WAS-LX1A 1 SIM 4/32GB

Podarilo sa mi ciastocne umrtvit telefon. Stary snad 2 tyzdne (Orange).
Nie je tu niekto s rovnakym telefonom, co se tam za cislo zostavy?
Ide mi tam TWRP a bootloader. System je mrtvy.

Vopred dakujem

Komentáře

• A ako si ho umŕtvil? Skúšal si inštalovať FW cez dload trojhmatom?
    Poděkovat autorovi 0
  • Ano, koncim na 5%. Cez multi tool sa mi podarilo natlacit system a cust img, tak teraz koncim pri "uvodnych bublinkach", no potom mam bootloop. Bojim sa tam este vrazit boot img, aby som z toho nespravil full brick. Fakt neviem co tam bolo za fw. Tento posledny som daval WAS-LX1C432B123.
    Poděkovat autorovi 0
  • OT: nevědět ani původní firmware, to hraničí s velkou odvahou.
    Poděkovat autorovi 0
  • hannihanni  
    upraveno 13. May
    Stiahni si program Huawei Firmware Extractor,

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2433454

Z FW B123 vyextrahuj boot.img, recovery.img, cust.img, system.img.

Nainštaluj HiSuite kvôli ovládačom ADB:

http://consumer.huawei.com/minisite/HiSuite_en/index.html

Stiahni si program Minimal ADB a Fastboot a nainštaluj.

https://uloz.to/!xnXj0uSatc9H/minimal-adb-fastboot-v1-4-setup-exe

Skopíruj do nainštalovaného adresára Minimal ADB a Fastboot tieto súbory, ktoré si vyextrahoval. Cez minimal ADB vo fastboote pomocou tých príkazov nainštaluj:

fastboot flash boot boot.img
    fastboot flash recovery recovery.img
    fastboot flash cust cust.img
    fastboot flash system system.img

Hneď potom reštartuj do recovery a urob Factory reset.
    Poděkovat autorovi 0
  • Jozef_HuaFan napsal(a):

OT: nevědět ani původní firmware, to hraničí s velkou odvahou.

No to by som skor povedal, ze s debilitou. Tentokrat si musim sypat sam popol na hlavu.

Poděkovat autorovi 0
  • Tak cez fastboot mi to nejde, multi tool to spravil, ale rovno s reboot. Tak som prepisal xxx.bat, aby spravil len reboot-bootloader. Musel som ist prec, tak pockam, ci ma prekvapi phon s bootloaderom. Vypnem, dam recovery - wipe - fr a uvidime.
    Pri prvom pokuse s fastboot som skoncil s chybovou hlaskou, ze max povoleny prenos je -×××××× byte.
    Ked sa vratim, napisem report. Vidim to blbo (pesimizmus)?
    Poděkovat autorovi 0
  • hannihanni  
    upraveno 13. May
    No ak sa ti to nepodarí takto, tak potom už len platené služby - Funky Huawei alebo DC Phoenix, ale tam neviem, ako je to s podporou P10 Lite.
    Poděkovat autorovi 0
  • P10L DC - este nie, Funky je funku. Aspon keby keby som nemal B-unlock. To by bolo fajn.
    Poděkovat autorovi 0
  • Takze skusal som B120, aj B123, bohuzial, pri faktory resete zostanem vzdy na 99% a koniec.
    Ak to natvrdo vypnem, spusti sa animacia, potom logo Huawei a reboot (bootloop).
    Poděkovat autorovi 0
  • hannihanni  
    upraveno 14. May
    A čo si vlastne s telefónom robil, keď si ho umŕtvil?

A mimochodom, P10 Lite už podporuje aj DC Phoenix:

https://www.dc-unlocker.com/supported_models_1/huawei_phones
    Poděkovat autorovi 0
  • Boot unlock ok, twrp ok, root fail. Takyto bol postup. Nema tu niekto z Orange ten mobil? Co tam je za fw.
    Poděkovat autorovi 0
  • Aha,tak ty máš mobil od operátora? No tak to je problém..to by si musel urobiť debrand (zmenu oeminfo), aby si tam mohol nainštalovať FW s customizáciou C432.
    Poděkovat autorovi 0
  • Fajn, chcel som to riesit cez DC Unlocker, ale potom som uz skoncil s FRP Lock.
    Nic, nemam inu moznost, ako kupit novy tel (je to pre rodinneho prislusnika) a ja budem musit pockat, kym bude toho troska viac na webe. Predsa len na P10 Lite je toho malo.
    Dc unlocker zatial na P10L nepodporuje flash. Decustom uz teraz nespravim, ked mam FRP.
    Takze odkladam, ale ak to budem riesit, ako som napisal, mozem mozem ti to hanni poslat, ak by si bol ochotny to riesit. Ak sa ti bude chciet do toho pustit, posli mi SZ.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ja toho tiež veľa nevyriešim, keď nie sú možnosti. Už teraz sú na Funky nejaké FW pre WAS-LX1A, ale zatiaľ nie pre C432. Je otázkou pár dní, kým sa tam objaví aj táto varianta, zaplatíš si kredit a môžeš to tam nasypať. Alebo si počkať na podporu flash cez DC Phoenix. A možno sa čoskoro objaví aj bezplatná verzia cez program HWOTA, cez ktorý už ide v pohode updatovať P10 a Mate 9. To však záleží hlavne od komunity na XDA.
    Poděkovat autorovi 0
  • No nik zatial nenapisal verziu FW, ale ak ma DC Poenix neoklamal, tak vycital ze by to malo mat WAS-LX1AC109B100, coz sa mi nepodarilo najst. (109 sedi - to je Orange)
    Poděkovat autorovi 0
  • Tam musíš urobiť debrand na C432 a potom môžeš nainštalovať FW.
    Poděkovat autorovi 0
  • Mne je to jasne. Debrand nespravim ked som teraz FRP Lock, uz teraz nenaistalujem TWRP. To som napisal len pre info, co mi vycital DC Phoenix. Uz terauz to necham tak, trapil som seba aj telefon 4 dni. Stacilo nateraz. Mozno tyzden / dva a bude toho viac na webe. Bezhlavo skusat nema vyznam.
    Ale dakujem za kazdy prispevok...
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak telefon je uz v poriadku. Stacilo pockat a na DC Phoenix sa obajvil firmware... 15€ a vybavene...
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.