mediapad m3 , tablet. zobrazení aplikací

upraveno 9. June v Tablety
ahoj, tak jsem si koupil Mediapad M3, co jsem se načetl a nakoukal tak je to skutečně výborný stroj. Ale potřeboval bych poradit. Všechny aplikace mi zobrazují v klasickém smartfoním zobrazení, v tabletovém ani jedna (u opery jsem našel v menu, že to lze nastavit, jinak nikde). Nevíte jak se to dělá?? Děkuji

Jo a ještě jak udělat aby se mi tablet otáčel i na domovské obrazovce?
«1

Komentáře

• smartfoní zobrazení myšleno na stojato? Máte povoleno otáčení displeje? Mě se displej normálně otáčí i na domovské obrazovce
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 9. June
    smartfonní myslím jako přímo vzhledy jednotlivých aplikací (i na šířku i na výšku) že vypadají jak na mobilu, akorát to na tom velkém displeji s rozlišením 2k vypadá fakt blbě.. kolega má vedle mě tablet od samsungu a normálně aplikace optimalizované pro zobrazení na tabletu.

Tak na to otáčení jsem přišel už, jako první co jsem, udělal jsem totiž nainstaloval Nova Launcher bez něhož nemůžu žít a tam se to musí asi pak někde v menu nastavit, takže otáčení jsem vyřešil.

ukázka toho co myslím
    Gmail na tabletu a na telefonu:
    https://dotekomanie.cz/wp-content/uploads/2015/03/All-Inboxes-View-Final.png
    http://www.matrudev.com/files/GmailAndroidInbox.jpg
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak co jsem si dohledal, tak to asi řešení nemá, aplikace prostě vyhodnocují mediapad M3 jako mobil. Škoda, tak pěkné zařízení :(

Ale poputuje, nemá někdo zájem?
    M3 stříbrná 32gb WiFi, jako nová, sluchátka a nabíječka nebyly ani vybalené, včetně ochraných polepů, používaná pár hodin

8000kč
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 14. June
    Naozaj nie je potrebné kvôli tomu tablet predávať :smile:
    Stačí cez Firmware Finder aktualizovať na Android 7. Potom povoliť vývojársky mód. Následne zmeniť položku Minimálna šírka z 581 na 600dpi. A je to.
    P.S. Tak to vydrží len do reštartu :neutral: Musel by si mať root, aby to bolo trvalé.
    P.S.2. Tak stačí zmeniť Zobrazenie - Režim zobrazenia na Malý a po reštarte sa prenastaví dpi na 640 a aplikácie sú v tablet móde.
    Screenshot_20170614-103424.png
    1600 x 2560 - 301K
    Screenshot_20170614-103447.png
    2560 x 1600 - 391K
    Poděkovat autorovi 1
  • No to jsem právě taky nakonec našel, že je to tím DPI nebo co.
    A android 7 to umožňuje jo? V 6 to nic nezmění, když nastavím malé zobrazení.
    A vrátí se to zpět po restartu jo? :(
    Poděkovat autorovi 0
  • Neviem ako je to na A6, ale na A7 stačí zmeniť Zobrazenie - Režim zobrazenia na Malý a potom to chce reštart. A máš to nastálo v tablet režime. Nastavil som si potom písmo na väčšie a vyzerá to rovnako ako predtým, ale je v tablet móde.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak to by bylo dobré. Ale radši si počkám až vyjde 7 oficiálně.
    A prosím tě, dobrý muži :) jak je to v androidu 7 s otáčením obrazovky, otočí se vždy?
    Poděkovat autorovi 0
  • Mne vždy a okamžite :smile:
    Poděkovat autorovi 1
  • Super, v androidu 6 se mi totiž občas neotočila ( třeba v nastavení,foťáku), asi si umíš představit jak je to otravné, když tablet používáš s myší a klávesnicí v režimu na šířku :)
    A můžu mít ještě pár dotazů?
    Poděkovat autorovi 0
  • Určite, ak budem vedieť tak odpoviem :smile:
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak tohle je pro mě nejdůležitější. Aby mi kompletně pracoval v režimu na šířku a ten tablet mod. Na ostatní bych si asi zvykl, ale šlo by to lépe.

Takže ty když jsi si aktualizoval na nougat, tak máš i emui5? Prostě oficiální finální android? (třebaže neoficiální cestou)
    Zajímalo by mě jak tam funguje multitasking, zda se dají aplikace vypínat oběma směry, v 6 (emui4.1) to šlo jen nahoru :)

Díky :)
    Poděkovat autorovi 0
  • To je oficiálny európsky Nougat s Emui 5 určený pre tento tablet, verzia B303. Akurát ešte nebol uvoľnený. Firmware Finder to nejako obchádza a vidí i neuvoľnené firmware. Ten si potom pošleš do aktualizačného programu, ktorý je priamo v tabletu. Dáš aktualizovať a čakáš kým sa stiahne a aktualizuje.
    Aplikácie sa dajú ukončovať oboma smermi.
    Poděkovat autorovi 0
  • Aha, tak se na to podívám večer, snad to zvládnu :)
    Díky moc
    Poděkovat autorovi 0
  • Len pozor, narazil som u A7 B303 na zaujímavý bug. Citujem sa s iného vlákna:
    "Narazil som na A7 B303 na zaujímavý bug. Strašne pomaly fungoval download na Wifi. Meral som to pomocou aplikácie DSL.cz a zistil som že mám download maximálne do 2Mbit, upload okolo 17Mbit. Vypol som Bluetooth a download je okolo 30mbit. Zapnem, zase do 2Mbit. Môžete to niekto prosím otestovať na B302, 301 alebo prípadne na A6? Skúšal som aj LTE a tam nemá Bluetooth žiadny vplyv, rýchlosť vždy parádna"
    Poděkovat autorovi 0
  • Hm zajímavé...tak třeba to ještě opraví stejně v práci nemáme WiFi :)
    Poděkovat autorovi 0
  • Ja mám na karte v tabletu 10GB limit na LTE, takže ani mňa ale doma zo zvyku som ho na Wifi pripojil. Na A7 je super aj to že sa dajú dať na displej dve aplikácie naraz. U tak veľkého displeja to dáva zmysel.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 15. June
    Já jsem ale blbej :(
    Taky mám 10gb dat, ale jelikož mám verzi bez LTE, tak se připojuji přes WiFi z telefonu :( to mě nějak netrklo.. tak nějak stahovat asi nebudu moc..ale na normální surfing snad 2mb stačí...

Vlastně to můžu otestovat na té A6 dokud jí mám...
    Poděkovat autorovi 0
  • To by bolo fajn, neviem či sa to tak chovalo predtým.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak jsem nainstaloval ten firmware finder, ale ukazuje mi to jen verze b301 a b302
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.