Poškozená SD karta

Dobrý den. Dnes ráno po odpojení z nabíječky jsem měl na displeji oznámení že karta SD je poškozená. Nicméně všechno je ok, fotky, hudba i ostatní soubory na kartě jsou dostupné a i v nastavení telefonu Paměť a úložiště není vidět žádný problém. Mám Mate 8 s Android 7 a EMUI 5. Telefon i kartu velikosti 64 GB mám od Vánoc, tzn. půl roku. Matně si vzpomínám, že podobná hláška mi na telefonu proběhla už někdy v zimě. Myslíte že mám preventivně vyměnit SD kartu? Trochu se bojím, aby se mi nerozloučila za tři týdny na dovolené...

Komentáře

• Mne zasa telefon začal cca po polroku vypisovať že karta je pomala. Bola to 64GB Kingstonka. A fakt nejako spomalila lebo všetko sa na nej začalo sekať ( hudba, načítavanie fotiek atdˇ). Tak som ju pre istotu vymenil. Na tvojom mieste by som spravil zálohu vecí čo máš na karte, nanovo ju naformátoval a skúsil. Ak problém nezmizne, vymenil by som ju. Ceny kariet sú dnes už celkom v pohode.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nejak pred tyzdnom mi to iste zacala hlasit nefunkcnost, chyba karty a pod, napdlo mi vycistit ju liehom a je ako nova. Jasne, ze to neznamena, ze tvoja karta nema iny problem. Hlavne, ze som hned kupil novu :smiley:
    Poděkovat autorovi 0
  • Dobrý nápad, určitě vyzkouším. Jinak dnes celý den bez problémů, tak uvidím co bude dál...
    Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 27. June
    Nemáš kartu Kingston ?

Ty mají v některých zařízeních nestabilní stavy.

pajka
    Poděkovat autorovi 0
  • Ne ne, je to karta Samsung.
    Poděkovat autorovi 0
  • Ja som teraz do fonu nacpal SanDisk Extreme. Karta je rýchla a Nova s ňou nemá najmenší problém. Len ma zaujíma či vydrží aspoň polroka :) Pri parametroch karty čítanie 90MB/s, zápis 60MB/s mi ide v pohode aj natáčanie videa v UHD priamo na kartu.
    Poděkovat autorovi 0
  • Tak nakonec vyřešeno novou SD kartou, protože poslední dva dny opakující se varování o poškození karty. Snad bude chvíli klid!
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.