Nenacházím aktualizace k EMUI

Zdravím,
chtěla bych se zeptat ohledně aktualizace na systémovou aplikaci EMUI. Moji spolužáci už dávno mají aktualizaci 4.0.1, ale mě se aktualizace zasekla na verzi 3.1. Verzi androidu mám 5.0.1. Nevíte někdo co s tím mám dělat?

Komentáře

• Pokud je telefon z volného trhu, aktualizovat ručně. Pokud od operátora, oficiálně to nepůjde.
    Poděkovat autorovi 1
  • Jozef_HuaFan napsal(a):

Pokud je telefon z volného trhu, aktualizovat ručně. Pokud od operátora, oficiálně to nepůjde.

Proč by to oficiálně nemohlo jít? Je tam nějaké omezení nebo něco podobného? Popřípadě je to tedy divné, když spolužákům to šlo.
    Poděkovat autorovi 0
  • Operátoři A6 neuvolnili, pro telefony z volného prodeje aktualizace uvolněná byla. Pokud máte v informacích o telefonu firmware C432Bxxx, můžete aktualizovat ručně. Pokud tam ale C432 nní, bude to telefon od operátora.
    Poděkovat autorovi 1
  • Jakou máte tedy verzi FW ? přesně...
    Poděkovat autorovi 0
  • s3n0s3n0  
    upraveno 18. May
    V prvom rade si netreba pliect verziu EMUI s verziou Android systemu. Su to dve odlisne veci. EMUI je nieco ako graficka nadstavba specialne vyvinuta firmou HUAWEIAndroid system. Aj ked je uzko spätá verzia EMUI s verziou Android systemu (nova graficka nadstavba skoro vzdy pride len s novsim Android systemom - neplati to vsak doslovne), netreba sa radsej vobec orientovat cislom EMUI, ale len verziou Android pripadne veziou firmwaru. Zaklad je vediet verziu/typ firmwaru a potom verziu Androidu. EMUI je proste len fungovanie grafickeho systemoveho prostredia v HUAWEI telefonoch.

V prvom dotaze je zmes nieklkych verzii. Ak to spravne chapem, ty mas momentalne verziu Android 5.0.1 a chcela by si mat uz Android 6.0 ? A tvoji spoluziaci maju naozaj Android 6.0 alebo si to odsledovala len na zaklade EMUI verzii v porovnani s ich telefomi ?! Tiez by si mala zistit, jakeho mobilneho operatora maju tvoji spoluziaci a ze ci zakupili telefon od operatora priamo (tzv. brandovany telefon) alebo z internetu ci niekde inde na volnom obchodnom trhu. Neviem ci existuju odlisnosti u jednotlivych mobilnych operatorov co sa tyka aktualizacii firmwarov alebo ci aktualizuju vsetci operatori spolocne na novsie verzie firmwaru, ale je dost mozne, ze napriklad O2 a T-Com budu mat celkom odlisne aktualizacie firmwaru vo svojich telefonoch (ine nacasovanie aktualizacii a mozno aj rozlicne verzie firmwaru). Takze zisti si aj to, ci maju tvoji spoluziaci toho isteho mobilneho operatora ako aj ty, na tom istom telefone Huawei.

Pokial by sa jednalo o telefon, ktory nieje brandovany ako uz niekto zmienoval vyssie, cize ak nieje kupeny od mobilneho operatora (obvykle na zmluvu), tak ten by sa mal dat upgradovat hociktorou buildverziou z internetu, urcenou pre konkretny Huawei telefon. Brandovane telefony od operatora vsak uvolnuju nove aktualizacie podla vlastneho uvazenia (po otestovani 100% funkcnosti konkretnej verzie firmwaru).
    Poděkovat autorovi 1
  • Děkuji za tak rozsáhlou odpověď. Verzi Androidu jsem tam psala jen orientačně, protože vím že s tím mohou některé věci třeba souviset. Šlo mi o aktualizaci Emui z verze 3.1 na novější 4.0.1. Spolužáci mají telefon z volného trhu a jedna spolužačka ho má z O2 a má ten samy problém, takže si asi budeme muset počkat až operátoři uvolní novou verzi. Ještě jednou děkuji za všechny komentáře.
    Poděkovat autorovi 0
  • s3n0s3n0  
    upraveno 18. May
    Jo, presne tak... telefon od mobilneho operatora O2 je zial brandovany ("oznackovany" mobilnym operatorom - je v tom poupraveny firmware podla potrieb mobilneho operatora). Takze zostava len cakat, az v O2 uvolnia novsiu verziu firmware (Android 6.0 uz vcetne novsieho EMUI grafickeho pouzivatelskeho rozhrania). Ono sa da spravit aj debranding telefonu, zrusis tym ale asi zaruku na telefon u operatora O2 a ten postup na debranding je skor pre skusenejsich uzivatelov (bez urazky). Po debrandingu vsak mozes s telefonom nakladat akoby bol kupovany z volneho trhu. Neviem vsak urcite povedat, ako je to so zarukou... pri prepisani firmwaru od operatora (po debrandingu) mozno prides o moznost reklamovat telefon v O2.
    Poděkovat autorovi 1
  • Jojo, brácha mi říkal že by to šlo neoficiální cestou, ale to by se zrušila záruka a to nemá cenu. Budu muset počkat no :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Někdo tady zmiňoval provést změnu FW přímo u operátora, nahrají běžnou verzi, která má aktualizace k dispozici tj volný prodej
    Poděkovat autorovi 1
  • Telefon od O2 tu aktualizaci nikdy nedostane, to píšu narovinu...
    Poděkovat autorovi 1
  • A když jsme tedy u toho, přehraje o2 aspoň FW ? Tak jak jsem psal, někdo to tu řešil u T-Mobile a udělali mu to....
    Poděkovat autorovi 0
  • U telefonu od O2 v záruce je lepší postupovat formou reklamace, viz https://o2.cz/osobni/forum/?forum_id=33&topic_id=17197

Telefon po záruce je možno aktualizovat ručně, viz huafan.cz/discussion/3651/p8-lite-od-o2-android-6
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.