Odrazy na fotografiích

Ahoj všem,

obracím se na Vás ohledně zvláštních odrazů patrných na fotografiích, kterých jsem si všiml při nedávném focení podzemí v našem městě. Je to má druhá P8, kdy jsem předchozí Titanium vyměnil za Champagne a jsem si jistý, že předchozí P8 fotila bez těchto podivných odrazů. Je možné, že se jedná o vadnou optiku? Když se podívám na fotoaparát pod dobrým světlem, tak v krycím skle vidím něco jako malou bublinku. Je možné, že se jedná o příčinu "duchů" na fotografiích nebo je něco takového normální?

Děkuji za Vaše názory

image
image
image
IMG_20170513_155642.jpg
3264 x 2448 - 2M
IMG_20170513_160028.jpg
3264 x 2448 - 2M
IMG_20170519_230800.jpg
3264 x 2448 - 724K

Komentáře

• Dívám se na fotky, a normální jev to skutečně není. Může to být problém jak v samotném krycím sklíčku (defekt z výroby, kaz - lom světla) nebo i samotná optika - znečištění, defekt. Určitě bych reklamoval a zároveň bych přiložil ilustrační fotky, aby servis viděl, jak se závada projevuje.
    Poděkovat autorovi 0
  • Dnes jsem zkusil ostatní telefony v domácnosti a dělají to v menší míře všechny, takže je to zřejmě vlastnost malých optik. Obyčejný kompakt od Nikonu nic takového nedělá. Každopádně u P8 je to opravdu nepřehlédnutelný extrém a vyfotit osvětlenou ulici plnou lamp bez podobných fialových fleků je po včerejší zkušenosti nemožné. Reklamaci zatím odložím a počkám na případné komentáře ostatních členů fóra a majitelů P8.
    Poděkovat autorovi 0
  • Mě to dělá taky ale řekněme , že z 200 fotografií jsem to našel pouze na pár fotkách ......
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.