Huawei GX8 s Androidem 7.1.2 AOSP Extended

upraveno 9. August v Huawei GX8
Huawei GX8 je oblíbený telefon střední třídy, který jsem sám dlouhou dobu používal k naprosté spokojenosti jako hlavní telefon. Už tehdy se mi líbilo kvalitní kovové tělo, pěkný displej nebo dostatek paměti. V současnosti už telefon používám pouze jako rezervní, stále jej mám ale velmi rád. Začal jsem v něm testovat různé neoficiální ROM a protože první diskuze se vám líbila a také video bylo pozitivně přijato, rozhodl jsem se pokračovat. Po Lineage ROM se dnes podíváme na Android 7.1.2 AOSP Extended, který je podle mého skutečně výborný a pravděpodobně bude nejlepší ROM, jaká je nyní pro tento krásný telefon dostupná.

Těšit se můžete na výborně vyladěný Android 7.1.2 Nougat, autoři navíc ROM pravidelně aktualizují, od okamžiku natočení videa už jsem obdržel dvě výrazné aktualizace. Proti Lineage ROM je mnohem lepší výdrž na jedno nabití, která se blíží oficiální ROM. Do telefonu jsem z Google aplikací nainstaloval jen Obchod Play a pečlivě vybírám, co tam přidám. ROM nabízí skutečně komplexní funkčnost, nenarazil jsem na problémy s rychlostí ani se stabilitou. Možnosti nastavení a přizpůsobení této ROM jsou takřka neomezené, tady samotný výčet zkrátka nestačí. Také tentokráte platí, že ROM doporučím pouze zkušeným uživatelům, kteří znají dobře svůj telefon. Pokud se ptáte, jak ROM nainstalovat, pak pro vás není určená. Pokud ale instalaci zvládnete, odměnou vám bude skutečně výborný systém a výrazné oživení pro váš Huawei GX8.

image
image
image
image
image
image
«1

Komentáře

• Musím říci Jozef, že to nevypadá vůbec zle, až mi dojede záruka tak rozhodně nezůstane na androidu 6.0.1 :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Nevypadá, taky se mi to líbí. Hrátky po záruce mají svoje kouzlo :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Super Jozef,uz se tesim na dalsi video(doufam, ze bude).Mam hrozne nutkani to taky vyzkouset,ale presne jak pise Yari,mam tel. porad v zaruce a nechce se mi o ni prijit.
    Poděkovat autorovi 0
  • já bych výhledově chtěl taky vyzkoušet návrat zpátky (což by nemělo být těžké), ale zatím telefon běží, tak moc nemám motivaci, navíc chodí aktualizace a mám co natáčet.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ty aktualizace jsou určitě super, na C432 to pomalu dohasíná, ale aktualizací bylo dost co se týče volného prodeje.
    Už jsem studoval root atd a už se těším, protože tohle železo určitě do starého železa nepatří :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Právě nepatří, ale zítra ti přijde něco lepšího, už to cestuje :smile:
    Poděkovat autorovi 1
  • Měl bych taky prozbu chtěl bych si oficiálně stáhnout aktualizaci android 6 na android 7 jestli to jde? Jestli ano tak prosím o podrobnější instalaci tak bach pak nemusel litovat... prosím a děkuji předem.
    Poděkovat autorovi 0
  • Když vidím tu 7.1.2, tak se jistě dočkáme také Androidu 8.0, jen otázka času...
    Poděkovat autorovi 0
  • Taky sem tuhle rom vyzkoušel a moc se mi líbí, ale kvůli absenci některých aplikacích (sejf, možnost uzamknout některé aplikace atd) sem se vrátil na originál. Nebo jdou chybějí aplikace co sou ve stock rom někde dohledat a doinstalovat?
    Poděkovat autorovi 0
  • Jde nějak v téhle rom nastavit aby se u ikon např sms zobrazoval počet událostí? Nikde to nemůžu najít.
    Poděkovat autorovi 0
  • Zkusím pohledat, nehledal jsem to. Stock aplikace obecně doinstalovat moc nejdou...
    Poděkovat autorovi 0
  • A je tady podobné video o P9...

Poděkovat autorovi 0
  • Vypadá to super. Všude zdůrazňujete, že nechcete dělat reklamu nebo dávat návod. Je mi i jasné proč. Přesto bych ten návod uvítal. Není problém samozřejmě zmíněný návod najít na zahraničních fórech, ale jak je správně uvedeno u výše uvedeného video o P9. Ani Vám se to nepovedlo hned na první pokus...

Děkuji.
    Poděkovat autorovi 0
  • Třeba ho někdo sepíše, někde jsem tady nějaké pokusy viděl. Já ho sepisovat určitě nemohu :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Ten postup je relativně jednoduchý, odemknout bootloader (přijdeš o všechna data), instalace twrp a následně instalace ROM a Google aplikací. Mohu to rozepsat taky detailněji...
    Poděkovat autorovi 2
  • Myslím, že by všichni včetně mne uvítali podrobný návod. Včetně odkazů na soubory, které je nutné použít. Děkuji.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 22. June
    Já dělal root takhle:
    Po registraci na : http://1url.cz/ut4Im sem si vygeneroval kod k odemční botloaderu.
    Stáhnul https://uloz.to/!D53S2TI8DH4e/huawei-g8-rar
    Po stažení sem celou složku Huawei g8 rozbalil na disk C
    Ze složky sem na kartu telefonu nakopíroval soubor Supersu root.
    Ve složce sem naistaloval ovladače UniversalAdbDriverSetup6
    V telefonu sem povolil instalaci Neznámé zdroje a ve vývojářských možnostech sem dal:Povolit odemknutí OEM a Ladění USB. (ikdyž nevím jestli je to nutné)
    Tel sem připojil k pc,vypl a současným držením tlač.hlasitosti dolů a zapnutí sem tel zapl. (musí naběhnout obrazovka bootloaderu)
    Nyní sem ve složce huawei na disku C stiskl shift a pravý tlač.myši a klikl na Zde otevřít okno power shell (windows 10)
    Po naběhnutí okna sem dal příkaz: fastboot oem unlock ................ místo teček dejte svůj kod
    Telefon by se měl restartovat a znovu ho připojte do loaderu.
    Nyní v okně dejte příkaz:fastboot devices a druhý příkaz bude :fastboot flash recovery twrp.img
    Ted sem tel restartoval,vypl a současným držením tlač.hlasitosti nahoru a zapnutí se tel zapl do twrp v něm sem dal CZ a udělal kompletní zálohu,po záloze sem v twrp naistaloval supersu z pamětové karty.
    Chtěl bych upozornit že přijdete o veškerá data a děláte vše na vlastní riziko,a pokud máte někdo lepší návod tak šup sem s ním a nebo ten můj poopravte.
    Poděkovat autorovi 0
  • Možná bych dodal, že při povolení ladění USB je třeba také toto povolit na obrazovce telefonu, aby vše korektně fungovalo. Příkazem fastboot devices pak v režim fastboot zjistíte, jestli vám jedou ovladače (pokud konzole vypíše kód, tak jedou)
    Poděkovat autorovi 0
  • Po několika týdnech používání jsem se vrátil ke stock ROM, ale pravděpodobně jen krátce, protože AEX mi sedí...
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.