Zdraví-krokoměr

Zdravím, chci se zeptat na jakém způsobu funguje krokoměr, proč je pořád spuštěný a jestli se mu dá věřit. Máte nějaké zkušenosti a používáte tuto aplikaci vůbec? :-)

Komentáře

• Chce to vyzkoušet a porovnat s jinýma aplikacema na měření. Přítelkyni na P9 Lite funguje přesně, mě na Mate 9 občas vyvádí skopičiny... Jo a někde v nastavení se dá deaktivovat stálý měření...
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 3. June 2017
    Tak všechny tyhle krokoměry mají pouze dvě možnosti měření. Buď senzory reaguji na houpavý pohyb v kapse, nebo zároveň krom pohybu používají ještě GPS a používají údaje o průměrné délce kroku. V případě měření vystoupanych pater ještě navíc barometr. Na tohle byl úplně úžasný můj starý Microsoft band 2. Ten fungoval dobře. Schválně si zkuste držet telefon v ruce třeba před telem (bez pohybování s ním), projdete se někde po ulici a pak porovnejte kroky co si napočítáte v hlavě s údajem na telefonu. Pokud měří pouze podle čidla pohybu tak nenameri nic, nebo bude údaj zcela mimo.
    Poděkovat autorovi 0
  • Dobře zkusím ho testovat takto. Ještě radši zapnu tu GPS. Zatím děkuji.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 3. June 2017
    Jeste jsem zapomnel připsat, že na telefonu 100% nebudou naskakovat pravidelně kroky po jednom, ale běžně třeba občas po třech či pěti, tak se tomu nediv. Ve finále by měl celkový součet +- sedět s realitou.
    Poděkovat autorovi 0
  • No v práci mi to ukazuje 13 km přijde mi to hodně ale zase nikdy sem to nemeril tak asi jo :-D takže tomu Budem věřit jinak nějaký náramek nebo něco takového k aplikaci používáte?
    Poděkovat autorovi 1
  • Radeji naky naramek.
    Treba mi band 2.
    Je to rozhodne presnejsi.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak nejpřesnější měření co se asi dá koupit jsou hodinky od Garminu, ale oproti mi bandu je to samozřejmě x-nasobna cena. Další ultra přesný náramek je Microsoft Band 2, ale ten nedoporučuji, protože je drahý, baterie o ničem a trhá se řemínek. Osobně jsem vyzkoušel chytrých hodinek několik, i ty dražší. Ale momentalne používám hodinky MOTO 360, pro sportovní měření na houby, ovšem design úžasný. :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Dobře něco zkusím teda. Díky
    Poděkovat autorovi 0
  • Suhlas ten krokomer je nepresni. S mi band2 je rozdiel 30% navyse a to je dost. Keby sa dal sparovat s mi band2.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nemáte prosím někdo tušení, jak fungují ta vyšlá patra? Mám P9 Plus a Talkband B2. Ani na Android 6, ani 7 nemám žádná vyšlá patra :-) Je to nějaká speciální funkce, kterou musí telefon/náramek podporovat a tyto to neumí?
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.