Flash nových Firmware a aj rebranding cez upravene recovery XDA návod

upraveno 21. April v Huawei Mate 9

Komentáře

• je potrebné mať kľúč k odomknutiu bootoadera. Jedno batko a treba stiahnuť 3 súbory z update servera huawei.
    Poděkovat autorovi 0
  • No konečne. Dlho to trvalo mastiť vrecko Funky Huawei, ale pevne som veril, že nejaký postup sa časom nájde, ako to obísť. Dokonca aj rebrand bez zmeny oeminfo..to vám už ostatní majitelia iných modelov môžu iba závidieť. :smile:
    Poděkovat autorovi 1
  • upraveno 23. April
    2 minúty strachu :) a hotovo

Fotoimage
    IMG_20170423_090916.png
    1080 x 1920 - 135K
    Poděkovat autorovi 1
  • King - dal si to z 156tky na 182ku bez wipe dat? Jestli ano jdu do toho taky :)
    Poděkovat autorovi 0
  • práveže full low wipe mi urobilo pri unlocku bootloadera...
    Poděkovat autorovi 0
  • Dikes tak na to kaslu a budu cekat. Setup celeho telefonu me nebavi i kdyz mam vse pozalohavne stejne jako hadka se security teamem u nas ve firme proc zase potrebuju aktivovat firemni maily :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Akurát sa s tým hrám :-) A u nás som adminom ja takže bez starostí
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 24. April
    Pozitívne je že bootloader po flashi zostáva nedotknutý. Nakoniec každý takýto wipe mi zoptimalizuje plochu, takže všetko zlé je na niečo dobré. Neviem či je to verziou, ale v pozadí mi beží ampere acr adguard a systémové veci, 2,6G pamäte voľné... Pri B156 okolo 2,1G...
    Screenshot_20170423-145716.png
    1080 x 1920 - 449K
    Poděkovat autorovi 0
  • Ja se s tim nerad trapim a rozlozeni plochy mam porad stejne dikh nova launcheru takze me caste wipe dat netesi. Podle me se aktualizace dockam tak za 2-3 mesice protoze, jak vysla p10 vykaslou se na mate9 a presunou zdroje pripadne si budou drzet cinske a us verze kvuki velikosti trhu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nebolo by od veci, keby sa niekomu chcelo stym potrapit a upol tu cs alebo sk navod... :) spravil by dobry skutok...
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 24. April
    Predprípava
    Záloha dát, mne unlock bootloadera urobil low level format internal storage.
    Odblokovať bootloader: fastboot oem unlock "váš kľúč"
    Po update sa mi zariadenie zablokovalo nanovo.

1.Stiahnutie update súborov:
    Ja sťahujem odtiaľto:
    http://hwmt.ru/hwmtsite/firmware-database/?firmware_model=MHA-L09C432&firmware_page=0
    Vyhľadať treba "FullOTA-MF" väčšinou okolo 2,3GB+
    Následne kliknúť na riadok a "filelist.xml"

http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G1366/g104/v82221/f1/full/filelist.xml

Následne už len zmeniť koncovku URL: filelist.xml na:
    "update.zip"
    "public/update_data_full_public.zip"
    "hw/eu/update_full_hw_eu.zip"

A stiahnuť 3 súbory.

Pričom:
    update.zip nechať ako je
    update_data_full_public.zip premenovať na update_data_public.zip
    update_full_hw_eu.zip premenovať na update_all_hw.zip

a kopírovať na SD kartu do adresára HWOTA

Stiahnuť tento zip:
    UPDATE

Ja som použil SD card update bat. Spúšťal som ho ako administrátor z PC.

Upravil som si cesty podľa seba:

set TOOLPATH="f:\HWOTA\tools\"
    set RECOVERY_FILE=RECOVERY_NoCheck.img
    set RECOVERY2_FILE=RECOVERY2_NoCheck.img
    set RECOVERY="f:\HWOTA\recovery\%RECOVERY_FILE%"
    set RECOVERY2="f:\HWOTA\recovery\%RECOVERY2_FILE%"
    set RECOVERY_TMP=/tmp/%RECOVERY_FILE%
    set RECOVERY2_TMP=/tmp/%RECOVERY2_FILE%
    set TWRP="f:\HWOTA\recovery\twrp-3.0.3-1-hi3660.img"

ALL CREDIT TO XDA : mankindtw & backb0ne5p1d0r
    Poděkovat autorovi 1
  • podarilo sa niekomu rebrand na DUALSIM ? Objednal som si dualsim tray (3€) z Aliexpresu a keď to príde urobím flash na MHA-L29. Som zvedavý na ten IMEI 000000000000000, XDA členovia reportujú, že to pracuje korektne aj s tým. Nie je to Null hodnota ale vyplnené 0. Pri imei checker vypíše TAC Testing, takže to bude akceptované. Horšie ak sa nájde ďalší jedinec s rovnakým IMEI :)

image
    aaaa.PNG
    390 x 583 - 29K
    Poděkovat autorovi 0
  • dnes som urobil rebrand na dualsim, zajtra príde tray, nie je to žiadna veda odporúčam... konečne jeden telefón. Nabudúce pýtam dualsim od operátora a o starosť menej
    Poděkovat autorovi 0
  • Dual sim u operátorů nikdy moc oblíbený nebude. Jelikož jsem ale přešel na Mate 9 Pro, tak si možná s původním modelem Mate 9 začnu více hrát a návod zkusím s aktuální verzí firmware
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.