Huawei P10 test rychlosti nabíjení

upraveno 16. October v Huawei P10
Huawei P10 se už několik týdnů oficiálně prodává na našem trhu a jednou z výhod tohoto přístroje je podpora rychlého nabíjení. Pro doplnění energie vám stačí skutečně jen krátký časový úsek a v dnešním videu si ukážeme konkrétní hodnoty. Rychlé nabíjení podporuje přímo nabíječka v základním balení, pokud budete při nabíjení svůj telefon normálně používat, mohou se samozřejmě hodnoty u vás mírně lišit.

Připomeňme si, že Huawei P10 nabízí baterii s kapacitou 3200 mAh, proti předchozímu modelu Huawei P9 se tedy jedná o zvýšení o 200 mAh. V prvních recenzích nebyla vždy výdrž chválena, nicméně v tuto chvíli už se dokončuje firmware, který by ji měl plošně dále vylepšit (vždy záleží na konkrétním používání telefonu, někdo může mít výdrž výbornou už nyní, sám si třeba stěžovat nemohu, ale každý z nás používá telefon jinak). Kombinace baterie s vysokou kapacitou a rychlého nabíjení je ale pro mě osobně návyková a už bych jiné řešení nechtěl. Jaké jsou vaše zkušenosti s rychlostí nabíjení modelu Huawei P10?

image
image
image
«1

Komentáře

• Musím říct, že nabíječka není žádný drobek, ale to je pochopitelné vzhledem k výstupu, který nabízí. A na rychlost nabíjení se příjemně zvyká, člověk si vypije cafe a polovina baterie je nabitá :))
    Poděkovat autorovi 3
  • Souhlas, taky jsem byl tou velikostí trochu zaskočený a nebyl jsem sám. :smiley: Je opravdu obrovská. Ale nijak to nepřekáží, pokud člověk zrovna někam necestuje a má ji píchnutou u nočního stolku. Důležitější je, co umí. Ta rychlost je úžasná. :smile:
    Poděkovat autorovi 3
  • Jo no, když jsem ji viděl poprvé u Matu 9, taky jsem koukal...
    Poděkovat autorovi 2
  • Musím říct, že ta rychlost nabíjení je super :) ale nebude to ničit životnost baterie v P10?
    Poděkovat autorovi 1
  • Přesně toho se obávám taky. Vždy platilo, že pokud člověk nabíjel nižším proudem delší dobu tak baterie méně trpěla. Osobně jsem ještě originální rychlou nabíječku ani po pár dnech nepoužil a dobijim nějakou slabou od iPhonu. Alespoň prvních pár cyklu :)
    Poděkovat autorovi 1
  • Bohužel to je dán za rychlejší nabíjení, čím větší proud - o to víc se zkracuje životnost baterie, ale to já osobně neřeším, se svým ročním cyklem výměny přístrojů. A když tak jde baterie vyměnit, i když bohužel pouze odbornou cestou a nebude to asi nejlevnější.
    Poděkovat autorovi 1
  • Tu dlouhodobou výdrž baterie máme pořešenou myslím velmi dobře. Mate 9 tak nabíjím od začátku a bez problémů, jelikož je to podporováno telefonem a nabíječkou, dohromady to funguje. Není to jen o použití silnější nabíječky
    Poděkovat autorovi 3
  • Tak toto třeba u Samsungu myslím moc neplatí, baterie u nich při použití originálního nabíječe a rychlonabijeni už po půl roce ztrácejí kapacitu. Děkuji za info, že Huawei má toto vyřešené asi podstatně lépe.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tento skvělý telefon už taky nějaký ten týden používám a i díky tomu ho musím často nabíjet, s rychlostí nabití jsem však spokojen, je to celkem rychlé a telefon tak mohu mít znovu zanedlouho v ruce :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • "Zázračné" řešení kvality rychlonabíjení zatím bohužel neexistuje a každá firma má svůj způsob "rychlonabíjení".
    Lenovo má několik způsobů, poslední typ používá nabíječku se čtyřmi úrovněmi napětí a proudu, jejichž kombinaci a přepínání během nabíjení řídí sám logický obvod nabíjecího modulu telefonu. Samsung používal dvě pevné úrovně, nyní mají poslední modely Samsungu a i např. Huawei plynulou regulaci, ovšem se silně logaritmickým průběhem (rychlé počáteční nabíjení se postupně zpomaluje). Výdrž na jedno nabití je spíše než na kapacitě závislá na velikosti vybíjecího proudu. Přitom Samsung ještě nedávno šetřil na hustotě a kvalitě gelu (LiPol=Lithium Polymer) a počet cyklů se výrazně snižoval spolu s klesající úrovní kapacity akumulátoru.

Dřívější akumulátory (baterie jsou něco jiného) by dnešní rychlonabíjení nevydržely, paměťový efekt by NiCd či NiHm zničil již po pár cyklech, pokud by předtím nevybuchly. NiCd a NiHm (které se daly "naformátovat") se samozřejmě již dávno nepoužívají, občas ještě nějaký výrobce používá v levnějších modelech LiIon, většina dnes jede na LiPol akumulátorech. Jediná možnost jak udržet současný LiPol akumulátor co nejdéle v co nejlepší kondici je kompromis mezi použitím "rychlonabíječky" a pomalé nabíječky s konstantním napětím a nižším výstupním proudem. Přímo zabijákem je LiPol vybít na nulu a nebo naopak přebít. Nedostat se na nulu musíte hlídat vy, o nedosáhnutí 100% (byť Vám to 100% ukazuje) se má postarat řídící čip. Ideálem tedy je středně rychlé nabíjení, kdykoliv v rozsahu 40-80% skutečné kapacity. Vložit na nabíječku při 90% je nesmysl, čekat až kapacita klesne k nule je poukázkou k velmi rychlému zničení.
    Poděkovat autorovi 0
  • misanekx napsal(a):

Tak toto třeba u Samsungu myslím moc neplatí, baterie u nich při použití originálního nabíječe a rychlonabijeni už po půl roce ztrácejí kapacitu. Děkuji za info, že Huawei má toto vyřešené asi podstatně lépe.

Hyuawei to nemá vyřešeno lépe, tím to není. Používá ale mnohem kvalitnější polymer ve článcích.
    Poděkovat autorovi 0
  • mám P10 necelý týden a rychlonabíjení je skvělé:-) a výdrž baterky se zlepšuje každým dnem, už se těším na aktualizaci, která má výdrž baterie výrazně zlepšit
    Poděkovat autorovi 0
  • Zlepseni baterie bude v radu % . Bohuzel vykony procak si rad papne. A sw nezvysis kapacitu baterii.
    Poděkovat autorovi 0
  • Hurec napsal(a):

...sw nezvysis kapacitu baterii.

Ale zlepšíš/optimalizuješ způsob kterým OS a jeho nádstavba s energií hospodaří.

Poděkovat autorovi 0
  • Přesně tak, pokud je software špatně optimalizovaný, můžeš mít v telefonu i 5000 mAh baterií a vydrží ti půl dne. Software dělá hodně.
    Poděkovat autorovi 1
  • Jakto? Jen me to zajima.
    Ze nebude software taktovat procak naplno , ale jen nataktuje jak potrebuje pro plynuly chod?
    Nebo , ze bude co nejrychleji podtaktovavat procak? Neb podle me , nejvic baterii bere procesor.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ja by som skôr povedal že najväčší žrút energie je displej. Pri hraní to môže byť procesor...ale pri bežnom používaní to tipujem na displej.
    Poděkovat autorovi 0
  • Software může mít různé softwarové bugy, například může být špatně zvolené taktování procesoru, a jinak špatně zvolené algoritmy. Těch příčin, které mají vliv na rychlejší vybíjení baterie můžou být stovky....
    Poděkovat autorovi 0
  • @kotlik Jednoznačně. Ale pořád to je jen určité procento, i když největší. :smile:
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.