu) přiznat ani to, že jsi se spletl v autorovi příspěvku a reagoval na mě, místo na skutečného autora příspěvku a jeho "testu"?

Dobrou reklamu výrobku firmy, kterou považuješ za vlastní, neuděláš popíráním a tvrdohlavým omíjením zřejmého faktu, že to Huawei pos...l.
    Lépe by bylo napsat to tak jak to je, přiznat chybu a více se v tom nešťourat. Vlastně mi Tvůj přístup (jelikož o firmě Huawei se vyjadřuješ jako že jsi její součástí) další úvahy o této značce dosti znechutil.

Více už se k tomu vyjadřovat nehodlám, ne zde na tomto fóru.
    A černá P10, stará pár dní, jde do světa. Vlastně na bazarová fóra.

Mějte se a hezké svátky všem.
    Teď jsem se v tom ztratil úplně, kde že jsem se spletl v autorovi příspěvku nebo špatně reagoval? Možná toho mám dnes hodně a myslí mi to pomaleji, tak prosím případně o upřesnění. a nemyslím to vůbec zle, stran tohoto tématu jsem jen předal info, které jsem sám dostal, to mi nepřijde jako nic špatného...

Poděkovat autorovi 0
  • Koukal jsem na stránky výrobce skla a měl by mít úplně stejně sklo jako S8. Nepředpokládám, že by vyráběli něco extra pro Huawei, navíc když ta vrstva budou halirove položky a jim by to komplikovalo celý proces výroby a ve finále by byla cena možná za tuto úpravu vyšší.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 13. April
    xBenny
    Nezlob se na mě ale co jsi chtěl svym prispevkem sdelit ?

Corning, vyrábí Gorilla Glass 5 pro každého kdo zaplatí, stejně jako je vyráběl ve starších specifikacích 4,3....je to fabrika na sklo...sklo je stejné pro vsechny odberatele. A dberatelem není Huawei, je to pro firmu, která vyrábí displeje.

Firma ale na vyžádání vydává atesty firmám které vyrábějí telefony, které o ně požádají dodají výrobky a zaplatí a tím osvědčí, že skutečně používají jejich vyrobek a ne nějaký fake..
    Poděkovat autorovi 0
  • Podle XDA to jinak neslo:
    Huawei's official response is that they couldn't apply a full coating to the P10 display because of the fingerprint sensor. On the P10 the sensor is part of the display itself rather than a separate button and the oleophobic coating wouldn't allow it to work. The P9 sensor is on the back so I would assume the lack of a coating is P10 specific.

https://forum.xda-developers.com/p10/help/oleophobic-coating-t3579555/page2
    Poděkovat autorovi 0
  • pajka napsal(a):

xBenny

Nezlob se na mě ale co jsi chtěl svym prispevkem sdelit ?

Corning, vyrábí Gorilla Glass 5 pro každého kdo zaplatí, stejně jako je vyráběl ve starších specifikacích 4,3....je to fabrika na sklo...sklo je stejné pro vsechny odberatele. A dberatelem není Huawei, je to pro firmu, která vyrábí displeje.

Firma ale na vyžádání vydává atesty firmám které vyrábějí telefony, které o ně požádají dodají výrobky a zaplatí a tím osvědčí, že skutečně používají jejich vyrobek a ne nějaký fake..

Jen to, ze mi prijde divne, ze by pro nekoho delali sklo s vrstvou a pro druheho bez. Prispevek nad s teorii o ctecce to vysvetluje.

Poděkovat autorovi 0
  • Dělají jen s vrstvou..
    Poděkovat autorovi 0
  • našel jsem reálnou fotku, o kolik je menší tempered glass Nillkin
    image
    Poděkovat autorovi 0
  • To je hrůza o nilkinu psali na xda že v poslední době je horší a horší,prostě nekupovat.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ouuu, tak to vypadá hrozně. :smiley: Fólii nesundávám zatím.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak tento Nillkin H je naozaj hrozný, CP+ bol kvalitnejší.
    Poděkovat autorovi 0
  • Já mám objednané mofi. Na Ali se docela prodávají tak jsem na to zvědav.
    Poděkovat autorovi 0
  • Sklo je sice horší svým vykrojením, ale s jiným sklem, pokud to nebude 3D sklo to určitě nebude kdovíjak lepší ne? Vyzkouším, čím se pochlubí "Alík"
    Poděkovat autorovi 0
  • Na displeji mám fólií z továrny a nebude to žádný zázrak, neboť i když používám flip pouzdro Huawei,tak na ní mám škrábance ani nevím odkud, tel.mám od 7.4.pouzdro 9.4.Měl jsem 5 let Samsung i8910, na něm polykarbonátovou fólii(výrobce, myslím Invisibl Shields)pár let jej tahal v kapse montérek po stavbě(písek, úlomky cihel atd) a vypadala líp,pouzdro flip Krusell kůže.U Z3c sklo Nillkin a po dvou výměnách displeje fólie ze servisu(asi 7 měsíců),pouzdro flip Akira Hand Made kůže,vypadala také líp(nelítal jsem sní po stavbách). Z čeho ta fólie asi je,když škrábance jsou pouze na ní a né na vnitřní straně flipu(průsvitný okraj je plastový)?
    Poděkovat autorovi 0
  • Predpokladám, že je to obyčajná fólia, nič mimoriadne. Takže mäkký plast a škriabance sú normálna záležitosť.
    Poděkovat autorovi 0
  • Mám P10 asi týden. Dva dny zpět jsem odlepil origo folii.
    Naprosto žádný problém. Špiní se možná o malinko víc, než P9, kterou jsem měl.
    Až po odstranění fólie mám z telefonu a jeho vzhledu prémiový pocit, ta folie to opravdu kazila.
    Jsem strojař, s telefony se moc ne#eru a nesnáším pouzdra a folie.
    Přesto po odlepení nemám se špiněním problém. Jednou denně utřu celý telefon ubrousky co mám na tv a pohoda...
    Poděkovat autorovi 1
  • ad olefobni vrstva - https://www.gizmochina.com/2017/04/20/huawei-ceo-richard-yu-speaks-huawei-p10-flash-memory-issue/ - vyjadreni CEO Huaveie - v tom prvnim prispevku pise ze je to problem prvni varky telefonu a novejsi batche uz maji nejakou novou elektrostatickou olefobni vrstvu....
    Poděkovat autorovi 0
  • Takže ojebali ty co si koupili telefon omezí prvními. Super....tu vrstvu nějak moc neřeším, protože na telefonu budu mít stejně sklo, ale tohle si o top modelu nemohou dovolit. Už teď vím, že od nich žádnou vlajkovou lod nekoupím. Čtečka v mém případě moc spolehlivá není. Je to vždy tak třetí pokus až po otreni čtečky a prstů. Kolikrát mi přijde že čtečka vůbec nereaguje, ne že by čtečka četla špatně. Většinou je to po delší době co telefon leží na stole.
    Poděkovat autorovi 1
  • Jde o to ze dokud prodavali top model za pulku penez co jine znacky tak jim lidi dokazali snadno odpustit vselijake problemy. Ale v okamziku kdy napali (temer) stejnou cenu jako Ackova konkurence tak uz to tak ani nahodou neni a takovehle veci jim proste neprojdou - specialne u tech geeku co si tyhle modely kupujou a diskutujou.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.