Android 7.0 Nougat uvolněn pro Huawei Nova

upraveno 24. April v Huawei Nova
Huawei Nova je dalším telefonem v portfoliu společnosti Huawei, do kterého dorazila aktualizace na Android 7.0 Nougat. Ta s sebou především přináší úplně nové uživatelské rozhraní EMUI 5.0, které se dočkalo spousty změn a vylepšení. Pro telefony z volného trhu už je aktualizace několik dní uvolňována, telefony od operátorů si na aktualizaci počkají o něco déle. Za sebe aktualizaci doporučuji, EMUI 5.0 posunulo telefon obrovským způsobem kupředu. Moje manželka tento systém používá už dlouhou dobu a je nadšená...

Aktualizace je uvolňována postupně, sám mám doma dva telefony a zatímco na jeden už aktualizace dorazila, druhý obdržel zatím pouze firmware B140, který je první stupněm k přechodu na nový Android 7.0 Nougat. Pokud jste na tom stejně, není to chyba, aktualizace vám také brzy dorazí. Zatím nevíme, jestli pro Huawei Nova bude uvolněno také rozhraní EMUI 5.1 nebo až nějaká další budoucí aktualizace, rozhodně to ale není poslední velký update, který do telefonu dorazil. Jaké jsou vaše dojmy?

image
20160101_Nova_13.png
900 x 598 - 883K
«13456711

Komentáře

• Ahoj také čekám na aktualizaci zatím pouze B 140 :neutral: už aby dorazila, jelikož také můžu srovnat z předchozího telefonu tak A7 rozhodně ano :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Mně se A7 líbí více než předchozí verze, běží to svižně,spotřeba super nabíjím telefon 1x za 3 dny,vylepšený vzhled EMUI, návrat zamykání obrazovky...
    Poděkovat autorovi 0
  • Za mňa jednoznačne palec hore. Už A6 a EMUI 4.1 šlapali na Nove v pohode. Teraz po nejakých cca 2týždňoch používania A7 a EMUI 5.0 môžem povedať to isté. Zatiaľ nemám nijaký problém. V Správcovi telefonu dokonca pribudol Vyhľadávač vírusov od Avastu. @Jozef_HuaFan je to len na ručné prezretie telefonu alebo má aj ochranu v realnom čase? V nadstaveniach správ je totižto aj položka Identifikácia škodlivých webových stránok. Jediná vec čo mi po aktualizácií moc nepasovala bol štandardný motiv EMUI 5.0 ale skúsil som zopár iných a nakoniec používam motív Bridge a som spokojný. A je super že do budúcna sa ešte plánujú aj ďalšie aktualizácie.
    Poděkovat autorovi 1
  • to kotlik: to už je někde potvrzené, že se plánuju aj dalšie aktualizacie?
    Poděkovat autorovi 0
  • @kuželka potvrdené nie je nič, len hore pod videom Jozef naznačil že toto nebol posledný update.
    Poděkovat autorovi 0
  • kuželka napsal(a):

to kotlik: to už je někde potvrzené, že se plánuju aj dalšie aktualizacie?

Tak píše o tom Jozef viz.úvodní článek :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak teď aktualizovano A7 ☺️ tentokrát jsem po aktualizaci nedělal tovární nastavení a vše OK ☺️
    Poděkovat autorovi 0
  • Taky sem neprováděl tovární nastavení a zatím 14 dnů to vypadá v pohodě :)
    Poděkovat autorovi 0
  • bat74 napsal(a):

Tak teď aktualizovano A7 ☺️ tentokrát jsem po aktualizaci nedělal tovární nastavení a vše OK ☺️

Jak jsi se tedy dostal zpět na verzi A6, kdy jsi měl už A7. Pamatuji si, že jsi měl A7 a to ještě v továrním nastavení.
    Co se stalo?

Poděkovat autorovi 0
  • bitpowers napsal(a):

bat74 napsal(a):

Tak teď aktualizovano A7 ☺️ tentokrát jsem po aktualizaci nedělal tovární nastavení a vše OK ☺️

Jak jsi se tedy dostal zpět na verzi A6, kdy jsi měl už A7. Pamatuji si, že jsi měl A7 a to ještě v továrním nastavení.
    Co se stalo?

Nový telefon :)
    Poděkovat autorovi 1
  • Po upgradu na Android 7 se mi stává, že v notifikační liště problikávají ikony - používám např. aplikaci Můžu to zvednout?, která se zobrazuje jako aktivní právě ikonou v notifikační liště. Samovolně však ikona mizí a následně vyskakuje, aplikaci mám samozřejmě povolenou, aby se nevypínala po uzamknutí obrazovky. Stejně tak mi vyskakuje sem tam barevná ikona aplikace Mi Fit (od náramku Xiaomi MiBand 2). Také mám na ploše Nova Launcheru přidán výchozí widget kalendáře, ale ten sem tam přestane zobrazovat události a je nutné ho odebrat a znovu přidat... Nevíte, v čem je zakopaný pes? Tovární nastavení jsem zatím nezkoušel, neboť se mi nechce pak vše zas ručně nastavovat a instalovat :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Myslím že Factory reset a wipe cache sa nevyhneš. Ani mne sa do toho nikdy nechce kvôli nadstavovaniu a inštalovaniu :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Joshua napsal(a):

Po upgradu na Android 7 se mi stává, že v notifikační liště problikávají ikony - používám např. aplikaci Můžu to zvednout?, která se zobrazuje jako aktivní právě ikonou v notifikační liště. Samovolně však ikona mizí a následně vyskakuje, aplikaci mám samozřejmě povolenou, aby se nevypínala po uzamknutí obrazovky. Stejně tak mi vyskakuje sem tam barevná ikona aplikace Mi Fit (od náramku Xiaomi MiBand 2). Také mám na ploše Nova Launcheru přidán výchozí widget kalendáře, ale ten sem tam přestane zobrazovat události a je nutné ho odebrat a znovu přidat... Nevíte, v čem je zakopaný pes? Tovární nastavení jsem zatím nezkoušel, neboť se mi nechce pak vše zas ručně nastavovat a instalovat :)

Nedělá to spíše ten Nova launcher? Dělalo to i stejně výchozí EMUI rozhraní?
    Poděkovat autorovi 0
  • Pro bitpowers : nový telefon výměna za Titanium Gray :smile: ( předtím Prestige Gold) líbí se mě čím dál tím víc tato verze telefonu :smile: A7 i bez továrního nastavení po aktualizaci zatím bez problémů vše funguje jak má. Jinak hlavní postřehy u A7 : baterie vydrží déle při cca stejném používání, více RAM zbývá :smile: díky Ren79 za odpověď pro bitpowers
    Poděkovat autorovi 0
  • bat74
    Neni zac :) Taky se mi zvedla na A7 vydrz telefonu,nyni pri stejnem pouzivani vydrzi baterie dokonce i 4 dny
    Poděkovat autorovi 0
  • Včera už se mi aktualizace taky nabídla
    Poděkovat autorovi 0
  • Ren79 napsal(a):

bitpowers napsal(a):

bat74 napsal(a):

Co se stalo?

Nový telefon :)
    Pak se už nedivím, ale souhlasím.
    Díky za odpověď...
    Poděkovat autorovi 0
  • Nevíte náhodou někdo kde se u A7 dá, tedy pokud to jde vypnout, nevím jak to správně nazvat, “kapesní režim vyzvánění" ? Pokud je mobil v kapse začne vyzvánět tak, že by vzbudil mrtvého a po vyndání z kapsy mu to chvilku trvá než se hlasitost sníží na normální nastavenou úroveň což je docela nepříjemné. Zatím jsem tohle nastavení nikde nenašel. Jinak s A7 po týdnu maximální spokojenost, RAM lépe využita, výdrž baterie lepší, mobil svižný.
    Poděkovat autorovi 0
  • Me to nabídlo verzi CAN-L11C432B340 cca před měsícem. To už je ta finální a dostal jsem ji drive díky testování nebo mam čekat další aktualizaci?
    Díky za info ;-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak už jsem ten kapesní režim našel. Ikona volání ne telefonní seznam, tři čárky vpravo dole, vybrat Nastavení a skoro až dole Kapesní režim.
    Poděkovat autorovi 1
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.