Částečně neúspěšný rollback z N zpět na M skrz official Huawei Rollback Package!

upraveno 18. June v Huawei P9 Plus
Zhruba před měsícem mi zvědavost nedala a oficiální cestou jsem nainstaloval telefonem nabídnutý update z M verze L29C636B202 na N verzi C636B362 a hned nato na C636B370. Velká chyba - výdrž baterie klesla zhruba na polovinu až dvě třetiny toho, jak mi držela s M(z původních bezproblémových 2 dní na 1 den). Nutno podotknout, že jsem se telefon nikdy nesnažil rootnout ani unlocknout bootlocker! Žádný zásadní přínos N jsem nepozoroval a protože EMUI 4.1.2 mi vpodstatě vyhovovalo po všech stránkách, rozhodl jsem se vrátit na M cestou oficiálního rollback balíčku(2 stupňový rollback přes dočasný C900B300 na C636B202(FullOTA-MF-PV76037). Dodržel jsem postup v oficiálním Huawei návodu(SD karta a 3-button press) a oba flashe proběhly bez problému. Bohužel po prvním startu telefonu jsem si všiml, že ikony vypadají opravdu ošklivě a staře(rozhodně jinak, než na původním M verze B202 před měsícem). Zkusil jsem tedy změnit ikony i theme, ale bohužel k žádné změně nedošlo jak při použití oficiální Huawei Theme aplikace, tak i aplikací z Google Play. Ani ikony ani témata prostě nešla změnit. Navíc některé aplikace se chovají podivně(WhatsApp video je přerušováno různými systémovými hláškami, LINE nešlo zpustit vůbec, čtečka otisků někdy funguje, občas pak vůbec atd.).

Hledal jsem tedy na XDA i na HuaFan a našel jsem zmínky o tom, že je nejspíš potřeba flashnout ještě soubor update_data_full_hw_spcseas.zip, o čemž ovšem v oficiálním dokumentu k Rollback Package od Huawei není žádná zmínka. Víte prosím někdo, kde je zakopaný pes? Popřípadě jak úspěšně rollbacknout P9+ z N na M tak, aby vše vypadalo a fungovalo správně?

Za pomoc předem děkuji za všechny zdravím,

T.
«13

Komentáře

• Téma upraveno, skutečně nemá smysl tady na fóru dělat nepořádek tím, že téma o P9 Plus se bude dávat do P9 Lite sekce. Jinak C636 je verze z Asie, s tou moc lidí zkušenost mít nebude...
    Poděkovat autorovi 0
  • Obávam sa ze budeš potrebovať odomknúť Bootloader a urobiť Root, neviem ci sa ti podary opraviť motívy na A6 bez toho aby si sa tomu vyhol.
    Pokiaľ chceš tak tu máš návody:
    Odomknuťie bootloaderu: http://www.huafan.cz/discussion/1913/navod-android-6-odblokovanie-bootloaderu-a-root-huawei-p9-plus
    Oprava motívov, je to síce pre P9 ale postup bude rovnaky: http://www.huafan.cz/discussion/1640/navod-android-6-oprava-nefunkcnych-motivov
    Pozorne čítaj návody a dodrzuj jednotlivé kroky, možno to vyzerá zložito ale keď všetko dodrzis, tak to zmaknes. A nakoniec uvidíš že to zas také zložité nieje. Potom môžeš Bootloader uzamknut.

Neviem o inom spôsobe opravy, možno bude vedieť hanni alebo niekto iný, keď chceš tak ešte vyčkaj.
    Poděkovat autorovi 1
  • upraveno 18. June
    Tu nejde len o motivy, to by bol ten mensi problem. Kazdy by mal pozorne citat, a nielen navody :wink:
    Skusim kuknut v Rusku, tam maju taketo C-ka azijske do mrte
    Poděkovat autorovi 1
  • Diky bambis i stojanov - odemknuti bootloaderu a rootu se prilis nebojim, ale radeji jeste pockam. Motivy a osklive ikony by skutecne byl jen maly problem - horsi je to podivne chovani telefonu v nekterych aplikacich.

Myslite, ze ma smysl udelat zase oficialni OTA na N a zkusit znovu rollback treba na nekterou nizsi verzi M(treba 170, 180 nebo 190)?

Jeste mam otazku k firmwarum stahovanym pres Firmware Finder - u mnoha FW je uvedena stejna B verze, jen PV cislo se lisi. Co konkretne PV znamena(nasel jsem, ze Point Version, ale co to presne znamena, to jsem nikde nenasel)?
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 18. June
    Dobre som myslel, v Rusku je vsetko :smiley:

http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G1163/g104/v75629/f1/full/update.zip
    http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G1163/g104/v75629/f1/full/hw/spcseas/update_data_full_hw_spcseas.zip

Hore su obe zlozky na tvoju zostavu - A6 (hw/spcseas) ak by si chcel reflashnut.

Po rollbacku sa doporucuje instalovat C636B190 , je dostupny na consumer.huawei.

Este k rootu, ak by bol potrebny- pre VIE-L29C636B202 (Azia) funguje pomocou tohoto TWRP
    https://dl.twrp.me/vienna/twrp-3.0.2-0-vienna.img.html
    a tohoto SuperSu
    https://download.chainfire.eu/1021/SuperSU/SR3-SuperSU-v2.79-SR3-20170114223742.zip
    co je bezne SuperSU-v2.79-SR3.
    Zdroj je nanajvys doveryhodny, za to rucim,
    Tolko "surovy material" , ostatne je na hannim. Gl.
    Poděkovat autorovi 1
  • upraveno 18. June
    ThaiPilot napsal(a):

Diky bambis i stojanov - odemknuti bootloaderu a rootu se prilis nebojim, ale radeji jeste pockam. Motivy a osklive ikony by skutecne byl jen maly problem - horsi je to podivne chovani telefonu v nekterych aplikacich.

Myslite, ze ma smysl udelat zase oficialni OTA na N a zkusit znovu rollback treba na nekterou nizsi verzi M(treba 170, 180 nebo 190)?

Jeste mam otazku k firmwarum stahovanym pres Firmware Finder - u mnoha FW je uvedena stejna B verze, jen PV cislo se lisi. Co konkretne PV znamena(nasel jsem, ze Point Version, ale co to presne znamena, to jsem nikde nenasel)?

-PV znamena, ze ten FW znamena zmenu androidu na vyssi, v tom pripade v changelogu mas na zaciatku riadok, kde je napisane pointversion=true=pointversion
    A ak mozem poradit to hlavne - pockaj na instrukcie od hanniho, on je v tomto primar, ja len sestricka od Cerveneho kriza.
    Poděkovat autorovi 1
  • Super, dekuju mnohokrat! Jeste chvilku vyckam, jestli se ozve treba hanni s nejakym napadem. Kazdopadne premyslim, kdyz tedy delam rollback, zda bych nemel zkusit radeji flashnout verzi FullOTA bez PV, protoze ta B202 byla urcite PV. Nevim, zda to muze nejak s temi problemy souviset.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 18. June
    No dival som sa na to, je to verzia -PV, ale ziadna zmienka o zmene systemu, takze nakoniec to ani nemusi byt dogma, to s tym znacenim PV tak, ako sa to traduje. Teoreticky by to mohol byt prechod z A5 ba A6, ale to su len take dohady, nepoznam tieto FW ani P9+ .
    Inak jasne tam pisem, ze po rollbacku instalovat ako prvy C636B190 , zrejme je k tomu dovod. Niektore FW mozno oznacit za tzv. referencne s nadsadzkou, to znamena, ze vyhovuju rollbacku a da sa potom na nich budovat.
    Poděkovat autorovi 1
  • Ako tu už bolo napísané, problém je v tom, že chýba dátová časť. Preto tie problémy po rollbacku.

Ak som teda správne pochopil z úvodného príspevku, momentálne máš v telefóne čiastočne funkčný FW B202 a potrebuješ to opraviť bez prechodu na A7.

Jedna z možností je doinštalovať cez trojhmat dátovú časť FW B202 (iba rozbalíš do dload na SD karte a nainštaluješ)
    http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G1163/g104/v75629/f1/full/hw/spcseas/update_data_full_hw_spcseas.zip

Keďže tých verziá B202 je viac, odporúčam radšej nanovo nainštalovať celý FW B202:

Na jednu verziu ti dal link stojanov:
    http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G1163/g104/v75629/f1/full/update.zip

Tu je ešte alternatíva, ak by boli problémy:

http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G1163/g104/v76037/f1/full/update.zip
    http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G1163/g104/v76037/f1/full/hw/spcseas/update_data_full_hw_spcseas.zip

Inštalácia trojhmatom, najskôr do dload rozbaliť systémový ZIP, nainštalovať, vymazať a potom rozbaliť dátový ZIP a nainštalovať.

Toto by malo dostať telefón do 100% fungujúceho stavu. FW B190 ktorý sa v Rusku odporúča po rollbacku je už bohužiaľ zo serverov Huawei zmazaný, takže na Firmare Finderi je Full-OTA mŕtvy link. Ak by bol nejaký problém s FW B202 a budeš potrebovať FW B190, budeš si ho musieť nájst Huawei Customer stránke, ak je tam prístupný, alebo vygoogliť na nete.

Poděkovat autorovi 1
  • LEpší je použít linky od Stojanov, co je na consumer.Huawei, to bude vždy na 1000 procent fungovat.
    Poděkovat autorovi 0
  • Diky za info hanni - mohu tedy instalaci provest na soucasne konfiguraci? Nejdriv asi FR, pak trojhmatem pres SD kartu a dload update.zip, reboot, poweroff and znovu pres dload update_data_full_hw_spcseas.zip?

Nebo mam radeji updatenout telefonem nabizenou verzi B362 a pak znovu opakovat cely rollback plus tu datovou cast?

Jedina vec, ktera mne na tomhle celem stve je, ze v oficialnim navodu od Huawei ta cast s flashovanim datovove casti uplne chybi.

B190 od stojanova prave sosam;)!

Jeste jednou diky vsem - zitra nebo pozitri dam vedet, jak jsem dopadl.
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 18. June
    To Pavel: Linky? Nejak furt len jeden tu vidim z Consumer :wink:
    Poděkovat autorovi 0
  • ThaiPilot napsal(a):

Diky za info hanni - mohu tedy instalaci provest na soucasne konfiguraci? Nejdriv asi FR, pak trojhmatem pres SD kartu a dload update.zip, reboot, poweroff and znovu pres dload update_data_full_hw_spcseas.zip?

Nebo mam radeji updatenout telefonem nabizenou verzi B362 a pak znovu opakovat cely rollback plus tu datovou cast?

Jedina vec, ktera mne na tomhle celem stve je, ze v oficialnim navodu od Huawei ta cast s flashovanim datovove casti uplne chybi.

Jo, a druhykrat nekupuj telefon v Thajsku ::smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 18. June
    Hahaha a kde teda? Ja myslim, ze tohle neni chyba v Thajsku koupeneho telefonu, ale spis moje nebo firmwaru, ktery jsem flashnul ;)

Poděkovat autorovi 0
  • To je jasne, len sa tazsie zhanaju "nahradne suciastky".
    Poděkovat autorovi 0
  • ThaiPilot napsal(a):

Diky za info hanni - mohu tedy instalaci provest na soucasne konfiguraci? Nejdriv asi FR, pak trojhmatem pres SD kartu a dload update.zip, reboot, poweroff and znovu pres dload update_data_full_hw_spcseas.zip?

Áno, inštalovať môžeš na ten FW, ktorý máš teraz. Zbytočné ísť na A7 a potom sa zase vracať na A6. Je úplne jedno, či budeš sosať FW B202 alebo B190. Oba sú to oficiálne FW z oficiálnych stránok Huawei, len každý z iného serveru. :wink: Dôležité je, aby tam bola systémová a dátová časť spcseas. Môžeš vyskúšať ktorý chceš, hlavne aby bol telefón v poriadku.

Poděkovat autorovi 1
  • Takže jsem zkusil flashnout jak B190, tak B202 z linků od stojanov a hanni a zadna zmena. Firmware se flashne bez problemů, ale vše zůstalo tak, jako předtím, tzn. nějaké staré ošklivé ikony, které nejdou změnit stejně tak jako motivy a drobné problémy s aplikacemi. Jediná změna je k horšímu, tj. že mi už ani updater v telefonu nenabízí upgrade na N, což předtím nabízel.

Zkusil jsem teda flashnout tu datovou část - soubor spcseas.zip, ale ten nejde flashnout, předpokládám proto, že v něm není žádný .app soubor. Co s tím?
    Poděkovat autorovi 0
  • Pokiaľ v tom dátovom balíku nie je žiaden update.app súbor, spoj ich dokopy v dload. Vyprázdni dload, rozbaľ systémový update.app a dátové súbory do dload a spusti inštaláciu trojhmatom. Ak nepomôže, prejdeme na iný spôsob - pomocou aplikácie Firmware Finder.
    Poděkovat autorovi 1
  • Muzeme prosim zkusit radeji rovnou ten FF? Kopirovat ty adresare dohromady se mi zda jako masakr a mam strach, ze si tim koleduju o problem.
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.