Huawei P9 aktualizace B386

upraveno 15. June v Huawei P9
Velmi rychle po aktualizaci B383 dorazila do našich telefonů také aktualizace s označením B386, tuto diskuzi tak můžete využít na svoje postřehy právě s touto verzí firmware. Sám jsem aktualizaci už nějakou dobu testoval a myslím si, že Huawei P9 nadále funguj výborně. Jeho cena v posledních měsících výrazně klesla, v kombinaci s výbornou podporou se tak stále jedná o zajímavý nákup. Jaké jsou vaše dojmy?

Moje dojmy jsou výborné, tentokráte je navíc podpořil také můj bratr, který pár dní Huawei P9 s aktuální verzí firmware testoval a byl velmi spokojen. Stabilita je příkladná, také výdrž na jedno nabití si zaslouží pochvalu. Zapomenou nesmíme ani na nové bezpečnostní záplaty operačního systému Android. Zatím není jisté, jestli se pro Huawei P9 objeví EMUI 5.1, ale pokud bude vývoj pokračovat stejným směrem, budu spokojen nadále.

image
image
image

=========================================

\\hanni: Vo viacerých prípadoch členom fóra prestala po aktualizácii na B386 fungovať SIM karta.

V tomto prípade skúste najskôr Wipe Cache a Factory Reset. Pri vypnutom telefóne stlačte súčasne tlačidlo hlasitosti hore a vypínacie tlačidlo, telefón sa naštartuje do recovery konzoly a tam zvoľte možnosť Wipe cache partition. Následne zvoľte možnosť Wipe data/factory reset a potom Reboot system.

V prípade, že toto nepomôže, bude nutné urobiť rollback na Android 6.

1. Stiahnite si Rollback FW C900B300:
EVA-L09:
http://download-c.huawei.com/download/downloadCenter?downloadId=91664&version=358035&siteCode=cz
EVA-L19:
http://download-c.huawei.com/download/downloadCenter?downloadId=91663&version=357998&siteCode=cz

2. Stiahnite si full FW pre váš telefón:
EVA-L09:
http://download-c.huawei.com/download/downloadCenter?downloadId=91706&version=358116&siteCode=cz
EVA-L19:
http://download-c.huawei.com/download/downloadCenter?downloadId=91728&version=358128&siteCode=cz

3. Vytvorte na SD karte adresár dload a rozbaľte do neho obsah rollback FW HUAWEI_P9_Rollback_Package_EVA-.......C900B300.zip
4. Vypnite telefón a stlačte súčasne všetky tri tlačidlá telefónu, až kým sa neobjaví obrazovka updateru a nezačne sa nahrávať FW.
5. Po nahratí FW máte v informáciách o telefóne verziu FW EVA-LXXC900B300.
6. Vymažte z adresára dload rollback FW a rozbaľte do neho full FW HUAWEI_P9_Firmware_......C432B182CUSTC432B182.zip. Celý postup nahratia FW zopakujte znovu.
7. Počkajte až sa FW nainštaluje, optimalizuje a máte v telefóne späť Marshmallow. Odporúčam urobiť Factory reset podľa postupu vyššie.

Následne updatujte FW cez OTA. Po update pre istotu opäť Factory reset.

Upozorňujem, že pri Factory resete i rollbacku prídete o všetky dáta v telefóne, tak si urobte zálohu!!!
«13456789

Komentáře

• Pokud ještě aktualizaci nemáte, vyzkoušel jsem přes TWRP a také přes Firmware Finder, obojí funkční, můžu doporučit, telefon jede skvěle.
    Poděkovat autorovi 0
  • Po této aktualizaci mi přestala fungovat čtečka otisku prstů. A vymazala se mi i z nastavení. Nevíte co s tím?
    Poděkovat autorovi 0
  • No ja mam stale B383
    Poděkovat autorovi 0
  • To same. Nezbyva nez cekat :-)
    Poděkovat autorovi 0
  • Ahoj, aktualizace na 383 mi proběhla v pořádku a přes standardní software telefonu. Teď tedy čekám na 386. Jak dlouho má smysl čekat? Tím myslím pokud By byla nutná ruční instalace například přes FF tak kdy už nemá smysl čekat protože je ASI něco špatně u mě? Odhad... Když už FF hlásí dostupnou 387.
    Poděkovat autorovi 0
  • To tak nelze říci, protože nikdo neví, kde je zařazeno tvoje IMEI. Osobně bych nečekal, není důvod...
    Poděkovat autorovi 0
  • Já bych 2-3 dby počkal.
    Mě přišel v pátek 383 a v sobotu 386
    Poděkovat autorovi 0
  • Ja delal kdysi b386 pres dload a dost lidi se nedari a jsou pak bez app kalendar , fotak atd... Pozor na to.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ahojte,

na xda radi pri aktualizaci na 386 zvolit pres menu aktualizaci uplnym balikem. Cekam z 383 na 386. Vyzkousim to.
    Poděkovat autorovi 0
  • Hurec napsal(a):

Ja delal kdysi b386 pres dload a dost lidi se nedari a jsou pak bez app kalendar , fotak atd... Pozor na to.

B386 přes dload určitě nee...
    Poděkovat autorovi 0
  • A prave to je zajimave. B378 i b383 jde pres dload. B386 ne.
    Poděkovat autorovi 0
  • B386 by cez dload ani nemal ísť nainštalovať.
    Poděkovat autorovi 0
  • Jde. Jen chybi app foto , hodiny , calendar. Kdysi odzkouseno.
    Poděkovat autorovi 0
  • No takže správně nejde...
    Poděkovat autorovi 0
  • No právě. 378 jsem instaloval přes dload. 383 pak naběhla sama. Takze ted musím 386 přes FF nebo jinak ale ne dload. Proto pořád čekám jestli náhodou samo...
    Poděkovat autorovi 0
  • Aktualizoval jsem na B386 a výdrž baterie se moc zásadně nezměnila. Alespoň jsem to nezaznamenal. Stále mám dojem, že to u A6 bylo lepší. Aktualizace na B386 mi navíc rozhodila motiv a žel už si nepamatuji úplnou kombinaci, kterou jsem si nastavil. A zase jsem rozladěn tím bílým prostředím.. :/
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak dnes rano nabehla b386 i me. Takze to uvolnili pro dalsi cas mobilu.
    Jinak nezkousel nekdo nahodit b387 , na FF je.
    Poděkovat autorovi 0
  • Používám "Dark Bloom" motiv a dnes po aktualizaci na b386 nerozeznám nepřečtené a přečtené maily. Zkusil jsem i jiné "dark theme" a je to stejné. Nemáte někdo stejnou zkušenost?
    Poděkovat autorovi 0
  • Ahojte,

prave nahazuji update 383 > 386 ofiko OTA CZ L19C432. Dle doporuceni na XDA full balik 2,3 GB.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ivo12S  
    upraveno 13. June
    Ahoj,
    takže i mě právě dnes dorazila aktualizace na B386. Podle FF byly zde nabízené balíčky aktualizací k dispozici od 28.4.2017. U mého konkrétního IMEI tedy trvalo cca. 6 týdnů, než se mi zobrazila. Zajímavé je, že po aktualizaci mi z FF zmizela nabídka na B387...a po opakovaném restartu se objevila. Ta má datum 1.6.17, tj. standardní distribucí se ke mě dostane v polovině července... uvidíme.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.