Znackový servis firmy Huawei pro jejich výrobky distribuce do EU-Quadrio Praha

upraveno 9. June v Ostatní diskuze
Přenášíme diskusi z jiného vlákna, odkud nás vyhnal

Ptal jsem se :

Servisuji a opravují tam všechny telefony a výrobky Huawei bez ohledu na to, kde jsou zakoupeny jako to měl Microsoft u svých výrobků? Tam stačilo předložit prodejni doklad. Fungovalo to celosvětově.
U Huawei jsem to smrsknul o poskytovani zarucnich servisnich sluzeb pro vyrobky vyrabene a distribuované firmou Huawei do EU, tzv. EU distribuce zakoupené v EU.

Prosím o seriózní odpověď

Komentáře

• A já jen dodám, že se diskuze nebudu účasnit, neb moje předchozí odpovědi nebyly akceptovány, tak to nechám na ostatních... (to jen aby někdo netvrdil, že otázku ignoruji).
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 22. June
    V servisu má Huawei automaticky opravovat v zaruce všechny výrobky schválené a dovezené do EU, ať jsou koupeny v jakékoliv prodejně.
    Pro výrobky označené CE by neměl rozlišovat.
    Opravit vyrobek koupený v D a neopravit ten samý výrobek koupený v CZ s odkazem na šedivý dovoz je diskriminace českého spotřebitele

https://www.google.com.sg/amp/s/smartmania.cz/nova-smernice-zasadne-omezuje-prodej-telefonu-ciny-prodejcum-hrozi-vysoke-pokuty/amp/
    Poděkovat autorovi 0
  • pajka: ty máš opravdu doktorát z dojmologie...

Poděkovat autorovi 0
  • Taky jsem ten odkaz od pajka vůbec nepobral, daný článek je totiž úplně o něčem jiném. Ale jak jsem zmiňoval výše, nechám lid, ať se vyjádří (pokud bude chtít, zatím se potvrzují moje slova, že to tady pajka řeší sám...)
    Poděkovat autorovi 0
  • Podam svůj laicky pohled. Jednim z piliru EU je volny pohyb zboží. Tzn mohu si výrobek zakoupit kdekoliv v EU a ten by mi mel byt taky kdekoliv v EU v autorizovanem servisu opraven. Od toho je EU jednotny trh. Tak bud mame EU nebo nemame. I když vim, ze je to hodne na výrobcích jak se k tomu postavi. Ocekavam, ze akuroubovak Bosch zakoupeny v Nemecku, pouzivany v CR mi v pripade potřeby bude autorizovanym servisem v CR opraven protože je ganz egal, kde jsem výrobek urceny pro EU trh zakoupil. Mam záruku? Mam. Je servis autorizovany? Je.... Není o cem.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 18. July
    No ono to tak funguje, jen musí být telefon zakoupen na trhu, pro který byl původně určen. Tzn. telefon určený pro Německo musí být zakoupen v Německu (a pak lze reklamovat u nás). Ale pokud někdo (šedí prodejci) obchází oficiální distribuci, pak je logické, že tyto výhody nemůže jejich zákazník čerpat. Volný pohyb zboží navíc se servisem upřímně nemá moc společného, to už byste to zjednodušil až moc...
    Poděkovat autorovi 1
  • Uplny souhlas. Ja to bral na zboží urcene pro DE trh zakoupeny v DE. Pokud je to sedy dovoz kdesi z tramtarie tak to je samosebou jina a takového člověka bych taky poslal do haje.
    Výrobek urceny pro EU trh by mel take byt kdekoliv v EU opraven. Njn jak by to bylo krasne kdyby se delali věci jednoduse a ne slozite :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Jde o to, že telefony jsou určené pro konkrétní trh (zemi) v EU. Nic jako EU distribuce neexistuje (je to zavádějící termín používaný právě prodejci šedivek).
    Poděkovat autorovi 1
  • upraveno 18. July
    Petr_R
    Není to dovoz z tramtarie, ale ze země EU, označené i CE,
    Poděkovat autorovi 0
  • pajka napsal(a):

Petr_R

Není to dovoz z tramtarie, ale ze země EU, označené i CE,

Ked to nie je z tramtarie, ako vysvetlis, ze v Cechach i na Slovensku kupis mobil, ktory je brandovany Telekomom pre Argentinu?
    Zrejme podobne pripady mal na mysli Petr_R.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ja vim, ze Nic jako EU distribuce neexistuje... a to je prave ta chyba a chvile kdy EU popira sama sebe.
    Poděkovat autorovi 0
  • stojanov

Já píši o vyrobcich s CE značkou, prodávaných v EU.
    CE značka, viz odkaz výše.

Ne o tom co píšeš ty.
    Poděkovat autorovi 0
  • CE, ale znamena pokud se nepletu jen rekneme certifikaci a splneni norem. CE nerika nic o zemi kam je výrobek urcen.
    Poděkovat autorovi 1
  • pajka napsal(a):

stojanov

Já píši o vyrobcich s CE značkou, prodávaných v EU.

CE značka, viz odkaz výše.

Ne o tom co píšeš ty.

Ja sa ti nemotam do tvojich skratiek, ani ma nezaujimaju, len som dal za pravdu kolegovi ohladne dovozu z tramtarie pod ruskom EU a potvrdenim moznosti pouzivania v celej EU na krabici. Boli to telefony s vyssie uvedenou customizaciou, nepouzitelne prakticky, bez GAPPS. A neboli kupovane na ulici . To je vsetko.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 18. July
    stojanov

V pohodě. Já píši o něčem jiném.

O telefonech dovezených do EU oznacenych CE a tam následně prodávaných v rámci EU

Petr_R

Nikdo si nedá práci s tím aby jeho vyrobek vyhovoval EU normám ziskal oprávnění označení CE a pak ho vyvezl do Argentiny kde by byl out.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.