Huawei P9 Lite 2017 střednědobé zkušenosti

upraveno 25. May v Huawei P9 lite 2017
Huawei P9 Lite 2017 už mám mnoho týdnů doma a snažím se průběžně testovat tento zajímavý telefon. Na trhu to rozhodně nemá jednoduché, protože přímo v portfoliu společnosti Huawei najdeme hned několik telefonů, které za podobnou cenu nabízí podobné funkce. Za konkurenty tak můžeme považovat trio Huawei P9 Lite, Huawei Nova a Huawei P10 Lite. První telefon má méně funkcí, ale je o něco levnější. Nova pro někoho může být už příliš kompaktní, P10 Lite pak nabízí nejvíce funkcí, ale logicky také její cenovka je nejvyšší. Jak hodnotím s odstupem času modelu P9 Lite 2017?

Osobně si v tuto chvíli myslím, že Huawei P9 Lite 2017 má potenciál stát se jednám z nejlépe prodávaných telefonů letošního roku a to především díky své vyváženosti. S telefonem se příjemně pracuje, velmi rychle reaguje na každý dotek, Android 7.0 Nougat v základu potěší. Proti loňskému modelu došlo k navýšení operační paměti, přibyl gyroskop a také podpora USB OTG. Oceňuji také dobrou výdrž na jedno nabití a velmi rychlou čtečku otisků prstů. Výhodou může být také klasický microUSB konektor, stále ještě toto řešení dominuje. Zatím jsem na vyloženě slabé místo nenarazil, přesto si mě o něco více získal model Huawei P10 Lite. Ten kromě úžasného vzhledu (především u modrého provedení) nabídne navíc ještě 32 GB interní paměti. Ale podobným způsobem bych se mohl dostat až k modelu Huawei P10 Plus, takže to berte jen jako drobnou odbočku. Nákupem modelu Huawei P9 Lite 2017 podle mého chybu rozhodně neuděláte. Na co bychom se měli zaměřit v dalších aktualizacích tohoto telefonu?

image
image
image
image

Komentáře

• Mohu jen potvrdit. P9 Lite 2017 mám již druhý měsíc a nemůžu si jej vynachválit. Největší problém je ale s příslušenstvím. Temperované sklo jsem po oběhnutí snad celé Prahy sehnal až v Sunny softu naproti hlavnimu nádraží (tímto zdravím toho mladého laxniho prodavače, kterého bych ja osobně nezaměstnal). Kryt na telefon jsem sehnal jen přes Aliexpres od Nillkin...
    Jediné co mě na telefonu štve, je nemožnost přesunutí aplikací na SD kartu...
    Poděkovat autorovi 0
  • Buď rád že aplikácie nejdu presúvať, usetris si tým zbytočne problémy.
    Poděkovat autorovi 0
  • Jako jo, výhodu to má, zejména když ti SD karta klekne...
    Ale na prd je, že 16Gb vnitřního úložiště, po zapnutí máš 10,5, po vymazání zbytečných blbin a jejich nahrazení normálními aplikacemi se dostanu na aktuálních 3,92 volného... Ale jo, pořád se to ještě dá...
    Jinak jak rikam, s telefonem žádný problém...
    Poděkovat autorovi 0
  • Jak říká Bambis, přesun app na kartu je naštěstí minulost...
    Poděkovat autorovi 0
  • je úžasné, jak někdo dokáže udělat ze záporu plus :)
    samozřejmě souhlasím, že appky v mobilu jsou rychlejší a asi i spolehlivější, jenže toto bych si rád rozhodl sám.
    dá se namítnout, že je možné si koupit model s více pamětí, ale běžný uživatel (jako já) netuší, že to co ještě nedávno bylo možné je dnes již minulostí. Navíc výrobce píše, že je možné pamět rozšířit SD kartou, což sice pravda je, ale už nenapíše, že to nejde použít na appky...
    jinak mobil šlape v pohodě a nebýt té malé zbývající paměti, tak mu nic nechybí
    Poděkovat autorovi 0
  • Neříkám, že je to plus, říkám že je to naštěstí minulost :smile:

Je fajn, že od toho Google ustoupil
    Poděkovat autorovi 0
  • Ja osobne mam všetko na SD karte keď niečo časom doblnim tak to zasa presuniem na SD kartu. Pamäť mobilu mám teda v podstate len na aplikácie.
    Možno je to nepraktické ale premna bezpečnejšie...
    Poděkovat autorovi 0
  • Určitě bych se zaměřil na to, že ihned po spuštění nového telefonu je k dispozi pouze cca 5gb a to i když tam nemám nainstalované nic... Prostě systém + aplikace, které už v základu vezme z 16gb víc jak 10, mi nepřijde zcela Ok. Skoro to až zavání klamavou reklamou...
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.