Android Wear 2.0 uvolněn pro Huawei Watch

upraveno 6. May v Wearables
Končí dlouhé čekání na operační systém Android Wear 2.0 pro hodinky Huawei Watch. Aktualizace už se v tuto chvíli objevuje v hodinkách, nejprve ji dostávají uživatelé a nainstalovanou vývojářskou verzí tohoto systému. Současně je možné také aktualizaci stáhnout ručně a nainstalovat do hodinek přes počítač, osobně ale doporučuji počkat na aktualizaci oficiální cestou.

Nový operační systém posouvá hodinky výrazným způsobem kupředu, těšit se můžete třeba na nové uživatelské rozhraní, díky kterému je ovládání hodinek výrazně pohodlnější. Hodinky jsou navíc výrazně méně závislé na mobilním telefonu, jejich součástí je nyní Obchod Play, aplikace si tak můžete instalovat přímo do hodinek. Na druhou stranu ale Google nepřidal podporu dalších jazyků a to je škoda, těch věcí na překlad tady nebude tak moc. Pořád mám navíc pocit, že Google by mohl celý segment nositelného příslušenství posunout kupředu výrazněji. Jak se vám aktualizace líbí?

image
DSC_2043.JPG
900 x 598 - 324K
«13

Komentáře

• Ahoj, tobě to přišlo přes OTA nebo jsi To nainstaloval ručně?? :-)
    Díky
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 6. May
    Hlasim OTA update z dev prev. na build N7G75S.
    Poděkovat autorovi 0
  • Za mě je celý wear obrovské zklamání. Čekal jsem od platformy mnohem mnohem víc.
    Na zfunkční jsem koupil balík appek protože integrované byly tragické. A taky mě mrzí že (ač mi Apple nic neříká) tak jejich hodinky fungují lip.
    Poděkovat autorovi 0
  • Google musí dál pracovat, s tím souhlasím. Nahodil jsem to ručně, OTA sice už taky přichází, ale nebyl důvod čekat.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nejsem developer a hlásím úspěšnou instalaci přes OTA dle tohoto návodu z XDA. Trochu otravná metoda, co se klikání na displej týče, ale funguje. Vpravo dole na displeji je myšleno úplně dole na hraně a mírně vpravo od středu. A ano, klikání je na zelené obrazovce s fajfkou o aktuální verzi.

Návod:

So turn off bluetooth on phone and turn on wifi on watch
    Settings-System update-be greeted by Green Checkmark
    Start tapping repeatedly and continously in the lower right corner of the screen in order to see Update Available and not click X by mistake to cancel update
    Update will start...usually when it got to the quarter of the process...the green checkmark would appear over the update screen thus cancelling update(I was tapping continously in the lower right part of screen so as not to have screen turn off)
    Repeated process but after I got to the update screen again and the download procedure restarted from the beginning...I started tapping in the lower left side of the screen rather than right and the green checkmark no longer appeared
    After 3 "something wrong happened" error screens that after clicking retry just continue the download process....the download finished. Android Wear updated
    And after 6min or more on the Google Startup screen...I am now on Android Wear 2.0
    Poděkovat autorovi 1
  • FeReT  
    upraveno 7. May
    Potvrzuji, funguje, stačí však jen třikrát tapnout vpravo dole a pohnout hodinkami něco jako gesto a naskočí to. Začne stahovat aktualizaci a po chvilce zhasne displej zpět na hodinky, nevšímat si toho a po nějaké době, po které předpokládáte, že máte staženo nějaký 310 MB, se vraťte zpět do system update a potvrďte instalaci. Restartuje, aktualizuje, restartuje a pak budete dlouho čekat, tak neplašte. :smiley: Každopádně nedoporučuji, je to cesta zpět už neumí ani trošku česky, takže příkaz "nastav časovač na 3 minuty" apod neprovede. Asi se vrátím zpět, pokud nepřijde nějaká oprava, tady nejde o to, že hodinky neukazují česky, ale ony již ani nerozumí, takže funkce OK Google je pasé.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ja som nahadzoval ručne.A to som ešte stihol spraviť bootloop.Do rána som sa trápil kým som ich opravil a nahodil AW 2.0
    Takto to vypadalo....ale nieje to moje video.....
    Poděkovat autorovi 0
  • Poradíte co dělám špatně? Poklepu, začne se stahovat aktualizace. Nechám to dojet a nebídne mi to instalaci. Vrátím se do systemu update a potvrdím instalaci. Začne se odpočítavat 10 vtežin a než se resetnou tak se to přeruší a skočí mi zase zelená obrazovka s fajfkou.. Zkošel jsem s nabíječkou i bez a je to pořád stejné. OS: 6.0.1 A.W:1.5.0.3594574
    Dík
    Poděkovat autorovi 0
  • Bluetooth máš vypnuté?Prípadne skús factory reset,Nastaviť hodinky a znova spustiť update
    Poděkovat autorovi 0
  • Umí tyto hodinky prohlížet pdf soubory?
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak už taky přes OTA z 1.5 na 2.0! :-)
    Android_Wear_2.0a.jpg
    2226 x 2355 - 457K
    Poděkovat autorovi 0
  • Je možné instalovat také přes ADB sideload. PS: prohlížet PDF? Aplikace na to by možná šla, ale na displeji těch hodinek?
    Poděkovat autorovi 0
  • p-b  
    Zdravím. Mám problém s aktualizací - úspěšně jsem nainstaloval W2 na hodinky, ale nechodily notifikace a hodinky hlásili že tlf je disconnected. Udělal jsem factory reset hodinek, a teď jsem v pasti, lebo tlf sice hodinky při nastavování vidí, ale v následném kroku se nedokáže k nim připojit. hodinky jsem resetoval, ale problém nevyřešen. Nějaké rady? Předem díky
    Poděkovat autorovi 0
  • Buď sem blbec, nebo nevím, klepu a klepu a nic :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • p-b napsal(a):

Zdravím. Mám problém s aktualizací - úspěšně jsem nainstaloval W2 na hodinky, ale nechodily notifikace a hodinky hlásili že tlf je disconnected. Udělal jsem factory reset hodinek, a teď jsem v pasti, lebo tlf sice hodinky při nastavování vidí, ale v následném kroku se nedokáže k nim připojit. hodinky jsem resetoval, ale problém nevyřešen. Nějaké rady? Předem díky

smazat data v aplikaci Android wear, odstranit v tel párování a začít znovu
    Poděkovat autorovi 1
  • p-b  
    Smazáni
    Jozef_HuaFan napsal(a):

p-b napsal(a):

smazat data v aplikaci Android wear, odstranit v tel párování a začít znovu
    Smazání dat nepomohlo. Ani odinstalace a opětovná instalace android wear na tlf. Ještě něco by napadlo?
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak W2 se nakonec povedlo, musel jsem po stahnutí restartovat a pak dát aktualizaci.
    Poděkovat autorovi 0
  • No mě se sice hodinky aktualizují, ale nejde přidat Google account.... :( To je prostě na..... lze se nějak vrátit na původní verzi? Takto je to kus HW uplně k ničemu. Nepomohlo ani resetování, odpárování, ani smazání android wear app a reset... prostě nic
    Poděkovat autorovi 0
  • Co přesně vám to hlásí? Chtělo by to problém více popsat...
    Poděkovat autorovi 1
  • Nejhorší je, že to nehlásí vůbec nic... na hodinkách se objeví "check your phone" a na telefonu toto.... a točí se to dokola a nic se neděje ani po hodině... opakovaně...image
    Screenshot_20170509-094645.png
    1080 x 1920 - 49K
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.