Huawei MediaPad M3 s Androidem 7.0 Nougat

1234568»

Komentáře

• B303 mám, ale zabezpečenie je k 05/2017.
    Poděkovat autorovi 0
  • Aha, tak to musí být ještě jiná - novější verze.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ono je to tak že existuje LTE EU verzia a ázijská verzia. EU verzia má zabezpečenie 05/2017, ázijská 08/2017.
    Poděkovat autorovi 0
  • indy1369 napsal(a):

Tomtomtom napsal(a):

Koukám,že jsou zde 5 až 6 měsíců staré komentáře. Mám M2 a uvažuji o M3,ale nevím,jestli už je oficiálně na androidu 7. Jestli ne ,poradí mi někdo,jak si stáhnout testovací verzi ? Jsem I.T. amatér,ale jde mi pouze o android 7.

Testovací verze je nesmysl, jinak M3 už jede oficiálně na androidu 7, ale pokud si ho nyní koupíš bude pravděpodobně se šestkou a sedmička by se ti měla nabídnou při aktualizaci systému. Každému se sedmička nabídla nebo nabídne různě, podle toho jakou verzi (europe, global , asia atd.) budeš mít a ještě u LTE verzí záleží, jaký operátor ti ji prodá či jaký prodejce (alza, mall atd.) prodá. Mě se nabídla hned v dubnu, někomu květen-srpen někdo čeká do teď. Pak ještě existují postupy jako je placený FunkyHuawei server, zadarmo FirmwareFinder(problémy s certifikací) nebo různé přehrání bootloaderu a ruční nahrání oficiální sedmičky . To najdeš na XDA foru.

Všem díky za odpověď,v Čechách je na prodej pouze jeden model v distribuci CZ(stříbrný 4/32GB),takže půjdu rovnou do Huawei v Praze,kde otevřeli první showroom,kde tuto verzi mají a cena je kolem devíti tisíc.Ostatní obchody s elektronikou (Alza,Datart atd.)také nabízejí pouze stříbrnou verzi 4/32GB wi-fi v distribuci cz za tu samou cenu. Ale objevil jsem dva šedivé e-shopy https://edigital.cz/ a https://www.k24.cz/,kde mají pouze distribuci EU,ale tablety o hodně levnější : v prvním jmenovaném zlatou verzi 4/64GB wi-fi za 7.700,- a zlatou verzi s LTE za 8.400,-. A stříbrnou verzi 4/32GB wi-fi za necelých 7.000,což je o dvojku levnější než ten samý tablet v distribuci CZ. A všechny tablety jsou na androidu 6,takže nevím,jestli EU distribuce půjde ubgradovat na android 7. Nebo snad někdo ví,že ano ? Jinak bych se musel zpokojit s českou distribucí.
    Poděkovat autorovi 0
  • Na předešlé stránce ti Josef_Huafan od Huawei píše, že to trvalo, ale sedmička je oficiálně dostupná. Já mám asijskou C233 a sedmičku mám už od dubna 17.
    Poděkovat autorovi 1
  • Šedým dovozem ušetříš ale nepočítej pak s podporou ze strany místního zastoupení
    Poděkovat autorovi 0
  • Pavel napsal(a):

Šedým dovozem ušetříš ale nepočítej pak s podporou ze strany místního zastoupení

To je pravda, ale stejně mi pořád nejde do hlavy, proč místní zastoupení ti neposkytne podporu k orig. Huawei, ikdyž dělaného pro jiný trh. Vždyť orig. Huawei=orig. Huawei. Chápu to v případě různých asijských replik, ale v případě originálu ne :neutral:
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 10. October
    No představme si situaci (schválně použiji velká čísla), že si lidé nakoupí třeba 100 000 škodovek v Německu a budou tady chtít po místním zastoupení podporu. Němec bude plácán po ramenou, že maká skvěle. Čech bude na pranýři, protože neprodal nic. Nemluvě o tom, že každá země řídí aktualizace trochu jinak, před časem po mně někdo chtěl načasování aktualizací snad pro Brunej a divil se, že nevím :smile:. Ty důvody jsou ryze praktické a logické...
    Poděkovat autorovi 0
  • Pavel napsal(a):

Šedým dovozem ušetříš ale nepočítej pak s podporou ze strany místního zastoupení

Mám to chápat tak,že když si koupím distribuci CZ( v Čechách zastoupen pouze jedinou verzí-stříbrný 4/32GB),bude podpora na android 7. Ale když si koupím v šedivém e-shopu distribuci EU (třeba zlatý 4/64GB),nebude u něho žádná podpora, a tablet s distribucí EU zůstane na androidu 6 ?
    Poděkovat autorovi 0
  • To samozřejmě ne, jde o to, že EU distribuce neexistuje. Takže pokud třeba koupíte tablet pro nějakého operátora, který se rozhodl A7 nevydat, tak vám zkrátka nepřijde.
    Poděkovat autorovi 1
  • Ahojte, před asi 2 týdny jsem si koupil M3 a velká spokojenost, jen nemůžu vyřešit dvě věci:
    Za prvé, mám jednu starou hru, která ke změně nastavení potřebuje stisknout klávesu menu. U ostatních zařízení, která mám, se to řešilo buď tak, že se zobrazilo plovoucí menu nebo se podrželo déle tlačítko zpět, ale u M3 nemůžu přijít na to, jak to zařídit. Jde to?
    A druhá věc, ta mně nevadí u tabletu, ale vadila by mně kdyby si koupil telefon, a to Smart Lock. Nemůžu ho v nastavení najít, jen nějakou upravenou verzi od Huawei, ale tam chybí např. bezpečné místo. Hledám špatně, je třeba něco doinstalovat nebo to tam prostě není?
    Díky!
    Poděkovat autorovi 0
  • Smart Lock nepoužíván, ale když jsem zagooglil, tak apky pro její použití u tohoto tabletu jsou ke stažení. A co se týká tvého prvního problému, tak se dá v nastavení - chytrá asistence povolit plovoucí tlačítko a to by tvůj problém řešilo .
    Poděkovat autorovi 0
  • Mohl bych poprosit o konkrétní apku k tomu SmartLock?
    Plovoucí tlačítko tuto funkci nenabízí, to jsem našel a zkusil.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 11. October
  • To je Tasker. To jsem našel, ale je tam problém, že když se Android zamkne cizí aplikací, nestačí pak k odemčení pouze otisk prstu, ale musí se zadávat PIN nebo heslo, podle toho, co je nastavené. :(
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.