fotoaparát

hojte chtěl jsem se zeptat, co bych mohl dělat, když po nainstalování oficiálního androidu 7 se začal sekat fotoaparát a spuštění někdy trvá až půl minuty. Tovární nastavení nepomohlo. Předem děkuji.

Komentáře

• Snad se to hodi do vlakna - chci se zeptat, odfotim neco ve formatu RAW, a jestli spravne chapu, tak bez upravy je ta fotka nepouzitelna, kuprikladu sdileni atd., zkusila jsem Snapseed a Lightroom , ale nejak to nedopadlo, nebo to delam spatne.
    Nebo jinak - ma vubec vyznam se tim zapodivat v bezne praxi, nemluve o kvalite fotoaparatu na P9 Lite, s Leicou je to zajiste jine kafe.
    Fotky to dela skutecne .dng (kolem 20-25Mb).
    Diky za nazory. O vikendu bych rada neco nafotila u nas doma, chci otestovat i HDR a pod.
    Poděkovat autorovi 0
  • RAW je pto tebe k ničemu.
    Fotografuj normálně do jpg.

pajka
    Poděkovat autorovi 0
  • Je to osvedceny standard a nezabírá misto.
    Poděkovat autorovi 0
  • Na to bych nikdy sama neprisla, diky moc! :smile: .
    Poděkovat autorovi 0
  • RAW je bezztratovy format fotografie. Kazdy pizel zde ma svou informaci. Takze pri praci v Zoneru nebo Photoshopu se da zmenit EW - vyvazeni bile, expozoce a dalsi veci, bez vyraznych ztrat.
    Naopak JPEG je komprimovany format a informace jsou v nem hromadne (mapovani) a neni mozna zmena WB a expozice dela viditelne pole map. Dale pri upravach RAW nemenite primo soubor, ale informace o zmenach se ukladaji zvlast do souboru, takze je mozne se kdykoliv vratit zpet k originalni fotografii. Format RAWmnativne neumi zobrazovat vetsina aplikaci a ani win 7 to standardne neumi. Musi se doinstalovat camera RAW...
    Pro tebe je pouzitelnejsi JPEG
    Poděkovat autorovi 0
  • Nektere modely maji defaultne RAW v nastavenich fotoaparatu, takze se to v praxi pouziva, na to jsem se ptala. Jake jsou moznosti, to je podstata otazky. Pokud to nelze nejakou aplikaci upravit v telefonu, a pak treba poslat mailem pri zachovani maximalni kvality obrazku, tak na to zapomenu, k cemu by mi byla fotografie, na kterou se muzu divat jen doma na PC .
    Poděkovat autorovi 0
  • Do RAW formátu fotia väčšinou fotografi alebo iní fotografickí nadšenci, ktorí potom s tými fotkami ďalej pracujú. Pekne ti to popísal tube. Aj keď veľké množstvo foto prehliadačov pre PC a niektoré aj pre telefón dokážu bez problémov prehliadať fotky vo formáte DNG, z praktického hľadiska je úplne zbytočné fotiť do tohoto formátu, pokiaľ nechceš s fotkami ďalej pracovať na nejakej profesionálnejšej úrovni.
    Poděkovat autorovi 0
  • Dik za odpoved, to jsem chtela zjistit, takze zadne pokusy se nekonaji. Skoda, mela jsem naivni predstavu , ale nic se nedeje, v podstate jsem na to kapla nahodou, kdyz jsem studovala, jak automaticky nahravat hovory.
    (Diky za Mono, zitra to testnu ve svem mobilu :smile: )
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.