Problém s GPS záznamem na Mate 9

Po aktualizaci na B156 se potýkám s problémy při záznamu trasy GPS. Jeden problém je ten, že telefon na kole zaznamená maximální rychlost třeba 130 km/h. Druhá věc je ta, že na 85km naměřili telefon o 7km víc než jiné dva přístroje. Na obrázcích je vidět proč. Nesmyslně tam hází nějaké klikyháky.
Mám zapnutou GPS včetně dat, začal jsem vypínat WiFi v domění, že někde chytá špatně signál z wifin. To ale nepomohlo. Jediné co mám ještě nastavené je pomocné vyhledávání GPS pomocí Bluetooth a při aktivitě mám spojené hodinky Garmin s telefonem(na hodinkách souběžně zaznamenává trasu).
Nějaké rady a zkušenosti? imageimageimage
IMG_20170503_184753.png
1080 x 1030 - 96K
IMG_20170503_184734.png
1080 x 1032 - 94K
IMG_20170503_184711.png
1080 x 1042 - 72K
«134

Komentáře

• Žádné dělá to i mě, spíše by mě zajímalo, jestli to dělal i předešlý FW. Protože intenzivně jsem na kole začal jezdit až na tomhle FW...!
    Poděkovat autorovi 0
  • Minulý to 100% nedělal. Najezdil jsem více jak 500km (se starým fw) a nedělo se to.
    Poděkovat autorovi 0
  • Teď je otázka dá se udělat roll back? Protože tohle je fail jako prase, pokud to předtím fungovalo, ach jo!
    Poděkovat autorovi 0
  • Mám ten samý problém, když se podívám na mapy Google a historii polohy je krásné vidět jak se signál GPS ztrácí a když jedu třeba na kole se zapnutým sledováním přes runtastic tak mi to hlásí každou chvíli ztrátu signálu GPS a to i když jsem v místech s výhledem bez jakýchkoliv překážek a jasnou oblohou. Jestli to dělalo i na starém FW nevím. Každopádně máme smůlu, protože podpora v ČR prakticky neexistuje a to co tady předvádí pan Jozef je vrchol trapnosti a ignorantství. V jiném vláknu se řeší podobný problém s ukončováním aplikací endomondo, runtastic apod a pan Jozef už asi půl roku slibuje, že se zeptá na poradě. Kdo se někdy pokusil kontaktovat podporu tak sám ví, že Huawei na zákazníky v ČR se@re. Kdo chce funkční výrobek na 100% bude si holt muset koupit jabko.
    Poděkovat autorovi 0
  • Hmm něco na tom bude. Začínám mít stejný dojem. Huhu stále nechápe, že cena telefonu není jen o HW, ale hlavně o SW podpoře.
    Poděkovat autorovi 0
  • Keznikl  
    upraveno 4. May
    Asi bych to takhle nehrotil, ale každopádně čekám od Jozefa nějaké vyjádření. Evidentně to není ojedinělý problém. Nejprve politika ukončování GPS a teď i špatný signál....
    Poděkovat autorovi 0
  • Vyjádření od Jozefa? To si děláte srandu ne? Ten tak maximálně řekne, že se zeptá na poradě, tak asi za půl roku.
    Poděkovat autorovi 0
  • Mimochodem, špatným signálem to není, samotný hardware GPS pracuje skvěle. Stáhl jsem si aplikaci kde je krásně vidět příjem signálu že satelitů a poloha se určuje s přesností na 3m. Problém je tedy evidentně v EMUI.
    Poděkovat autorovi 0
  • Dělá to tu zubatici ve všech aplikacích nebo jen v mapách Google???
    Já používám jen Mapy.cz (kvůli turistice)...
    Poděkovat autorovi 0
  • Mě to žádné zubatice nedělá. Párkrát jsem dělal záznam trasy v autě, pomocí GPS Speed Pro a vždy čistá linka...
    Poděkovat autorovi 0
  • Já zkoušel jen tu Stravu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Psal jsem stejný příspěvek do diskuze o Endomondu. Dělá mi to stejně. Přikládám záznam trasy, který jsem provedl zároveň v Endomondu a Mapy.cz. Stejná chyba. To Huawei opravdu nezvládá. Fix GPS je super rychlý, ale zaznamenané údaje jsou nesmyslné. Několik let jezdím s telefony Samsung a ať mají taky spoustu chyb, záznamy tras fungovaly bezproblémově. Pokud s tím Huawei něco neudělá, končím s nimi. Minulý týden jsem na podporu posílal seznam cca 13 zjištěných softwarových chyb. Zatím naprosto bez odezvy. Je to můj první Huawei a tak jsem docela zklamaný.
    Screenshot_20170506-100449.png
    1080 x 1920 - 501K
    Screenshot_20170506-100424.png
    1080 x 1920 - 217K
    Poděkovat autorovi 1
  • null
    Můžu Vám klidně říct co vám z Huawei odpoví. Bude to ve slovenštině a poradí vám dát telefon do továrního nastavení a když to nepomůže tak kontaktovat servis. Tenhle univerzální lék uplatňují na úplně všechny problémy, protože nic jiného ani neumí.
    Poděkovat autorovi 1
  • Nokia si taky kdysi myslela, že má neotřesitelnou pozici a kde je dnes. Je to na nich.
    Poděkovat autorovi 0
  • Zkusil jsem dnes zaznam v mapy.cz a uplne bez problemu, zadne zuby...
    Poděkovat autorovi 0
  • Pěšky mi to nedělá. Jen když jedu na kole.
    Poděkovat autorovi 0
  • Teď jdu na kolo, tak zkusím zapnout určování polohy pouze podle GPS. Jinak mám nastaveno GPS + Wifi+mobilní sítě.
    Poděkovat autorovi 0
  • Takže, nastaveno určování pouze dle GPS a opět na prd.
    https://www.strava.com/activities/974938493/shareable_images/map_based?hl=en-US&v=1494159063
    Maximálka opět více než 130 km/h. Na 100km naměřené o 7km víc než na dvou jiných zařízení (hodinky Garmin a stařičká Nokia N8). Mimochodem mezi nima je rozdíl 700m na oněch 100km.
    Poděkovat autorovi 1
  • Jozefe, je možné alespoň zareagovat v tomhle vlákně? Je tu dost zásadní problém a nikdo se tím nezabývá, nebo ano?
    Vůbec se mi zdá, že se tady vždy ze strany podpory řeší pouze klady, pokud je problém nikdo na příspěvky nereaguje.
    Poděkovat autorovi 1
  • Co vyvádíte. GPS je přesná, nemá se záznamem nic společného.
    Je to aplikací, není pro nový soft. Vždyť to sami píšete.
    Brecite na nesprávném hrobě.
    Napište Stvořiteli aplikace, ať ji doděla :wink:
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.