Debrand, změna regionu a nově ruční instalace jakehokoliv stock firmware na P10 a P10 plus

upraveno 7. May v Huawei P10
Pokud má někdo telefon třeba od operátora a chce dostávat "čistý" a hlavně aktuální software co nejdříve tak tady je návod: https://www.reddit.com/r/FunkyHuawei/comments/64v5rb/how_to_rebrand_debrand_change_region_with_huawei/
«134567

Komentáře

• Skusal to niekto alebo vie to niekto prelozit a spisat bod po bode?
    vdaka
    Poděkovat autorovi 0
  • Osobně jsem nezkoušel, mám telefon z volného prodeje, takže aktualizace "nebrzdene" třeba operátorem. Nevím jak to funguje po takovéto úpravě se zárukou. Takže sice bych díky tomu mohl stáhnout nov firmware B123, který je zatím pouze pro Itálii, ale asi raději osobne pár dnů počkám na oficiální pro CZ. Až bude jasné jak to bude u takto predelanych telefonu se zárukou tak třeba vyzkouším. Navíc nemám s telefonem sebemenší problém a na rozdíl od některých dalších uživatelů mám i výdrž baterie špičkovou.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ja mam tel.od ruzoveho operatora. Chcem tam nahodit ROM pre EU. Len sa bojim ci bude vsetko funkcne a ci nebude problem. Mam verziu single sim.
    Poděkovat autorovi 0
  • Funkční by vše mělo být, otázka je, jak by se autorizovaný servis tvářil na to, pokud by v přístroji našel software, určený pro např. italský region. Zda by to nevnímal jako porušení záručních podmínek výrobce.
    Poděkovat autorovi 0
  • A len také malé upozornenie pre neznalých. Funky Huawei je platená služba, takže zadarmo to nebude. :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • endva3  
    upraveno 15. April
    Este sa opytam ci mi po zmene regionu na C432 budu chodit OTA aktualizacie pre C432?
    Ako je to so zarukou?
    Ak odomknem bootloader, rootnem, zmenim region a zamknem bootloader tak sa neda zistit ze tam bol nejaky zasah? Myslim tym nejake pocitadlo ako ma samsung KNOX, Prechadzam totiz z S7edge a p10 mam od ruzoveho operatora a vadia mi tie zvucky, animacia...
    Pripadne ak by sa niekto nasiel a napisal navod ako na to z P10 bol by som rad.
    Unlock a root navod od @hanni mi pomoze. Skor mi ide o tu zmenu regionu aby som nieco nedobabral..+Funky Huawei. Viem ze na xda ich blokuju. Alebo da sa zmenit region aj bez funky huawei?
    S rootom a podobne mam skusenost len za tie 2 roky co som pri samsungu som sa tomu nevenoval..
    Poděkovat autorovi 0
  • Takže pekne postupne...

Áno, keď zmeníš región na C432, budú ti samozrejme chodiť aktualizácie pre C432, podmienkou je, že telefón nesmie byť rootnutý. Záruku samozrejme oficiálne stratíš, to však záleží na tom, akú chybu telefónu pôjdeš reklamovať a aký technik to bude opravovať.
    U Huawei telefónov počítadlo neexistuje, ako u Samsungov.
    Čo sa týka zmeny customizácie (regiónu), neviem, ako funguje služba Funky Huawei. Ale ak niekde objavím oeminfo pre región C432, alebo mi ho niekto poskytne, urobím návod, ako customizáciu zmeniť. Základ je mať odblokovaný bootloader a root. Takže ide to aj bez Funky Huawei. Ja osobne tú službu veľmi nemusím.
    Poděkovat autorovi 1
  • endva3  
    upraveno 16. April
    @hanni vdaka za odpovede :smile: Tak verim ze sa ti podari najst to oeminfo a bude navod.
    Este k tej zaruke. Ak by nastal problem je moznost nahrat spatne fw ktory tam bol (ten od operatora) a tym by "sa obnovila zaruka" a v servise by nebol problem? Po roote by som si zalohoval moje subory, stiahol povodny fw.
    Na xda som nasiel program huawei firmware finder. Cez neho si viem stiahnut akykolvek fw alebo z tymi od operatora byva problem?
    Poděkovat autorovi 0
  • Spätne si môžeš nahrať FW od operátora iba vtedy, ak si zálohuješ oeminfo z operátorského FW predtým, ako ho preinštaluješ oeminfo C432. Cez Firmware Finder si vieš stiahnuť aj operátorský FW.
    Poděkovat autorovi 1
  • Kazdou chvili se mi do rukou dostane taky P10. Bohuzel to bude T-Mobile brand, tj. locknute pouze na single SIM. Rozumim tomu dobre, ze pokud provedu rebrand treba na EU verzi, tak se odmkne i druha SIM karta ze (pro me docela dulezita vlastnost)?
    Nejake ty zkusenosti jsou s flashovanim jsou (pouzival jsem pouze Nexusy poslednich x let), tak snad se to povede :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 18. April
    Hanni: oeminfo lze stáhnout zde, ale je taky od funkyhuawei, nevím zda to má na něo vliv? :/
    https://drive.google.com/file/d/0B6ox6M5Lb2JYa01qVXBCQ3hWZTQ/edit

Zajímalo by mě, jestli když změním oeminfo na verzi dualsim, tak se při příští oficiální aktualizaci flashne dualsim fimrware?
    Poděkovat autorovi 0
  • Este sa opytam toto. V piatok mi pride p10 od operatora. Mam si tu predlzenu zaruku aktivovat hned alebo az potom ked urobim decustomizaciu? Bude mat zmena regionu nejaky vplyv?
    Poděkovat autorovi 0
  • coolizard: netuším,aké oeminfo má k dispozícii fanky huawei, ani veľmi neviem,ako to celé funguje,lebo celú túto službu veľmi nemusím.

A keď prerobíš telefón na dual sim, tak už ti budú aktualizácie chodiť na dual sim,to je logické.. :wink:

endva3: decustomizáciu strácaš nárok na záruku, takže je to v podstate jedno. :smile: zmena customizácie nato vplyv nemá.
    Poděkovat autorovi 0
  • HughHugh  
    upraveno 19. April
    hanni napsal(a):

endva3: decustomizáciu strácaš nárok na záruku, takže je to v podstate jedno. :smile: zmena customizácie nato vplyv nemá.

Tak rebrand/zmena OEM info je preci vratna ne? Takze v pripade reklamace, by tam vzdy melo jit nahrat zpet origo...
    Poděkovat autorovi 0
  • Keďže Huawei už neumožňuje bezplatnú ručnú aktualizáciu, tieto veci nebudú jednoduché. Pre návrat na FW operátora si treba urobiť zálohu operátorského oeminfo.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak malo by to ist ak si odomknem bootloader, nahram TWRP+urobim root. Oeminfo si zalohujem do PC+urobim komplet zalohu fw cez TWRP. Takze v pripade potreby urobim obnovu cez TWRP a bude tel.ako pri kupe. Alebo sa mylim?
    Poděkovat autorovi 0
  • jakmile si odemknes bootloader, tak uz ho zpet nezamknes. Respektive zamknes, ale bude mit stav "relocked" , misto "locked", takze servis pozna, ze jsi ho odemykal... (Pokud se teda neco nezmenilo)
    Poděkovat autorovi 0
  • Ale zamkne. Inštaláciou FW ho opäť uzamkne.
    Poděkovat autorovi 0
  • To ze ho zamkne to viem. Ale o tom ze tam bude napisane "relocked" som nevedel. Vies mi to potvrdit @hanni ci je to tak?
    Poděkovat autorovi 0
  • pokud je to u p10 takto, tak se omlouvám za mystifikaci
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.