[NÁVOD] Debranding P8 Lite

upraveno 20. April 2017 v Huawei P8 Lite
Dobrý den vespolek, vzhledem k častým dotazům že uživatelům nejde aktualizovat mobil na A6 jsem se rozhodl udělat návod jak udělat Debranding P8 lite od operátora.

UPOZORNĚNÍ: Debranding děláte na VLASTNÍ RIZIKO a neponesu za něj odpovědnost když se Vám to nepodaří.
Doporučuji udělat zálohu Vašich dat jinak o ně nenávratně přijdete!

1) Stáhneme si tyto soubory https://drive.google.com/open?id=0B1Y9taCJOmthZnVZbVllSVN5a2s
2) Z prvního souboru (ALE-L21C432B170) ze složky vendor zkopírujte update.app do složky dload v interní paměti telefonu
3) Aktualizujte přes místní nastaveni primo v prostředí telefonu. (aktualizace můze skončit Failem a ze to je v pořádku. U mne proběhla v pořádku).
4) Po restartu (již byste měli vidět logo huawei namísto operátorského) zkopírujte soubor update.app z druhého staženého souboru ze složky dload do té samé složky v telefonu a udělejte místní aktualizaci stejně jako v bodu 3)
5) Po dalším restartu zkopírujte update.app z prvního souboru do složky dload v telefonu a opět místně aktualizujte.
6) V teto chvíli máte debrandovaný telefon ve verzi Androidu 5.0 (pokud Vám přes OTA ani Hisuite nenajde aktualizaci na A6 bude potřeba A6 dát ručně, je přiložený v souboru verze B574)
7) Po poslední místní aktualizaci přes Updater byste měli mít v telefonu Android 6
8) Hotovo. Mate nejnovější firmware pro Huawei P8 lite. Záruka by neměla byt ovlivněna, jelikož není odemčený bootloader a veškeré soubory pocházejí z oficiálních stránek Huawei.

Takhle jsem postupoval já se svou P8 lite a z jedno sim jsem si udělal dvou sim verzi a telefon běhá jak fík :D
Mám poslední verzi B596. Doufám že jsem Vám pomohl

Komentáře

• Vyzkoušeno, děkuji. A6 jsem musel dát ručně. Automatické aktualizace potom taky nešly, ale po pár hodinách se samy od sebe rozchodily, teď verze B596 :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Jsem rád že jsem pomohl
    Poděkovat autorovi 0
  • No niesom si isty, ale zhodenim firmwaru od operatora (debranding) sa zrejme ukonci aj zaruka na telefon vseobecne u mobilneho operatora. Pretoze v zmluvach s operatorom tento nikdy negarantuje poskodenie telefonov s pouzitim inych firmwarov, nez ktore oznacil samotny mobilny operator za funkcne a stabilne firmware. Takze niesom si isty, ako by to bolo v pripade reklamovania.

Dost diskutovatelne poslednou dobou je prave uplatnovanie zaruky osobitne na software a potom zvlast aj na hardware. Prichadza k nam totizto doba, ked sa zacina stavat z kazdeho zariadenia prakticky architektura miniaturneho pocitaca s urcitym nejakym systemom (firmwarom - specialne upravenym systemom tak, aby fungoval na konkretnom hardwary). Takze ak si sami nainstalujete nejaku vyvojovu build/beta verziu, ktora nieje overena operatorom a naaaaaahodu sa nieco v telefone poskodi, tak operator moze potom argumentovat tym, ze je to vasa vina, pretoze ste si tam nemali nahadzovat beta verziu, ale stable verziu - podla operatora oznacenu ako stabilnu a funkcnu a bezproblemov (aj ked pravda je niekde uplne inde a casto firmware od operatora blbne).

Najprv si teda overte, ze ci vas operator nema taketo veci podchytene uz v zmluve o poskytovani sluzieb, ktoru s vami uzavrel, ked uz si od neho zoberiete telefon :-/. Dokonca v trvani doby viazanosti je stale telefon majetkom operatora - nesplatili ste jeho ani plnu vysku resp. dohodnutu zlavnenu sumu placanim mesacneho pausalu resp. vyuzivanim sluzieb resp. pocas doby trvania zmluvnej zaviazanosti. V takom pripade by sa to dalo z pravneho hladiska povazovat za zasah do cudzieho majetku a vy este ak to pojdete aj reklamovat tak... s panom bohom... :).
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 12. May 2017
    To není žádná beta verze a jiné kraviny :wink: :smiley: Je to to samé jako kdybych chtěl aby mi to udělal operátor :) ;) Trvalo mi to cca hodinku a nemusel sem mobil nikam posílat. ;) Mám tu poslední verzi B598 bez problémů. S nikým se nechci hádat :). Jinak když jsem to kdysi řešil s O2 tak mě sami odkázaly na Britex. Takže bych to asi neřešil. Hlavně ať slouží :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Musím říci, že podobným způsobem jsem debrandoval můj G8 od T-mobile.
    Reklamoval jsem mobil kvůli bublinkám na čočce fotoaparátu a měl jsem nejnovější sestavení C432B421 a žádný problém s reklamací. Dostal jsem nový G8 a opět verze T-mobile Android 5.1.
    Tak mně čekala instalační pouť až na C432B421 :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • Obecně instalací jiné verze firmware záruka nepadá, musela by to být závada přímo způsobená danou verzí firmware.
    Poděkovat autorovi 0
  • Odporúčam návod! Telefón z Telekom Sk funguje paradne, spravil som pred samotným procesom ešte aj unlock bootloaderu, aby pri prípadnom bricku (mal som tam root cez kingroot) šiel telefón opraviť jednoduchšie, ale nebolo treba všetko funguje ;)
    Poděkovat autorovi 1
  • Hlásí po stažení, že soubor je poškozen. Stahoval jsem opakovaně.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak se podivej, ktere dva soubory to obsahuje , a zkus vygooglit jiny link ke stazeni.
    Poděkovat autorovi 1
  • ALF777  
    upraveno 16. December 2017
    Zdravím Vás, robil som pomocou tohto návodu aktualizáciu svojho P8 Lite Telekom single sim, hneď to prvé sa skončilo fail a telefón je v sračke. Vrátil sa do nejakých divných nastavení, po zadaní PIN k SIM to vydrží asi tak 10s a zase pýta PIN. Čos tým ďalej?

EDIT. Pokračoval som ďalej, lebo mi došlo, že aj pri skončení fail treba pokračovať.:) Všetko je aktualizované a teraz mi chodia stále nové aktualizácie EMUI, ktoré som doteraz zameškal.

Hádam sa mi podarí nahrať záloha z HiSuite, ktorú som si spravil pred týmto procesom.
    Poděkovat autorovi 0
  • Možná blbej dotaz, ale mohl bych to zkusit nainstalovat na P8 lite od O2, kterej je na single sim? Dík
    Poděkovat autorovi 0
  • Muzes zkusit, ake je i jina moznost (pokud ti jde o A6). Je to i nekde na xda nebo ministryofsolutions. Tim nechci rict, ze je to lepsi navod.

http://huafan.cz/discussion/3651/p8-lite-od-o2-android-6
    Poděkovat autorovi 0
  • Jj taky jsem to takhle dělal. Single sim od O2 a teď dual sim nebrand ☺
    Poděkovat autorovi 0
  • Zdravim, skusal to uz niekto s EMUI 4.0.3? Budem sa pytat tak laicky, prvy problem neslo mi to nakopirovat do priecinku dload, mam tam iba dload.ota, miestne nastavenia nemam v ponuke aktualizacii. ide o telefon ALE-L21 od slovak telekom
    Poděkovat autorovi 0
  • Prosim te napis, jaky tam mas android a cislo sestavy, a co presne mas v planu . A co jsi zkousel instalovat.
    Poděkovat autorovi 0
  • Zdravim, je tu android 6.0 verzia EMUI 4.0.3 , cislo zostavy ALE-L21C150B588 . Chcel by som odblokovat druhy slot na sim kartu, urobit dual SIM. siel som podla postupu co dal DawekkCZ :2) Z prvního souboru (ALE-L21C432B170) ze složky vendor zkopírujte update.app do složky dload v interní paměti telefonu. a uz tu mi to nechcelo nakopirovat do telefonu, kopirovanie skocilo chybou.
    Poděkovat autorovi 0
  • Zamerne jsem se ptal na verzi androidu, jestli to chapu spravne,
    navod od DawekkCZ je urcen majitelum telefonu s A5 , jinymi slovy jedna se o debrand na urovni A5, a ty mas A6. Logicky ten software nesedi , muzou byt samozrejme i jine priciny. Navody musis cist pozorne.
    Poděkovat autorovi 2
  • Podle meho skromneho mineni je nejlepsim resenim odemknout telefon, nainstalovat TWRP, flashnout oeminfo, a pres dload B574.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.