Zkušenosti, postřehy s Mate 9 po půl roce

Blíží se půlroční narozeniny Huawei Mate 9 a tak je možná čas na nějaké shrnutí, jak na tom je nyní. Co aktualizace, co necitlivý dotyk, co kvalita fotek, a co další porodní bolesti...
Jak to vypadá po téměř půl roce provozu? Odstranil Huawei problémy, kvůli kterým je Mate 9 všude tolik pranýřován?
Pište své zkušenosti, postřehy, rady a tipy...
«13456

Komentáře

• No, vzhledem k tomu, jak mrtvé je zdejší vlákno Mate 9 tak si myslím, že je to ten nejméně problémový telefon na trhu :wink:
    Teď vážně, po cca 4 měsících musím říct, že jsem nad míru spokojený. Neduhy jako vypínání sportovních aplikací resp. GPS, někdy špatný signál GPS se doufám dořeší (i když je pravda, že to nikdo moc neřeší).
    Jinak co se týká výdrže, fotek, běhu systému nemám co vytknout. Telefon maká skvěle. A můžu ho jen doporučit.
    Poděkovat autorovi 0
  • No vzhledem k tomu že sem majitelem též,co se týká mého founu po zjištění že uvnitř je pomalejší pamět,mne huawei naštval hod telefonu,je někdy divný,sám si zavírá aplikace které zavírat nemá včetně sms zpráv,i když dám aplikace že mají jít i po zamčení obrazovky stejně je zavře,další věci žádný update i když by jej potřeboval,až po půl roce jsem sehnal zagg folie na displeji ta co tam byla je otřesná,skla zatím žádné pořádně nesedělo,jinak jsem v celku spokojen ale za ten peníz bych očekával větší podporu,myslím že konkurenci má a možná huawei opustím jak říkám nemám rád když firma podvádí zvlášt u vlajkové lodi.Abych jenom nekritizoval baterka je skvělá to zatím nikdo nepřekonal proto zatím u něj zůstávám.
    Poděkovat autorovi 0
  • Já mám Mate 9 od naprostého začátku a na P10 Plus přejdu ryze z testovacích důvodů. Mate 9 mi vždy fungoval na sto procent, v podstatě tam už nemám co zkoušet nebo testovat. Musím ale dodat, že u mého kusu problémy s dotykem nebyly ani na začátku. Druh paměti v telefonu neřeším, naprosto zbytečná kauza podle mého... (když jsem půl roku s telefonem nadšený, těžko teď začnu tvrdit, že to vlastně není tak dobré).
    Poděkovat autorovi 0
  • Taky pridam svoji trosku. Telefon mam od 25.11 hned jak se tu dal sehnat.

Problemy s gps aplikacema na behani atd... nemam protoze aspon jednou za hodinu aktivuju displej a mam pocit ze to pomaha (starsi one plus two mi po cca 45 minutach vypnul gps a aplikace jako sports tracker nefostavala gps udaje).

Co se tyce nabijeni musel jsem vicemen vyhodit starsi nabijecky protoze i kdyz meli 2/3 A vystup mobil si bral jen 1A protoze nabijecka asi spravne nebo vubec nekomunikovala s mobilem. Zde jsem musel cekat hodne dlouho nez konecne na trh dosla autonabijecka s rcyhlonabijenim. Absolvovat 6h v aute s gps na nabijecce a ztratit pritom 10% kapacity me proste stvalo.

Jediny problem co mam je kdyz v chatu vypnu obrazovku a potom znova odemknu mobil - klavesnice zustane na obrazovce ale nic se neda psat a musi dat tlacitko zpet a znova aktivovat psani.

Samovolne vypinani aplikaci jsem musel dlouho nastavovat aby mi emui nesahal na moje core aplikace.

Celkove jsem spokojenej s telefonem, ale skoda ze ty updaty se uvolnujou tak nerovnomerne kazi mi to zazitek z exkluzivity a ten bych rad citil u tohoto produktu.

Ochranne sklo, i kdyz nesedi perfektne mam a uz jsem ho i menil protoze mi syn hodil pero na telefon a krasne cela folie praskla.

Od baterky jsem cekal lepsi vydrz ale rychlonabijeni to zachranuje a jeden den vydrzim i pri narocnem dni.
    Poděkovat autorovi 0
  • Výkon, prostředí, focení, dotyky, vše funguje na jedničku. Bohužel se často přehřívá a nemám problém se dostat pod 10% baterky za nějakých 10 hodin používání, což je pro mě největší zklamání, které kazí celý dojem. Plus ta nespoluprace s Endomondem, dvě velká bolístky, díky kterým bych mate 9 nedoporučil, protože mě samotného opravdu stvou a bolí
    Poděkovat autorovi 0
  • No já s baterkou problém nemám ale neustále kilování sms zpráv mě vytáčí do maxima,už začínám zvažovat prodej a změnu značky.
    Poděkovat autorovi 0
  • Rychle nabíjení, výdrž, display, foťák, paměť a hlasitost vyzvaneni. Dualsim je pro mě také plus. Bohužel problém s doteky mám stále. Hold někdy to telefon nedává. Jinak jsem spokojen. Tedy až na ty pooooomaleeeee updaty. Ale dnes jsem četl na i Dnes nástup Nokie, takže možná bude čas na změnu. Jejich systém updatu, by měl být trošku rozumnější než u Huaweie. Uvidíme...
    Poděkovat autorovi 0
  • OT: že bych se v tomto směru spolehl zrovna na Nokii, to tedy nevím...
    Poděkovat autorovi 1
  • No pokud by fungoval dload tak nemám proti Huhu nic... OTA je nějak out. 182 je k dispozici déle než měsíc a CZ nikde...
    Poděkovat autorovi 1
  • No pokud vím přes Firmware finder je vidět 182 ale není stále oficialně uvolněna takže nevím kde jsi to sebral a co píší na xda nic nového nepřináší ani dlouho slibovanou opravu baterky,která je zoufalá jen cituji,já s baterkou zatím problém nemám doufám že mi neodejde jako na mate 8,pak už bych tuto řadu nikdy nekoupil.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak s tou baterií vás nechápu. Pokud si na tom mobilu něco opravdu užívám, tak je to právě výdrž baterie, ta je parádní. Celkově jsem s ním spokojený i když pár věcí mě na něm zlobí - dotek, napůl funkční režim nerušit, samovolné restarty při používání fotoaparátu... a pak mi vadí fakt, že mi ještě nepřišla žádná OTA aktualizace. I kdyby byl telefon dokonalý a nebylo co zlepšovat, tak minimálně bezpečností aktualizace od google by měly výcházet pravidelně, tady vidím velký prostor pro zlepšení.
    Poděkovat autorovi 1
  • Docela mě láká koupit netradiční zlatou verzi Mate 9 (chci krapet změnu), ale je to EU distribuce, čehož se trochu bojím...
    Jak je to u EU s aktualizacema? Někde jsem četl, že na globální telefony choděj aktualizace dřív než na místní...
    Poděkovat autorovi 0
  • Zatim zadna aktualizace od prosince :))
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak baterie je v pořádku. Teď jsem bez problémů vydržel dva dny v provozu. Volám hodně mám neustále nastavené sluchátko a připojený chytré hodinky. Vše bez problémů. Problém s dotyky jsem měl úplně že začátku po aktualizaci na 156 vše ok.
    Poděkovat autorovi 0
  • Jednu nefunkční věc jsem zapoměl, neaktualizují se automaticky virové definice u vestavěného antiviru avast... ručně to funguje, ale volbu aktualizovat automaticky ignoruje, nikdy se mi automaticky neaktualizovalo...
    Poděkovat autorovi 0
  • Velmi častá ztráta GPS signálu, ukončování aplikace runtastic přesto, že je v chráněných aplikacích, fotoaparát neumožňuje timelapse v rozlišení full HD, u fotografií pořízených v režimu noční záběr a malování světlem se informace o poloze GPS ukládá do exifu nestandardním způsobem takže ji většina aplikaci nedokáže přečíst. Ale největší slabina tohoto telefonu je, že tyto problémy nikoho nezajímají a podpora v ČR prakticky neexistuje.
    Poděkovat autorovi 0
  • Dále : u většiny aplikací neexistují ikony s odznaky, u některých aplikací nefungují notifikace, notifikační LED nelze nijak nastavit, jen zapnout nebo vypnout.
    Poděkovat autorovi 0
  • LED lze nastavit přes apku na Gplay. Je barevná.
    Poděkovat autorovi 0
  • A jako nejlepší doporučuješ či používáš? Díky .
    Poděkovat autorovi 0
  • Není asi best, ale funguje. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koo.lightmanager
    Tedy až na barvu při nabíjení, ta je prostě nastavena SW telefonu a bez rootu neměnná.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.