Huawei P8 a firmware B397

Nadále pokračuje vydávání měsíčních aktualizací pro Huawei P8, tentokráte už zde máme firmware s označením B397, který přináší dokonce červnové bezpečnostní záplaty operačního systému Android. Aktualizace sice není v našem regionu v tuto chvíli dostupná oficiální cestou skrze OTA, spousta z vás ji ale stahuje a instaluje ručně, proto diskuze nebude na škodu.

Jiné změny jsem v telefonu nenašel, zatím jej mám ale velmi krátkou dobu, takže třeba ještě svoje hodnocení změním. Měsíční bezpečnostní záplaty ale považuji za dobrý nápad a Huawei ukazuje (minimálně u modelů P8 a P8 Lite), že to jde. Uvidíme, jak se změní svět aktualizací telefonů s Androidem po příchodu nového operačního systému Android O, který společnost Google testuje a připravuje. Jaké jsou vaše dojmy po instalaci verze B397?

image
DSC_2148.JPG
900 x 598 - 290K

Komentáře

• upraveno 20. May
    Zdravím všechny P8. Taktéž jsem provedl update na verzi 397. Prozatím nezjištěn žádný problém. Na vývoj. serveru je první zkušenost s 397 :"opravy zabezpečení a o něco lepší výdrž baterie".
    Pro zajímavost vkládám velikosti jednotlivých updat., které jsem použil ve svém broukovi.
    321 - 3 128 498 716 bajtů
    392 - 3 174 501 512 bajtů
    393 - 3 174 511 768 bajtů
    394 - 3 173 892 644 bajtů
    395 - 3 173 892 644 bajtů
    397 - 3 173 950 020 bajtů
    Poděkovat autorovi 0
  • Jsem si nevšiml, díky za opravu :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Takže poprvé jiná odpověď než "nevíme" ze supportu Huawei. Nicméně konkrétní datum jinde a jelikož telefon s B321 nefunguje v autě s Android auto, prodávám ho a sbohem P8, kdyby podpora byla alespoň z poloviny tak super jako jsi byl ty:

Dobrý den,

děkujeme za váš email a zpětnou vazbu.

Je nám to velmi líto, ale rádi bychom Vás informovali, že se aktulizace firmwarů spouštějí na jednotlivé modely stále postupně. Od kompetentních kolegů jsme obdrželi informaci, že firmwarové verze na telefony P8 byly spuštěny formou HOTA. Z tohoto důvodu Vás prosíme o malou trpělivost.

Váš dotaz nám také můžete napsat na naše stránky Facebooku (Huawei CZ/SK), kde vám tuto záležitost mohou prověřit také kolegové z marketingového oddělení.

Děkujeme.

Budete-li mít jakékoli další otázky či připomínky, neváhejte se na nás obrátit.

S pozdravem,

Zákaznická Podpora Huawei
    Poděkovat autorovi 0
  • Zdravím při aktualizaci jsem přerušil na 5ti procentech update a teď když chci aktualizovat tak to není možné a právě při 5ti procentech mi to píše že je porucha systému a jestli chci systém rebootovat a že se mám obrátit na stránky emui. Nevíte někdo co s tím ? Moc si nevím rady . Jinak telefon funguje jako před tím :)
    Poděkovat autorovi 0
  • No, u me B397 zatim tezky zklamani. Memory management na prd (casto jsem s volnou pameti pod 1GB i kdyz mam povypinane aplikace na pozadi) brutalne to zere baterku, permanentne mi to vyhazuje chybovou hlasku o odebrane SD karte, prohlizeni fotek primo ve fotaku na lezato je nemozne (vyhodi to zpet do fotaku aniz by to fotku ukazalo). Silne uvazuju o downgrade zpatky na cokoliv stabilniho (poradte pls). Co me prekvapilo, je cestina. Necekal jsem ji v B397
    Poděkovat autorovi 0
  • Btw posledni jsem mel B170, tak jestli jsem nepreskocil nejaky krok.
    Poděkovat autorovi 0
  • Také z B397 nejsem nadšený a mám strach, že to je poslední aktualizace, Huawei vydával každý měsíc aspoň záplaty, ale tento měsíc nevyšlo nic :(
    Poděkovat autorovi 0
  • No mne prisla ota b397 zatial som neprisiel na chyby, otestujem ci sa prejavi nieco co pisete ale nezda sa mi to lebo aktualizacia nic nemeni len je to nova zaplata od googlu
    Poděkovat autorovi 0
  • Ano mě také přišla a vše funguje jak má ...... díky za podporu ;-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak už jí mám 2 dny a opravdu ( nevím jak je to možné když jsou to jen bezpečnostní záplaty ) pozoruju znatelné zlepšení výdrže baterie.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 25. June
    Mám vyše 1 a pol roka Huawei P8 model Huawei GRA-L09 single SIM ale zatiaľ mi neprišla ani jediná aktualizácia. Keby ten telefón nebol skutočne dobrý, tak ho už dávno vymením za iný. Pred necelým 3/4 rokom som si doň manuálne nainštaloval firmware GRA-L09C432B380 a zatiaľ šlape ako hodinky. Jediné čo mu môžem vytknúť je slabšia batéria ale aj tak ešte stále vydrží takmer 2 dni pri rozumnom užívaní a bez ultra šetriaceho režimu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Mám vyše 1 a pol roka Huawei P8 model Huawei GRA-L09 single SIM ale zatiaľ mi neprišla ani jediná aktualizácia. Keby ten telefón nebol skutočne dobrý, tak ho už dávno vymením za iný. Pred necelým 3/4 rokom som si doň manuálne nainštaloval firmware GRA-L09C432B380 a zatiaľ šlape ako hodinky. Jediné čo mu môžem vytknúť je slabšia batéria ale aj tak ešte stále vydrží takmer 2 dni pri rozumnom užívaní a bez ultra šetriaceho režimu.
    Poděkovat autorovi 0
  • 25. 6. Updade cez OTA na b397. Zatiaľ bez problémov. P8 dual 64gb.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 30. June
    Tato aktualizace zase vrátila starý problém že po návratu z režimu letadlo se neobnoví zapnuté bluetooth. Předchozí verze tento problém neměla.
    Ps: po dlouhé době aktualizace která dorazila OTA
    Poděkovat autorovi 0
  • jj, konečně se OTA posunuly
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.