Teplota?

Jakých dosahujete teplot když je telefon v klidu/používán? Překvapilo mě totiž, že Nova docela dost topí (na můj vkus) už po krátkém vytížení.. nebo je to prostě jen tím, že je to celokovový telefon?

Komentáře

• Já myslím že je to dnes normální u výkonnějších kovových telefonů..pokud Vám to vadí, použijte třeba S-View originál pouzdro a nic neucítíte..může také ale jít o problém s baterií viz tento článek což lze ověřit nabíjením pomocí originální nabíječky a vyzkoušení,jestli během toho se telefon nadměrně nezahřívá na zadní straně i když se jinak během nabíjení nepoužívá..
    https://drfone.wondershare.com/android/huawei-battery-problems.html

Poděkovat autorovi 0
  • upraveno 27. June
    Díky za odpověď. Když jsem naposled nabíjel tak hlavně samotná nabíječka byla dost nepříjemně zahřátá, mobil již nevím, snad ne.. až budu nabíjet tak si na to dám pozor, ale spíše by mě zajímaly konkrétní hodnoty změřené např. pomocí CPUZ či jinou aplikací.. sám se totiž po chvíli náročnějším používání (hra) téměř přibližuju k 50stupňům celsia nehledě na to, že i procenta u baterky jdou rapidně dolů. Chápu, že když je telefon podobně vytížen tak je to normální, ale zase by to nemělo překročit určitou hranici..
    Poděkovat autorovi 0
  • https://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-s4/302176-what-normal-temperature-range-device.html

mi nabijecka taky hreje,holt 2A nejsou 1A a navic ted ty vedra..
    jinak tady nejake poznatky uzivatelu ohledne teploty viz vyse..
    Poděkovat autorovi 0
  • No porad mi prijde ze 41,5° C neni tak hrozne ale dobre testy diky
    Poděkovat autorovi 0
  • není to hrozné, ale mě právě jeden ze senzorů ukazoval po zátěži už 47°C a nevím zda by to dále nerostlo, kdybych mobil neodložil... ale z těch testovaných mobilů je Nova nejhorší možná i proto, že je z nich nejmenší
    Poděkovat autorovi 0
  • No vseobecne u pc ekektroniky skodi az teploty nad 60°C co tak vim a doporucene je mezi 45-50°C a je jeste otazka jakym systemem se meri ta teplota co telefon ukazuje,jestli v tom telefonu je nejake teplotni cidlo co skutecne meri nebot vetsinou je pouze termistor v baterii co meri teplotu te baterie v telefonu
    Poděkovat autorovi 0
  • Proto taky merili tu teplotu pomoci IR teplomeru a dali z toho fotky..
    Poděkovat autorovi 0
  • U přístrojů kde je kovové tělo se bohužel musí počítat s tím, že kov o to víc absorbuje a pohlcuje teplo, a pak se z toho stává uzavřený obvod, kde není řešení, které by vedlo k vývodu tepla i když už existují různá řešení "heat pipe". Ale telefon, který má kovové tělo a nebude se zahřívat a zvláště při zátěži snad ani neexistuje.
    Poděkovat autorovi 0
  • Nikdy jsem neměl u Novy pocit, že by to nějak překračovalo rozumnou mez.
    Poděkovat autorovi 0
  • Súhlasím. Hreje tak normálne, nič strašné to nie je. A aj to len v okolí čítačky, asi za ňou bude procesor.
    Poděkovat autorovi 0
  • to: MichalKostka
    Kovy jsou dobré vodiče tepla. Lepší než sklo, plast. Takže kov z těchto tří materiálů nejlépe odvádí teplo od zdroje tepla. Proto jsou i v PC chladiče procesorů a grafických karet z kovu. Čím je pak větší povrch kovového chladiče ( v případě mobilního telefonu jsou to zmiňována záda telefonu), tím lépe se chladí vnitřek telefonu.V počítačových skříních a v zesilovačích a pod., se povrch kovových chladičů zvětšuje žebrováním. To samozřejmě u mobilu nejde. Ale díky za každý volný kousek kovu kterým se teplo může vyzářit do okolí. Dávat na kovová záda mobilu jakýkoliv obal znamená 1) pocitově zmenšit vnímání teploty rukou kterou držíme mobil, ale 2) tím že zabráníme aby teplo z povrchu kovu bylo předáváno okolnímu vzduchu, výrazně snížíme účinnost chlazení a teplota uvnitř mobilu bude zřetelně vyšší.
    Takže když vím, že budu používat aplikaci náročnou na výkon, je rozhodně dobrým řešením sundat kryt ( hry, navigace, snímání videa, focení, sportovní aplikace - endomondo, skype,....).
    Takže: kovová záda mobilu jsou nejvhodnější pro chlazení vnitřku, a zakrývat je co nejméně.
    Poděkovat autorovi 1
  • Z tohoto pohledu nad tím většina lidí neuvažuje, protože je pro ně otravné neustále vyndávat/zandávat mobil do pouzdra, ale určitě máte pravdu
    Poděkovat autorovi 0
Abyste mohli vložit komentář, musíte se nejdříve přihlásit nebo zaregistrovat.