Huawei P10 Plus první dojmy

Už několik dní pro vás velmi intenzivně testuji Huawei P10 Plus, většího sourozence modelu Huawei P10. Zatímco v loňském roce se model Huawei P9 Plus příliš nerozšířil a většina lidí sáhla po klasickém modelu Huawei P9, v letošním roce očekávám situaci jinou. Huawei P10 Plus totiž proti menšímu bratříčkovi nabízí několik citelných výhod - větší kapacitu baterie, větší a jemnější displej, 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště, potěší také infraport pro ovládání domácích spotřebičů nebo skutečně skvělé antény.

Pro mnoho lidí ale možná bude klíčový fotoaparát, na kterém jsme si dali skutečně hodně záležet. Jedná se samozřejmě o druhou generaci duálního Leica fotoaparátu, tentokráte ale ještě s výrazně vylepšenou světelností. Výsledkem jsou skutečně krásné fotografie. Sám jsem před pár dny vyrazil na procházku do místní pískovny a do zatopeného lomu, přičemž výsledek je moc pěkný a určitě se o něj s vámi podělím. Huawei P10 Plus od začátku nabízí nejnovější rozhraní EMUI 5.1, které reaguje rychle a spolehlivě. Vysoký výkon zajistí Kirin 960, díky kapacitě operační paměti vám pak tato nikdy chybět nebude. Už nepoužívám ani paměťovou kartu, u tohoto telefonu nemám důvod. Telefon se v ruce příjemně drží, přesto si ale pravděpodobně koupím nějaké pouzdro.

Telefon samozřejmě nabízí symetrický konektor USB typu C, který podporuje rychlé nabíjení, konkrétní hodnoty ale ještě změřené nemám. Displej je skutečně velmi jemný a nabízí ostrý obraz, osobně bych si al klidně nadále vystačil s nižším rozlišením (třeba Huawei Mate 9 má ještě trochu větší displej a klasické rozlišení 1920 x 1080 pixelů). Díky čtečce otisků prstů pod displejem můžete vypnout softwarová tlačítka, pro svoje data tak rázem máte kompletní plochu displeje. Sám mám telefon ve stříbrném provedení, mnohem více se mi ale líbí černá verze a právě ta míří na náš trh. Zatím neznáme přesné datum, kdy se telefon u nás začne oficiálně prodávat, snažíme se ale jej pro vás zajistit co nejdříve. Na co se mám při testování zaměřit?

image
image
image
image
image
«13456

Komentáře

• Otestuj mi prosím hlasitost notifikace vs vyzvánění. Při stejné hlasitosti mám notifikace strašně přepálené. Našel jsem to i na xda a koukal jsem že klasické P10 to mají podobné. Jaký tam máš fw? Já mám 114. Koukal jsem ale že už se na netu píše o 122, kde je prý podstatně zlepšena výdrž baterie.
    Poděkovat autorovi 1
  • Můžeš mi podle imei zjistit pro jaký trh mám telefon? Přijde mi divné že ho mam mám tak brzy oproti prodeji všude jinde.
    Poděkovat autorovi 0
  • To bohužel neděláme... Vodítkem je customizace, ale ta se teoreticky dá změnit.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak já Evropu mám. Mam c432. Mne šlo spíš konkrétně o to co se stane v servisu :) kupoval jsem to v jednom českém velkoobchode.
    Poděkovat autorovi 0
  • Zdravim, mam dotaz. Da se telefon prepnout do rezimu only LTE? Diky
    Poděkovat autorovi 0
  • Je tam jen 2g/3g případně 2g/3g/lte samotné lte jsem nenašel.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 14. April
    Firstman napsal(a):

Zdravim, mam dotaz. Da se telefon prepnout do rezimu only LTE? Diky

Jen LTE tam není, vzhledem k absenci VoLTE u CZ operátorů by telefon nemohl fungovat, respektive by sloužil jen na data.
    Poděkovat autorovi 0
  • xBenny napsal(a):

Můžeš mi podle imei zjistit pro jaký trh mám telefon? Přijde mi divné že ho mam mám tak brzy oproti prodeji všude jinde.

No dám ruku do ohně za to, že přístroj, který máš bude neoficiální distribuce, čili pokud se objeví závada, je nutné jej řešit přes prodejce, autorizovaný servis jej na záruku neuzná. Zařízení, které se dostane na českém trhu do prodeje minimálně za dva týdny určitě ještě nebude oficiální distribuce, to už by jej pak měli skladem všichni.

Poděkovat autorovi 0
  • I přes několik dotazů mi bylo řečeno že je to oficiální distribuce tak uvidíme. A co pak zkáze členství když by nebyla. Jak se řeší tohle?
    Poděkovat autorovi 1
  • Jozef_HuaFan napsal(a):

Firstman napsal(a):

Jen LTE tam není, vzhledem k absenci VoLTE by telefon nemohl fungovat, respektive by sloužil jen na data.
    Dobre diky, only LTE tam tedy neni (zamerne chci pouzivat jen data bez volani, kdyz pouzivam telefon jako zalozni zdroj konektivity. Jen me ted zarazilo, jak jsi napsal ze nema VoLTE? Jsi si tim jisty? P9, Mate9, a mozna i P8 ma VoLTE...P10 (plus) predpokladam ma take VoLTE. Prosim muzes to jeste jednou overit? Samotny T-Mobile ma nas svych strankach seznam telefonu, kde VoLTE podporuje. Dekuji

https://www.t-mobile.cz/volte
    Poděkovat autorovi 0
  • V P10+ je volba voLTE. Defaultne ji mám vypnutou.
    Poděkovat autorovi 0
  • xBenny napsal(a):

V P10+ je volba voLTE. Defaultne ji mám vypnutou.

Diky. Jinak k te tve CZ distribuci, jestli si spravne pamatuji tak na krabicce od telefonu, jsi mel neco napsane cesky "Mobilni zarizeni", ja si myslim, ze CZ distribuci mas. Mel jsi uvnitr i navod v CZ?
    Poděkovat autorovi 0
  • xBennyxBenny  
    upraveno 14. April
    Návod i záruční podmínky jsou tam asi ve 20 jazycích, včetně češtiny. Jsou to dvě knížky.
    Poděkovat autorovi 0
  • Jak je to vubec se zarukou? Na posledni radu Huawei poskytoval 3 roky zaruku po nejake registraci, je to stejne i u P10?
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 14. April
    Firstman napsal(a):

Jozef_HuaFan napsal(a):

Firstman napsal(a):

Jen LTE tam není, vzhledem k absenci VoLTE by telefon nemohl fungovat, respektive by sloužil jen na data.
    Dobre diky, only LTE tam tedy neni (zamerne chci pouzivat jen data bez volani, kdyz pouzivam telefon jako zalozni zdroj konektivity. Jen me ted zarazilo, jak jsi napsal ze nema VoLTE? Jsi si tim jisty? P9, Mate9, a mozna i P8 ma VoLTE...P10 (plus) predpokladam ma take VoLTE. Prosim muzes to jeste jednou overit? Samotny T-Mobile ma nas svych strankach seznam telefonu, kde VoLTE podporuje. Dekuji

Jsem to zjednodušil, ale budiž - VoLTE má, ale vzhledem k fungování českých operátorů jako kdyby tady nebylo... Až budou mít VoLTE kvalitně všichni tři operátoři, pak to začne mís smysl. Doplnil jsem to do původního postu, aby to pochopil každý.
    Poděkovat autorovi 1
  • Ano, u P10 je 3-letá záruka, 3 měsíce na displej a 3 měsíce na výměnu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Jozef_HuaFan napsal(a):

Firstman napsal(a):

Jozef_HuaFan napsal(a):

Firstman napsal(a):

Jsem to zjednodušil, ale budiž - VoLTE má, ale vzhledem k fungování českých operátorů jako kdyby tady nebylo... Až budou mít VoLTE kvalitně všichni tři operátoři, pak to začne mís smysl. Doplnil jsem to do původního postu, aby to pochopil každý.
    VoLTE u cesky operatoru uz normalne funguje...jen operatori podporuji pouze nektere telefony a kazdy z nich ma uvedeny seznam podporovanych telefonu na jejich web. strankach. Ja jsem bez problemu pouzival VoLTE na LG G4 u T-Mobile (telefon nebyl koupeny primo u operatora).
    Poděkovat autorovi 0
  • Jinak, kdyz uz se tady rozepisuji. Chtel jsem moc podekovat za toto forum, je skvele, jak to tady funguje. Zacina se mi to tady libit cim dal vice. Mozna nakonec na tu P10 plus pockam a bude to muj prvni Huawei :-)
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.