Huawei P10 - aktualizace B120 a B123

Zdravím,

prostřednictvím "firmware finderu" jsou ke stažení rovnou dvě nové aktualizace, B120 a B123 (B120 dle ohlasů z XDA výrazně zlepšuje výdrž baterie). Nějaké info, kdy můžeme očekávat aktualizace skrze OTA? Nebo je lepší rovnou stáhnout?

«13456711

Komentáře

• Počkal bych, B113 taky šla hned co byla připravena.
    Poděkovat autorovi 0
  • Jsem zvědav kdy se dočkáme aktualizace B123 u nás, zatím nikde ani zmínka.
    Poděkovat autorovi 0
  • Zatím pro italský region. Myslím, že za pár dní bude i u nás.
    Poděkovat autorovi 1
  • Já pořád nic! Co dělat? Mám pořád 102ku
    Poděkovat autorovi 0
  • @Paulp Zřejmě máš telefon od nějakého operátora, že? Nejpomalejší v aktualizacích je T-Mobile. Osobně mám telefon z volného prodeje a B113 se mi stáhla už před pár dny. Na telefony z volného prodeje prostě chodí vše podstatně dřív.
    Poděkovat autorovi 1
  • B113 se uvolňovala už jak šla P10 do prodeje, sám jsem ji měl ve druhé polovině března
    Poděkovat autorovi 0
  • Já mám koupený v expertu a b113 už mám cca 10 dní
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 16. April
    Právě stahuju přes app firmware finder B123. Jedno je komplet OTA (zip 2GB) a druhý taky OTA, ale zip má 153MB. Zítra naflashuju a hodím info jak to jede. Nejdříve dám jen ten menší balíček, full až v nouzi kdyby se neco po.....
    Poděkovat autorovi 0
  • Budu se snažit, třeba to nepůjde vůbec. Uvidíme zítra, hned dám info. :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Pořídil jsem si P10 hned mezi prvními, ale aktualizace dorazila až kolem 7.4, překvapila mě ta prodleva, když redaktorům chodila aktualizace v druhé polovině března. Zvláštní harmonogram.
    Poděkovat autorovi 0
  • @Misanekx
    Asi to tak bude. Koupil jsem u Vodafonu ten den co to začali prodávat v obchodě. To jsem zvědavej kdy mi něco přijde. A proč to tak je?
    Poděkovat autorovi 0
  • Protože VF má vlastní verzi firmware
    Poděkovat autorovi 0
  • hannihanni  
    upraveno 17. April
    misanekx napsal(a):

Právě stahuju přes app firmware finder B123. Jedno je komplet OTA (zip 2GB) a druhý taky OTA, ale zip má 153MB. Zítra naflashuju a hodím info jak to jede. Nejdříve dám jen ten menší balíček, full až v nouzi kdyby se neco po.....

Ten menší balíček by som tam rozhodne nedával..ten je určený pre OTA aktualizáciu, cez FF sa inštaluje full OTA, cca. 2 GB. Ale ako ma aj včera Jozef upozornil a potom som našiel aj ja tú informáciu, Huawei u P10 autentifikuje FW, rovnako ako u Mate 9. Takže podľa všetkého sa FW stiahne, ale nenainštaluje (autentification failed)..overené to však nemám, treba vyskúšať.

Info z XDA:

Downloading the firmware will not help for you, because it can't be installed without authentication from Huawei's servers.

Takže aj majitelia P10 budú čakať na OTA updaty, alebo mastiť vrecko majiteľovi Funky Huawei. Celé zle.. :worried:
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 17. April
    Tak jsem vyzkoušel ten větší balíček, po rozbaleni má 4.38GB Při pokusu o instalaci to nenapsalo nic o chybě autentifikace (ověření) Ale vypsalo to pouze update error, nebo failed. Už nevím přesně. Na telefony Huawei neexistuje nějaký flashtool či něco podobného? Ja jsem u této značky totální nováček, Jediné co mne hned praštilo do očí je podobnost software s Xiaomi. Jinak pokud je při instalaci potřeba online autentifikace přes servery Huawei tak si myslím, že to někdo brzo obejde třeba přes nějakou proxy a vlastní server
    Poděkovat autorovi 0
  • Nechápu tohle nesmyslné omezení, tak snad se dočkáme co nejdříve. Jinde už je šířena B123 a ta výdrž, respektive vybíjení je docela šílenost. Očekával jsem, že nová aktualizace (B113) pomůže a ve finále nic.
    Poděkovat autorovi 0
  • @MichalKostka Tvoje vybíjení nechápu, do teď jsem používal Lumii950XL a naopak P10 mě dostal jeho vydrží. Když nedám telefon téměř z ruky tak Lumie byla vybitá od rána do oběda a na Huawei mám ještě pozdě večer minimálně 20% A to ho vytezuju vážně dost. Jediné co na něm nedělám, že nehraju moc hry. Ale jinak display svítí většinu dne a jedu přes mobilní data (jedou mi rychleji než moje WiFi)
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 17. April
    Ono to momentálně asi vážně jde flashnout jen přes TWRP a do toho se mi nechce osobně jít. Ten telefon je na takové pokusy až moc nový :smiley: Ale jinak by nebyl problém tu B123 nahrát hned. Tady je postup i s linky pro toho kdo chce dělat pokusy: http://www.carbontesla.com/2017/04/download-huawei-p10-b123-nougat-update-europe-beta/
    Poděkovat autorovi 0
  • Ten postup z TWRP obecně nedoporučuji, raději chvíli počkat.
    Poděkovat autorovi 0
  • To obídenie autentifikácie už niekto vymyslel a urobil si z toho pekne platený biznis. :wink: Ten návod na carbontesla som našiel, aj nejaké návody cez dload...ale osobne inštalácii oficiálneho FW cez TWRP nie som naklonený a cez dload to už nepôjde.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.